Материалдар / Санның логарифмі және оның қасиеттері

Санның логарифмі және оның қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
11-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Наурыз 2023
226
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:11.3В. Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар

Мектеп:№2

Педагогтің аты-жөні:

Сарыбаева М

Күні:

09.02.2021 жыл.

Сыныбы: 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Санның логарифмі және оның қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.3.1.17

- логарифм қасиеттерін білу және оларды логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар бір санының логарифмі, негізге тең санның логарифмі, негіздің дәрежесінің логарифмі, көбейтіндінің және бөліндінің логарифмі қасиеттерін және ондық логарифм мен натурал логарифмді өрнектерді түрлендіруде қолданады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.





2 мин



2 мин


Ұйымдастыру. Амандасу.

Оқушылардың көңіл күйлерін біліп, психологиялық ахуал тудыру. Оқушыларға сабаққа кіру билеті тапсырылады. Билетте көңіл күйлерін көтеретін сөздер жазылған.


Топтарға біріктіру.


Бағалау парағын түсіндіру.


Үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға экранға қарап үй тапсырмасын тексеру ұсынады.

20.5 есеп


Сабақ тақырыбын ашу. Тақтада әр түрлі сөздер жазылған сөздер арасынан бүгінгі тақырыпты таңдап алу.


Мақсатын оқушыларға айтқызу.

Оқушылар амандасады

Шығу билетіндегі сөздерді оқиды.



Мұғалімнің нұсқауы бойынша топтарға бірігеді.


Экранда үй тапсырмасы жазылған. Оқушылар «Көршіңмен бөліс» әдісі арқылы бір-бірінің дәптерлерін алмастырып тексереді.№20.5


Оқушылар тақтада жазылған сөздерден сабақ тақырыбын айтады.


Мақсатын өздері айтады.










Үй тапсырмасы

Дискриптор:

Көрсеткіштік теңдік арқылы жазады

Жалпы 1 балл

Түрлі түсті парақшалар


Қима қағаздар.


Слайд



Бағалау парағы






8 мин









Өткенді қайталау. Өткенді еске түсіру үшін оқушыларға Пликерс бағдарламасы бойынша тест есептері беріледі

  1. Негізі 3 болатын 81 санының логарифмі 4-ке тең

  2. log5 =

  3. lg25+lg4=

  4. 3log22=

Оқушылар қолдарындағы кодтарын көтеру арқылы жауап беріп отырады. Жауаптары экранда көрсетіледі. Соңында нәтижесі шығады.


Оқушылар экранда көрсетілген тест нәтижесіне қарап егер барлық 5 есепті орындаған болса 3 балл қояды.

Жалпы 3 балл.

80 - 100% - 3 балл

60 - 79 % - 2 балл

40-59%-1 балл

Код жазылған парақшалар




Дербес компьютер





Сабақтың ортасы


6 мин.



Топтық жұмыс.




















Оқулықпен жұмыс

10 минут

Жаңа сабақ.. Оқушыларға топтық жұмыс ретінде логарифм қасиеттері беріледі. Оқушыларға дұрыс орналастыру тапсырылады.

,

loga(bc)=logab + logac

loga = logab logac

logabn =nlogab


Оқулықпен жұмыс. Айналмалы дөңгелек

20.6. Негізі 10 болғандағы төмендегі сандардың логарифмдерін табыңдар:

  1. 100

  2. 0,001

  3. 10n

20.7. Ондық логарифмді табыңдар:

  1. lg10000

  2. lg0.1

  3. lg0.0001

20.8. Натурал логарифмді есептеңдер:

  1. lne

20.10.Есептеңдер:

20.11. Өрнекті логарифмдеңдер.

  1. .

  2. .

  3. .

Оқушылар санның логарифмінің қасиеттерін сәйкестендіреді.












Оқушылар өздері құрастырған логарифм қасиеттерін тақтаға іледі.








Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді.

Жаңа тақырып бойынша есептер шығарады.


Негізі 10 болатын сандардың логарифмдерін жазады


Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды

Ондық логарифм бойынша жазады




Оқушылар натурал логарифмді есептейді.



Логарифм қасиеттерін қолданып тақтаға шығарады


Дескриптор:

-қасиеттерді дұрыс орналастырады;

Топтық бағалау:

«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»




















Дискриптор:

-логарифм қасиеттерін дұрыс қолданады;

-өрнектерді табады


Оқушы өзінің әр дұрыс жауабына 1 балл қояды


Плакат


Маркет


Дәптер


Оқулық

Жеке жұмыс

10 мин.




Қорытынды тест есептері (Кахот бағдарламасы арқылы оқушылар есеп шығарту)

  1. =

  2. =

  3. Негізі е болатын санның логарфмі ондық логарифм деп аталады

  4. Негізі 10 болатын логарифм ондық логарифм деп аталады

  5. 125 саны 5 санының 4 дәрежесі


Оқушылар сабақты қорытындылау үшін экранда берілген логарифмге, ондық логарифмге, натурал логарифмге берілген тест есептерін жылдам шығарады. Есептердің жауабын белгілейді.

Уақытқа бағынады.


Оқушыларға экранда баллдар көрсетіледі.

Жоғары жинаған 3 оқушыға 3 балл қойылады.

Дербес компьютер

Смартфон

Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия


5 мин.

Бағалау:

Үйге тапсырма.

20.12.Мына теңдіктерден логарифмнің анықтамасы бойынша белгісізді табыңдар.

Кері байланыс:

Шығу билеті. Сіз бүгін не білдіңіз?

Сіз үшін не қиын болды?

Оқушыларға берілген тапсырмалар бойынша өз баллдарын қорытындылап айтады.






Бүгінгі тақырып бойынша өз ойларын жазады

Қорытынды балл шығады

Шығу билеті

Бағалау парағы


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ