|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4А Пайыз |
Мектеп:№222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 03.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.34 Берілген санның пайызын табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыни тұрғыдан ойлау, белсенділік, жұптық, топтық жұмыстар арқылы құрметтеуді дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау, өзін-өзі бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. Ынтымықтастық атмосферасын орнату. 2. «Үй жұмысын өзара бағалау» тәсілі арқылы қатар отырған жұптар бірін-бірі тексеріп, бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
1. Берілген бөлшектердің бөліміне назар аударыңдар. Не байқадыңдар? 2. Санның пайызын табуды басқаша қалай орындауға болады? 3. Санның 50%, 25%, 75% табуды қалай түсінесіңдер?
Санның 20%, 30%, 40%, 60%, 70%, 80%, 90% табу үшін:
«Қатесін тап» әдісі
1 топқа: Құлпынайдың 6% -ы қант. 35 кг құлпынайда неше килограмм қант бар? 2 топқа: Картоптың 80 % -ы су. 25 кг картопта неше килограмм су бар? 3 топқа: 5 кг қоспаның 60%-ы темір. Қоспада қанша кг темір бар? 4 топқа: Сүтті өңдеу кезіне 5% ірімшік алынды. 20 кг сүттен қанша ірімшік алуға болады «Көрсет және комментарий бер» әдісімен оқулықтағы №835 есепті орындайды. Тапсырманы топтың әр мүшесі бөліп алады, тақтаға әр топтан 1 оқушыдан шығып орындайды, қалғандары тексереді. 1) 400-дің 3%-ы 2) 250-дің 9%-ы 3) 180-нің 25%-ы 4) 70-тің 50%-ы Топтар бірін – бірі «Серпілген сауал» арқылы бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: 1-тапсырма Пайызын табыңыз: a) 30, 125, 310 сандарының 10 %-ын; ә) 16, 72, 400 сандарының 50 %-ын; б) 28, 68, 360 сандарының 25 %-ын;
Дескриптор: Білім алушы
Еркін микрафон әдісі Үйге тапсырма. «Бөлменің 4 бұрышы». Тәсілі арқылы бағалау. Сыныптың төрт бұрышына төрт түрлі мәтін ілініп тұрады. Оқушылар өзіне байланысты мәтіннің қасына барып тұрады. 1. Мен санның пайызын табуды білдім және есеп шығара аламын. 2. Мен санның пайызын табуды білдім, бірақ әлде де есеп шығарып үйренгім келеді. 3. Мен санның пайызын табуды білдім, бірақ әлде де есеп шығаруда қиналамын. 4. Мен санның пайызын табуды дұрыс түсінбедім. |
Үлестірме тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4А Пайыз |
Мектеп:№222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 03.04.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.34 Берілген санның пайызын табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сыни тұрғыдан ойлау, белсенділік, жұптық, топтық жұмыстар арқылы құрметтеуді дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау, өзін-өзі бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. Ынтымықтастық атмосферасын орнату. 2. «Үй жұмысын өзара бағалау» тәсілі арқылы қатар отырған жұптар бірін-бірі тексеріп, бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
1. Берілген бөлшектердің бөліміне назар аударыңдар. Не байқадыңдар? 2. Санның пайызын табуды басқаша қалай орындауға болады? 3. Санның 50%, 25%, 75% табуды қалай түсінесіңдер?
Санның 20%, 30%, 40%, 60%, 70%, 80%, 90% табу үшін:
«Қатесін тап» әдісі
1 топқа: Құлпынайдың 6% -ы қант. 35 кг құлпынайда неше килограмм қант бар? 2 топқа: Картоптың 80 % -ы су. 25 кг картопта неше килограмм су бар? 3 топқа: 5 кг қоспаның 60%-ы темір. Қоспада қанша кг темір бар? 4 топқа: Сүтті өңдеу кезіне 5% ірімшік алынды. 20 кг сүттен қанша ірімшік алуға болады «Көрсет және комментарий бер» әдісімен оқулықтағы №835 есепті орындайды. Тапсырманы топтың әр мүшесі бөліп алады, тақтаға әр топтан 1 оқушыдан шығып орындайды, қалғандары тексереді. 1) 400-дің 3%-ы 2) 250-дің 9%-ы 3) 180-нің 25%-ы 4) 70-тің 50%-ы Топтар бірін – бірі «Серпілген сауал» арқылы бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: 1-тапсырма Пайызын табыңыз: a) 30, 125, 310 сандарының 10 %-ын; ә) 16, 72, 400 сандарының 50 %-ын; б) 28, 68, 360 сандарының 25 %-ын;
Дескриптор: Білім алушы
Еркін микрафон әдісі Үйге тапсырма. «Бөлменің 4 бұрышы». Тәсілі арқылы бағалау. Сыныптың төрт бұрышына төрт түрлі мәтін ілініп тұрады. Оқушылар өзіне байланысты мәтіннің қасына барып тұрады. 1. Мен санның пайызын табуды білдім және есеп шығара аламын. 2. Мен санның пайызын табуды білдім, бірақ әлде де есеп шығарып үйренгім келеді. 3. Мен санның пайызын табуды білдім, бірақ әлде де есеп шығаруда қиналамын. 4. Мен санның пайызын табуды дұрыс түсінбедім. |
Үлестірме тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













