|
Білім беру ұйымының атауы |
№181ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Алгебра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.1A Бүтін көрсеткішті дәреже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның стандарт түрі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.11 шамалардың жуық мәндерін табу және оларды стандарт түрде жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандарды стандарт түрге келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Қызығушылықты ояту 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу Оқушыларды жеребе әдісі арқылы үш топқа бөлемін 1-топ 2-топ 3-топ Үй тапсырмасын сұрау: Тақтада берілген дұрыс жауаптары арқылы оқушылар өзін -өзі бағалайды.
Оқушыларға «Educaplay» платформасы арқылы ширату жаттығуларын жасаймыз. a7:a4 b∗b∗b2= x2 ∗ x5 : x3 m33 : m23= b4∗b6∗b2 |
Оқушылар амандасып, түгенделеді.
Платформа арқылы берілген тапсырманы орындайды. |
Дискриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.Алдыңғы сабақты пысықтайды. Жалпы балл -1 балл
|
Интерактивті тақта, Кеспе қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/20480275-7.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5-минут
7-минут
5-минут
4-минут
Сабақты бекіту
5-минут
|
Ұжымдық жұмыс. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында тақтада,
Санның
Әлемдегі ең үлкен сан- центильон. Құрамында 600 нөл бар. Ол ең алғаш 1852 жылы жазылған.
Қазақстан халқының саны 20 075 271адам.
Экваторының ұзындығы 40075696 м-ге тең.
Жеке жұмыс «Саралау тапсырмалары» А деңгейі Санды стандарт түрде жазыңдар 1) 506,4 = 5,06 *102 2) 0,0328 = 3,28 *10-2 3) 11000 = 1,1 *104 4) 0,0005 = 5 *10-4
1) 396=3,96*102 2) 821=8,21*102 3) 34562=3,4562*104 4) 60074=6,0074*104 5) 340200=3,402*105 6) 800700=8,007*105 В деңгейі 1) 0.0055=5,5*10-3 2) 4200,3=4,2003*103 3) 347,37=3,4737*102
4) C деңгейі 1) 3*105 +7*104+2*103 +4*102+9*10+4=3*100000 + 7*10000 + 2*1000 + 4*100 + 9*10 + 4=300000+70000+2000+400+90+4=372494 2) 9*105 + 4*105 +8*104+7*103 +5*10+3=9*1000000 + 4*100000 + 8*10000 + 7*1000 + 5*10+3=9000000+400000+80000+7000+50+3=9487053 3) 5*105 +1*103 +3*102+6 = 5*100000 + 1000 + 3*100 + 6 = 500000+1000 + 300+6=501306 4) 2*105 +3*103 +1 = 2*100000 + 3*1000+1 = 200000+3000+1=203001 Жұптық жұмыс Кестені толтырыңыз
Жауабы
Жеке жұмыс «Wordwall» платформасы арқылы оқушыларға тест тапсырмалары беріледі
Санды стандартты түрде жазыңыз: 50400 Санды стандартты түрде жазыңыз: 0,0708 Санды стандартты түрде жазыңыз: 714,8 Санды стандартты түрде жазыңыз: 0,00049 Санды стандартты түрде жазыңыз: 387 Санның стандарт түрі деп ... түрінде жазылуын айтады.
5- ші тапсырма.Топтық жұмыс «Tarsia maker” әдісі Сұрақты жауабымен сәйкестендіру
|
Оқушылар тақтаға қарап өткен тақырыпты еске түсіреді.
Оқушылар алдын ала дайындалған үш деңгейлі А,В,С есептен біреуін таңдап, тақтаға жазып шығарады. Саралау тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар балық артында жасырылған кестедегі тапсырманы орындап, басқа топтармен бөліседі
Оқушылар тақтадағы санның стандарт түрге келтіру тапсырмаларын орынайды
Оқушылар үшбұрыш тәріздес қиылған қағаз қиындыларындағы сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
|
Дискриптор Ең үлкен сан мен танысып, ең кіші сандар туралы ойланады. Стандарт түрге келтіру жолын түсінеді
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Жалпы балл: 3 балл
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Сандардың ретін табады Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор
Оқушылар кіші және үлкен Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Санның стандарт түрі анықтамасын айтады. Жалпы балл: 2балл
|
Интерактивті тақта,
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/78664005/копия-санның-стандарт-түрі
Үлестірмелі қағаздар оқулық
Кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2-минут
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма 1.142. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Үй тапсырмасын жазып алу |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2-минут |
Оқушыларға бағалау парағы беріліп, кері байланыс алынады. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау парағы арқылы кері байланыс жүргізеді. |
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санның стандарт түрі
Санның стандарт түрі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№181ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Алгебра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.1A Бүтін көрсеткішті дәреже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның стандарт түрі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.11 шамалардың жуық мәндерін табу және оларды стандарт түрде жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандарды стандарт түрге келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Қызығушылықты ояту 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу Оқушыларды жеребе әдісі арқылы үш топқа бөлемін 1-топ 2-топ 3-топ Үй тапсырмасын сұрау: Тақтада берілген дұрыс жауаптары арқылы оқушылар өзін -өзі бағалайды.
Оқушыларға «Educaplay» платформасы арқылы ширату жаттығуларын жасаймыз. a7:a4 b∗b∗b2= x2 ∗ x5 : x3 m33 : m23= b4∗b6∗b2 |
Оқушылар амандасып, түгенделеді.
Платформа арқылы берілген тапсырманы орындайды. |
Дискриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.Алдыңғы сабақты пысықтайды. Жалпы балл -1 балл
|
Интерактивті тақта, Кеспе қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/20480275-7.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5-минут
7-минут
5-минут
4-минут
Сабақты бекіту
5-минут
|
Ұжымдық жұмыс. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында тақтада,
Санның
Әлемдегі ең үлкен сан- центильон. Құрамында 600 нөл бар. Ол ең алғаш 1852 жылы жазылған.
Қазақстан халқының саны 20 075 271адам.
Экваторының ұзындығы 40075696 м-ге тең.
Жеке жұмыс «Саралау тапсырмалары» А деңгейі Санды стандарт түрде жазыңдар 1) 506,4 = 5,06 *102 2) 0,0328 = 3,28 *10-2 3) 11000 = 1,1 *104 4) 0,0005 = 5 *10-4
1) 396=3,96*102 2) 821=8,21*102 3) 34562=3,4562*104 4) 60074=6,0074*104 5) 340200=3,402*105 6) 800700=8,007*105 В деңгейі 1) 0.0055=5,5*10-3 2) 4200,3=4,2003*103 3) 347,37=3,4737*102
4) C деңгейі 1) 3*105 +7*104+2*103 +4*102+9*10+4=3*100000 + 7*10000 + 2*1000 + 4*100 + 9*10 + 4=300000+70000+2000+400+90+4=372494 2) 9*105 + 4*105 +8*104+7*103 +5*10+3=9*1000000 + 4*100000 + 8*10000 + 7*1000 + 5*10+3=9000000+400000+80000+7000+50+3=9487053 3) 5*105 +1*103 +3*102+6 = 5*100000 + 1000 + 3*100 + 6 = 500000+1000 + 300+6=501306 4) 2*105 +3*103 +1 = 2*100000 + 3*1000+1 = 200000+3000+1=203001 Жұптық жұмыс Кестені толтырыңыз
Жауабы
Жеке жұмыс «Wordwall» платформасы арқылы оқушыларға тест тапсырмалары беріледі
Санды стандартты түрде жазыңыз: 50400 Санды стандартты түрде жазыңыз: 0,0708 Санды стандартты түрде жазыңыз: 714,8 Санды стандартты түрде жазыңыз: 0,00049 Санды стандартты түрде жазыңыз: 387 Санның стандарт түрі деп ... түрінде жазылуын айтады.
5- ші тапсырма.Топтық жұмыс «Tarsia maker” әдісі Сұрақты жауабымен сәйкестендіру
|
Оқушылар тақтаға қарап өткен тақырыпты еске түсіреді.
Оқушылар алдын ала дайындалған үш деңгейлі А,В,С есептен біреуін таңдап, тақтаға жазып шығарады. Саралау тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар балық артында жасырылған кестедегі тапсырманы орындап, басқа топтармен бөліседі
Оқушылар тақтадағы санның стандарт түрге келтіру тапсырмаларын орынайды
Оқушылар үшбұрыш тәріздес қиылған қағаз қиындыларындағы сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
|
Дискриптор Ең үлкен сан мен танысып, ең кіші сандар туралы ойланады. Стандарт түрге келтіру жолын түсінеді
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Жалпы балл: 3 балл
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Сандардың ретін табады Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор
Оқушылар кіші және үлкен Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор Сандарды стандарт түрге келтіреді. Санның стандарт түрі анықтамасын айтады. Жалпы балл: 2балл
|
Интерактивті тақта,
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/78664005/копия-санның-стандарт-түрі
Үлестірмелі қағаздар оқулық
Кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2-минут
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма 1.142. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Үй тапсырмасын жазып алу |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2-минут |
Оқушыларға бағалау парағы беріліп, кері байланыс алынады. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау парағы арқылы кері байланыс жүргізеді. |
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















