Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сап және оның элементтері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Бекітемін»
Мектеп директоры: Н.Тулекбаев
Сабақтың тақырыбы: Калашников автоматын жартылай бөлшектеу және жинақтау
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
Педагогтің аты-жөні: |
Абдраев Дуйсенбек Кенесович |
Күні: |
17.11.2021ж |
Сыныбы: 10Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Калашников автоматын жартылай бөлшектеу және жинақтау |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Калашников автоматының атқаратын қызметі.Автоматты жартылай бөлшектеу және жинақтау тәртібін үйрену және жинақтауда реттілікті сақтау |
Сабақтың мақсаты: |
Автомат бөлшектерін біледі,автоматты бөлшектеуде және жинақтауда реттілікті сақтай алады,автоматты тәжірибе жүзінде жартылай бөлшектеп және жинақтап береді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Әнұран.Взвод командирінің баяндауы,әскери сәлемдесу.Сабақ ережесін таныстыру. «Сұрақ менен, жауап сізден»әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қойып үй тапсырмасын сұрау. Бөлшектелген және жинақталған автомат суреттерді таңдау арқылы арқылы 2 топқа бөлу. Топтастыру. |
Әнұран орындайды. Взвод командирінің бұйрығын орындайды.Ережемен танысады.
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: Автомат суреттері көмегімен оқушыларды 2 топқа біріктіру. I – “Автоматты жартылай бөлшектеу” тобы II – “Автоматты жинақтау” тобы |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сынып ережесі парақша Плакаттар АК 74 автоматы Автоматты жартылай бөлшектеу, Автоматты жинақтау суреттері бар кеспе қағаздары Жалауша АӘД оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ) «Сократтық пайымдау» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтары арқылы тақырыпты ашу. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасап болған соң мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбымен таныстырып,сабақ мақсатын оқушылармен бірге таныстырады. |
Қазақ халқының 5қаруы 1.Автомат қандай
қажеттіліктен туындады? Мысалы машина бөлшектері. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сaбақтың ортасы Мағынаны ашу 15мин |
1-топ. Автоматты жартылай бөлшектеу тәртібін түсіндіріп,практика жүзінде көрсет. Бекітпе және бекітпе жақтауы,газ түтігі,қайтармалы механизм,сүмбінің атқаратын қызметі қандай? 2-топ Автоматты жинақтау тәртібін түсіндіріп,практика жүзінде көрсет.Ұңғы қорабының қақпағы,тежеуіш компенсатор,керек жарақтар пеналы, дүмнің атқаратын қызметі қандай?-деген сұрақтар беру арқылы жаңа тақырыпты одан әрі аша түсу. |
Автомат бөлшектерін жатқа біледі,автоматты бөлшектеу және жинақтау процесін толық түсінеді, тақырып бойынша ақпарат жинақтайды,реттіліктерін қатаң сақтай отырып қолданады,практика жүзінде дәлелдейді. |
Дескриптор: ЖАРАЙСЫҢ ТАМАША ӨТЕ КЕРЕМЕТ Оқушылардың өзін-өзі бағалауы ҰТЫМДЫ ЖАУАП БЕРДІҢ ЖАРАЙСЫҢ БАТЫРЫМ! |
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы АК 74 автоматы АӘД 10-сынып оқулығы. Жапсырма қағаздар Түрлі -түсті қаламдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс 5 мин |
«Тірек сызба »әдісі Оқушылар сағат тілімен Автоматты бөлшеутеу және жинақтау бойынша ретімен қойып шығады |
«Тірек сызба » ӘДІСІ арқылы плакаттағы кестеге автомат бөлшектерін жартылай және жинақтау реті бойынша жапсырып, құрастырады. Оқушы өзінің теориялық білімін жылдамдықпен ұштастырып,өзіндік білім алуға өте тиімді. |
Дескриптор Тапсырманы жылдам орындаған оқушыны жұлдызша смайликпен марапаттау |
Қажетті-құралдар Плакаттар Жапсырма қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау тапсырмалары 10мин |
АК -74 және РПК -74автоматтарының ұрыстық қасиеттерін жаз.
«Әскери сөздік»
«Көкейде жатқан көрікті ой» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар берілген сөздер арасында қандай байланыс бар екенін айтып жаңа сабақты қорытындылайды. |
Дескриптор Дұрыс жауап берген әр оқушының иығына жұлдыз смайлик жабыстырылып марапатталып отырады. Оқушыға жеке баға беріп,марапаттайды |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Үлестірме қағаздары
ДК экраны
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс. «Білім кубогы»әдісі Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Бүгінгі сабақта мақсатыма жетіп жеңіске жеттім....түсіндім, ...білдім, - Бүгінгі сабақты теориялық тұрғыда түсіндім,бірақ практика жүзінде іске асыра алмадым - Бүгінгі сабақта мақсатыма жете алмадым,қиындық тудырды.
|
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |