|
Бөлім 5.2. |
Сақтар |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
02.12.24 |
|
Сынып: 5 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22-23. Сақтар туралы тарихи мәліметтер. Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету; 5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ұлттық бірегейлік құндылығы». Сақтардың бірігіп, ынтымақпен алғашқы мемлекет құруын, сыртқы соғыстарда жеңіске жеткен тарихын оқыта отырып ынтымақ, бірліктің қандай маңызды екенін түсіндіру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: суретті карта көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. https://www.youtube.com/watch?v=UUFrOgVk6aU Сақ тайпапалары:
Жұппен мәтін арқылы жұмыс. Сақтар туралы деректерге байланысты кесте толтырады.
|
Негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды. |
ҚБ «+,-, қызықты»
|
Слайд
Видео кесте |
||||||||||
|
|
«Картамен жұмыс» Кескін картаға сақтардың парадария, тиграхауда, хауомоварга, массагет тайпаларын белгіле:
Дескриптор:
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд Кескін карта |
||||||||||
|
Бекіту
|
ҚБ тапсырмасы. «Тест»
А) Грек авторлары В) Парсы патшалары С) Иран жазбалары 2. Әйелдері «ержүрек келеді, соғыс қауіпті төнгенде ерлеріне көмектеседі» деп айтқан: А) Полиен В) Геродот С) Ктесий 3. Массагет туралы жазған кім: А) Полиен В) Геродот С) Ктесий 4. Сақтарды «ең әділ, ең шыншыл халық» деп есептеген: А) Грек авторлары В) Парсы патшалары С) Иран жазбалары Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22-23. Сақтар мазмұндау. Рефлексия. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сақтар туралы тарихи мәліметтер. 5 сынып
Сақтар туралы тарихи мәліметтер. 5 сынып
|
Бөлім 5.2. |
Сақтар |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
02.12.24 |
|
Сынып: 5 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22-23. Сақтар туралы тарихи мәліметтер. Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету; 5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ұлттық бірегейлік құндылығы». Сақтардың бірігіп, ынтымақпен алғашқы мемлекет құруын, сыртқы соғыстарда жеңіске жеткен тарихын оқыта отырып ынтымақ, бірліктің қандай маңызды екенін түсіндіру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: суретті карта көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. https://www.youtube.com/watch?v=UUFrOgVk6aU Сақ тайпапалары:
Жұппен мәтін арқылы жұмыс. Сақтар туралы деректерге байланысты кесте толтырады.
|
Негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды. |
ҚБ «+,-, қызықты»
|
Слайд
Видео кесте |
||||||||||
|
|
«Картамен жұмыс» Кескін картаға сақтардың парадария, тиграхауда, хауомоварга, массагет тайпаларын белгіле:
Дескриптор:
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд Кескін карта |
||||||||||
|
Бекіту
|
ҚБ тапсырмасы. «Тест»
А) Грек авторлары В) Парсы патшалары С) Иран жазбалары 2. Әйелдері «ержүрек келеді, соғыс қауіпті төнгенде ерлеріне көмектеседі» деп айтқан: А) Полиен В) Геродот С) Ктесий 3. Массагет туралы жазған кім: А) Полиен В) Геродот С) Ктесий 4. Сақтарды «ең әділ, ең шыншыл халық» деп есептеген: А) Грек авторлары В) Парсы патшалары С) Иран жазбалары Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22-23. Сақтар мазмұндау. Рефлексия. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
шағым қалдыра аласыз















