«Тексерілді» ______________МДОІЖО
|
Бөлім |
7.2A. Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
|
Педагогтың аты-жөні |
Жиенбаева Г. |
|
Күні: |
06.12.2024ж. |
|
Сынып |
7 А,Ә,В |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шартты пішімдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.4 - электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Шартты форматтау ұғымымен, түрлерімен танысады; Электронды кестеде шартты форматтау түрлерін қолданады. Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолданып, тапсырма шешуде қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ тың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Жағымды ахуал орнату. Есімдерінің бас әріптеріне сәйкес жақсы сөз айту. Нейрожаттығу. (1-2 минут)
Үй жұмысын қайталау мақсатында «Дұрысын тап» Жұптық жұмысы (5-6) минут https://learningapps.org/watch?v=p9jmbxjgj24 Дескриптор: 5 сұраққа дейін (5-сұрақты қоса алғанда) – 1 балл; 5 сұрақтан жоғары – 2 Жұптар өзі-өзін бағалайды. Оқушыларды топқа біріктіру. Барлық оқушылар ақ парақтарды алады. Ақ парақтардың шетінде MS Excel кестелік процессорының логотипі арқылы топтарға бірігеді. Топқа бірігіп болғасын кері айналдырып, пазлды құрастырады. Пазлда сөздерді құрастырады. Шыққан сөзді оқиды.
|
Мұғалім мен амандасады Өз есімдеріне байланыс ты жақсы теңеу айтады. Нейро жаттығу жасайды Үй жұмысын жұппен орындайды Топқа бірігеді . |
ҚБ: мұғалімнің бағалауы |
Жұмыс дәптері Оқулық Компьютер Excel программасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
Миға шабуыл: «Жасырынған сөз» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу
Демек, оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: ШАРТТЫ ПІШІМДЕУ. Ал бүгін не білуіміз керек деп ойлайсыңдар? Оқушылар өз ойларын айтады. Мұғалім сабақ мақсаттарын толықтырып өтеді. Мұғалімнің түсіндірмесі Түсіндірмеден кейін жетелеуші сұрақтар арқылы сабақта түсінгенін нақтылау үшін жасанды интеллект видео арқылы сұрақтар қойылады.
Дәптермен жұмыс. Дәптерге бүгінгі күнді, тақырыпты жазып, негізгі команданы жазып алады. (2 минут) Топтық жұмыс. ChatCPT жасанды интеллект құралдары арқылы оқушылар тапсырма құрастырып, орындайды. Дескриптор: Топтар топты өзара бағалайды. Тақырып бойынша қажетті кестені құрастырады - 2 балл Тапсырманы Excel кестелік процессорында орындайды - 1 балл; Тапсырманы презентация түрінде қорғайды - 1 балл; (8 минут ) Сергіту сәті. Оюлар арқылы билеу. (1 минут) Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырма(9 минут) Оқулықтағы 78-беттегі «Сынып үлгерімі» жобасын жасау
Дескриптор: Excel кестелік процессорында мәліметтерді енгізіп, Шартты форматтау ережесі бойынша пәндерді форматтайды - 1 балл; Рейтинг бөлімінде жалпы сумманы шығарады - 1 балл; Білім сапасы бағанына 31-ден жоғары болса Жарайсың!, әйтпесе – «Көбірек іздену керек!» сөздерін шығарады – 1 балл. Өз-өзін бағалайды |
Мұғалімді тыңдайды Сөздерді тауып, сабақтың тақырыбын ашады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттары мен танысады. Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды Компьютерде практика лық тапсырма орындайды |
ҚБ: мұғалімнің бағалауы, Мұғалім оқушыларға «Мақтау сөз » арқылы қолдау беріп отыру ҚБ: мұғалімнің бағалауы |
Жұмыс дәптері Оқулық Интернет Компьютер Excel программасы Excel программасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. Оқушылар бүгінгі сабағымызда мақсатымызға жеттік па? Сонымен бүгінгі сабақты не білдік? Не үйрендік? Қане есімізге түсірейікші? Рефлексия. «Мобильді қосымша» арқылы сабаққа рефлексия береді. Сабақ ұнады - ватсап логотипі Мен көбірек ізденуім керек екен – тик – ток логотипі Оқушылар бүгінгі сабақта кім белсенді жұмыс жасады? Қанекей белсенді оқушыға қошемет білдіріп қояйық! Үй жұмысы. Тақырыпты оқу. Сұрақтарға жауап негіздеу. |
Өзін-өзі бағалайды. Кері байланыс береді |
ҚБ: Мұғалім-нің қолдауы |
А4 парағы |
Терезе элементтерін толықтыр...
Парақ беттері
Айналдыру жолағы
Пішімдеу тақтасы
Құралдар тақтасы
Excel программасындағы деректер типі
Сан мәтін формула
Word программасындағы деректер типі
Сөз, сөйлем,
Кесте ұяшықтары деректердің қанша түрін қабылдайды?
Бір ғана түрін
Кестеде ұяшықтар саны қанша?
Кесте ұяшықтардан тұрады, сондықтан көп
Автотолтырудың қанша түрі бар
Үш
Бір ұяшыққа қанша символға дейін енгізуге болады?
32767 символға дейін
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шартты пішімдеу 7-сынып
Шартты пішімдеу 7-сынып
«Тексерілді» ______________МДОІЖО
|
Бөлім |
7.2A. Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
|
Педагогтың аты-жөні |
Жиенбаева Г. |
|
Күні: |
06.12.2024ж. |
|
Сынып |
7 А,Ә,В |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шартты пішімдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.4 - электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Шартты форматтау ұғымымен, түрлерімен танысады; Электронды кестеде шартты форматтау түрлерін қолданады. Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолданып, тапсырма шешуде қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ тың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Жағымды ахуал орнату. Есімдерінің бас әріптеріне сәйкес жақсы сөз айту. Нейрожаттығу. (1-2 минут)
Үй жұмысын қайталау мақсатында «Дұрысын тап» Жұптық жұмысы (5-6) минут https://learningapps.org/watch?v=p9jmbxjgj24 Дескриптор: 5 сұраққа дейін (5-сұрақты қоса алғанда) – 1 балл; 5 сұрақтан жоғары – 2 Жұптар өзі-өзін бағалайды. Оқушыларды топқа біріктіру. Барлық оқушылар ақ парақтарды алады. Ақ парақтардың шетінде MS Excel кестелік процессорының логотипі арқылы топтарға бірігеді. Топқа бірігіп болғасын кері айналдырып, пазлды құрастырады. Пазлда сөздерді құрастырады. Шыққан сөзді оқиды.
|
Мұғалім мен амандасады Өз есімдеріне байланыс ты жақсы теңеу айтады. Нейро жаттығу жасайды Үй жұмысын жұппен орындайды Топқа бірігеді . |
ҚБ: мұғалімнің бағалауы |
Жұмыс дәптері Оқулық Компьютер Excel программасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
Миға шабуыл: «Жасырынған сөз» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу
Демек, оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: ШАРТТЫ ПІШІМДЕУ. Ал бүгін не білуіміз керек деп ойлайсыңдар? Оқушылар өз ойларын айтады. Мұғалім сабақ мақсаттарын толықтырып өтеді. Мұғалімнің түсіндірмесі Түсіндірмеден кейін жетелеуші сұрақтар арқылы сабақта түсінгенін нақтылау үшін жасанды интеллект видео арқылы сұрақтар қойылады.
Дәптермен жұмыс. Дәптерге бүгінгі күнді, тақырыпты жазып, негізгі команданы жазып алады. (2 минут) Топтық жұмыс. ChatCPT жасанды интеллект құралдары арқылы оқушылар тапсырма құрастырып, орындайды. Дескриптор: Топтар топты өзара бағалайды. Тақырып бойынша қажетті кестені құрастырады - 2 балл Тапсырманы Excel кестелік процессорында орындайды - 1 балл; Тапсырманы презентация түрінде қорғайды - 1 балл; (8 минут ) Сергіту сәті. Оюлар арқылы билеу. (1 минут) Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырма(9 минут) Оқулықтағы 78-беттегі «Сынып үлгерімі» жобасын жасау
Дескриптор: Excel кестелік процессорында мәліметтерді енгізіп, Шартты форматтау ережесі бойынша пәндерді форматтайды - 1 балл; Рейтинг бөлімінде жалпы сумманы шығарады - 1 балл; Білім сапасы бағанына 31-ден жоғары болса Жарайсың!, әйтпесе – «Көбірек іздену керек!» сөздерін шығарады – 1 балл. Өз-өзін бағалайды |
Мұғалімді тыңдайды Сөздерді тауып, сабақтың тақырыбын ашады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттары мен танысады. Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды Компьютерде практика лық тапсырма орындайды |
ҚБ: мұғалімнің бағалауы, Мұғалім оқушыларға «Мақтау сөз » арқылы қолдау беріп отыру ҚБ: мұғалімнің бағалауы |
Жұмыс дәптері Оқулық Интернет Компьютер Excel программасы Excel программасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. Оқушылар бүгінгі сабағымызда мақсатымызға жеттік па? Сонымен бүгінгі сабақты не білдік? Не үйрендік? Қане есімізге түсірейікші? Рефлексия. «Мобильді қосымша» арқылы сабаққа рефлексия береді. Сабақ ұнады - ватсап логотипі Мен көбірек ізденуім керек екен – тик – ток логотипі Оқушылар бүгінгі сабақта кім белсенді жұмыс жасады? Қанекей белсенді оқушыға қошемет білдіріп қояйық! Үй жұмысы. Тақырыпты оқу. Сұрақтарға жауап негіздеу. |
Өзін-өзі бағалайды. Кері байланыс береді |
ҚБ: Мұғалім-нің қолдауы |
А4 парағы |
Терезе элементтерін толықтыр...
Парақ беттері
Айналдыру жолағы
Пішімдеу тақтасы
Құралдар тақтасы
Excel программасындағы деректер типі
Сан мәтін формула
Word программасындағы деректер типі
Сөз, сөйлем,
Кесте ұяшықтары деректердің қанша түрін қабылдайды?
Бір ғана түрін
Кестеде ұяшықтар саны қанша?
Кесте ұяшықтардан тұрады, сондықтан көп
Автотолтырудың қанша түрі бар
Үш
Бір ұяшыққа қанша символға дейін енгізуге болады?
32767 символға дейін
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |
|
в |
п |
л |
к |
у |
ө |
ө |
ұ |
п |
|
а |
а |
л |
р |
с |
һ |
һ |
ә |
р |
|
р |
ш |
а |
р |
т |
т |
ы |
і |
о |
|
ы |
а |
п |
р |
м |
қ |
к |
ң |
в |
|
е |
п |
і |
ш |
і |
м |
д |
е |
у |
|
у |
а |
р |
о |
і |
у |
к |
ғ |
в |
|
у |
н |
л |
л |
ң |
у |
ү |
ү |
ү |
|
ы |
т |
ч |
д |
қ |
й |
ұ |
ұ |
т |

шағым қалдыра аласыз




















