Материалдар / Шартты пішімдеу ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Шартты пішімдеу ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану; • Шартты форматтау түсінігін білу, сәйкестендіру • электрондық кестеде шартты форматтауды пайдалану • электронды кестеде күрделі тапсырмаларды орындауда кесте ұяшықтарына шартты форматтау әдістерін өз бетінше қолдану.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2023
179
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қ. Жазықов атындағы орта мектебі

Бөлім

Электронды кесте aрқылы есеп шығару

Педагогтың аты - жөні

Калиева Сания Еркинкызы

Күні


Сынып

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Шартты пішімдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану;

Сабақтың мақсаты

  • Шартты форматтау түсінігін білу, сәйкестендіру

  • электрондық кестеде шартты форматтауды пайдалану

  • электронды кестеде күрделі тапсырмаларды орындауда кесте ұяшықтарына шартты форматтау әдістерін өз бетінше қолдану.


Бағалау критерийлері

  1. Шартты форматтау түсінігін біледі, сәйкестендіреді.

  2. Электрондық кестеде шартты форматтауды қолданады

  3. Құралдар бөлімін салыстыра отырып қолданады.

  4. Күрделі тапсырмаларды орындауда кесте ұяшықтарына шартты форматтау әдістерін өз бетінше қолданады.

     

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

0-4 мин

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Психологиялық тренинг: «Жайдарлы көңіл – күй»

Мақсаты: Оқушылардың бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын ояту, ынтасын арттыру.

Нұсқау:

Оқушылар бір ақ беттен таратып шығамын. Сол ақ беттен оқушылар ұшақ жасайды. Ұшақтың бір қанатына сәлемдесу жазамыз, екінші қанатына сәттілік, тілек жазамыз.


Үй тапсырмасын «Пликерс» картасы арқылы тексеру


1.Оқушылар кеспені таратып алады;

2. Алған кеспелеріне қарай топтарға бірігеді;

І топ «Ұяшықтар»

ІІ топ «Кестелер»

ІІІ топ «Формулалар»




Оқушылар орындарынан тұрып, шеңбер құрып, қолымыздағы ұшақтарымызды ұшырамыз.




Пликерс картасы арқылы тестке жауап береді

Кеспе арқылы топқа бөлу.














Үш шапалақ әдісі арқылы мадақтау.

Оқулық сілтемесі:

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://kk.armanpv.com/_files/ugd/f18fa9_44e7bc3ba92940488fa6dc37d116b9a7.pdf



https://www.plickers.com/library#now-playing

5-15 мин

«Миға шабуыл»

«Адасқан әріптер» әдісі. Оқушылар әріптерден шартты пішімдеу сөзін құрастырады.

Деу-ша-ім-рт-піш-ты

Сабақтың тақырыбы ашылып, мақсатымен таныстырылады.


Терминологиямен жұмыс.

Пішімдеу – Форматирование – Formatting

Шартты пішімдеу- Условное форматирование – Conditional formatting

Қосымша функциялар – Дополнительные функции - Additional functions


Топтық жұмыс

«Ротация» әдісі.

1.Әр топқа мәтін беріледі

І топ. Шартты пішімдеу дегеніміз не?

ІІ топ. Шартты форматтау құрал-саймандары қандай бөлімдерден тұрады?

ІІІ топ. Шартты форматтау бөліміндегі қандай қызмет түрлері бар және олардың қызметтері қалай сипатталады?

2. Әр топ өз пікірлерін білдіреді

3. Әр топ өзіне тиесілі тақырыпты қортындылап, қорғап шығады.

Бағалау: «Бағдаршам» баға беру

Жасыл- тақырыпты толық аша алды

Сары – тақырыпты толық аша алмады

Қызыл – тақырыпты мүлде ашқан жоқ


Кеспе қағаздардағы сөздерді құрастырады.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын дәптерге жазады.

3 рет оқушымен бірге қайталау.




мәтін






















Үш топ бір бірін бағдаршамның түстері арқылы бағалайды.




Слайд 2







Слайд 3







Оқулық 111-116 беттер


Маркер, флипчарт, мәтін жазылған қағаздар, бағдаршам түстері









Сабақ ортасы

15-25 мин.


Практикалық жұмыс

Тапсырма №1

Сәйкестендіру

1.MS Excel А. Баған мен жолдың қиылысы

2.Ұяшық В. Кестелік процессор

3.Гистограмма С. Ұяшықтағы мәндердің көрінуі

4.Шартты форматтау Д. Ұяшыққа түр беру

1

2

3

4





Дескриптор: Шартты форматтау түсінігін біледі, сәйкестендіреді.

Бағалау: «Смайлик» арқылы баға беру

Тапсырма №3

Дескриптор

  1. Электрондық кестеде шартты форматтауды қолданады

  2. Құралдар бөлімін салыстыра отырып қолданады.


Бағалау: геометриялық фигуралар арқылы бағаланады



Тапсырмалар жазылған карточканы сәйкестендіреді.













Практикалық жұмысты компьютерде орындайды.










Смайлик арқылы бағалау



















Геометриялық фигуралар арқылы бағаланады.

Тапсырмалар жазылған карточка

















Тапсырмалар жазылған кеспелер, геометриялық фигуралар

26 - 27 мин

(W) Физминутка



https://www.youtube.com/watch?v=SAWr-KZhD0E

28-37 мин

Оқушылар практикалық жұмысты орындауды жалғастырады.

Жұмысты орындау барысында оқушыларда сұрақтар туып жатса оған жауап беремін.


Дескриптор: Күрделі тапсырмаларды орындауда кесте ұяшықтарына шартты форматтау әдістерін өз бетінше қолданады.

Бағалау: практикалық жұмыстың қадам санына орай, 1 балдан қосылады.









Балдық жүйе

Қосымша 1

Сабақ соңы

2.Кері байланыс: «Мұғалімге СМС хабарлама»


Үй тапсырмасы:

  • ШShape1 артты пішімдеу параметрлерін көрсету

Shape4 Shape3 Shape2

Шартты пішімдеу


Shape6 Shape5

Shape7 Shape8


Телефондарынан смс хабарлама жібереді.





































Қосымша 1

Практикалық жұмыс № 1 “Шартты форматтау

  1. Microsoft Excel-де төменде көрсетілген кестені құрыңыз

  1. «Табыс» ұяшықтар диапазонын белгілеп, «Гистограмма» шартты форматтауды қолданыңыз, ол үшін:

    • «Главная» бетінде «Шартты форматтау» («Условное формат

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!