|
Сынып жетекші: |
Жаңалық
Бейсенгүл |
|
|
Күні: |
19.05.2025ж |
|
|
Сынып: |
5К |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
САУ БАЛАЛЫҚ – БАҚЫТТЫ БОЛАШАҚ |
|
|
Мақсаты |
•Оқушыларға салауатты өмір салтының мәнін түсіндіру; •Дене тәрбиесі мен дұрыс тамақтану, зиянды әдеттерден аулақ болудың маңызын жеткізу; •Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу арқылы болашақта жауапты азамат қалыптастыру |
|
|
Сынып сағатының түрі: |
Сайыс-сабақ (танымдық, тәрбиелік бағытта) |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың дүниетанымын кеңейту, тіл байлығын логикалық ойлау қабілетін дамыту |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, мақал-мәтел жазылған плакаттар, балалар салған суреттер |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру Армысыздар, қымбатты оқушылар! Сіздерді көргеніме қуаныштымын! Барлықтарыңыздың жүздеріңізден күлімсіреу көрініп тұр! Керемет! Оқушыларды «Сұңқар», «Тұлпар атты екі топқа бөледі» |
Оқушылар жұдырық түйістіру арқылы бір біріне достық ықыластарын білдіреді. Топқа бөлініп отырады |
|
Көңілді әуен |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Кіріспе сөз Мұғалімнің сөзі: Балалар, бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы – «Сау балалық – бақытты болашақ». Бұл тақырыптың астарында біздің денсаулығымыз, өмірімізге жауапкершілікпен қарау, спортпен шұғылдану, зиянды әрекеттерден аулақ болу секілді маңызды мәселелер жатыр. Ендеше, сайысымызды бастайық! ІІІ.«Білгенге маржан» әдісі: Салауатты өмір салты туралы сұрақтар беріледі.
Кибербуллинг (онлайн қорқыту, мазақ ету). Фишинг (жалған сайттар арқылы жеке ақпаратты ұрлау). Вирустар мен хакерлік шабуылдар. Әлеуметтік желідегі қауіптер. 2. Спорт денсаулық кепіліҚауіпсіз интернет ережелері: Құпиясөзді күрделі әрі қауіпсіз ету. Бөгде адамдарға жеке мәлімет бермеу. Белгісіз сілтемелерге өтпеу. Әдепті интернет қарым-қатынасты сақтау. ІІІ. Мақал-мәтел сайысыПрактикалық жұмыс Оқушылар топтарға бөлініп, «Қауіпсіз интернет» тақырыбында постер дайындайды. Әр топ өз жұмысын таныстырады. IV. Бекіту «Қорытынды» Оқушылар «Мен үйрендім...» әдісі арқылы негізгі түйіндерін айтады. |
Оқушылар мұқият тыңдайды Оқушылар сұрақтардың жауаптарын ақ қағазға жазып, екі оқушы шығып қорғайды Әр топ өз ойларын постер немесе қағазға жазып, таныстырады. Әр жағдаят бойынша оқушылар өз пікірлерін айтып, заңға сәйкес шешімін ұсынады. Оқушылар бір -бірінің жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар шапалақ соғады Топтар бірін бірі бағалайды Оқушылар бірін -бірі бағалайды |
Ақ қағаз, фломастерлер Презентация Видеороликтер суреттер Қағаз, маркерлер, плакаттар; Интерактивті тақта немесе бейнеролик көрсету; Құқықтық жағдаяттардың мәтіні. |
|
Сабақтың соңы |
V. Марапаттау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. 5 негізгі қауіпсіздік ережесін құрастыру. |
Оқушылар ақ қағазға өз ойларын қысқаша жазады |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Ақ қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сау балалық-бақытты болашақ
Сау балалық-бақытты болашақ
|
Сынып жетекші: |
Жаңалық
Бейсенгүл |
|
|
Күні: |
19.05.2025ж |
|
|
Сынып: |
5К |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
САУ БАЛАЛЫҚ – БАҚЫТТЫ БОЛАШАҚ |
|
|
Мақсаты |
•Оқушыларға салауатты өмір салтының мәнін түсіндіру; •Дене тәрбиесі мен дұрыс тамақтану, зиянды әдеттерден аулақ болудың маңызын жеткізу; •Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу арқылы болашақта жауапты азамат қалыптастыру |
|
|
Сынып сағатының түрі: |
Сайыс-сабақ (танымдық, тәрбиелік бағытта) |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың дүниетанымын кеңейту, тіл байлығын логикалық ойлау қабілетін дамыту |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, мақал-мәтел жазылған плакаттар, балалар салған суреттер |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру Армысыздар, қымбатты оқушылар! Сіздерді көргеніме қуаныштымын! Барлықтарыңыздың жүздеріңізден күлімсіреу көрініп тұр! Керемет! Оқушыларды «Сұңқар», «Тұлпар атты екі топқа бөледі» |
Оқушылар жұдырық түйістіру арқылы бір біріне достық ықыластарын білдіреді. Топқа бөлініп отырады |
|
Көңілді әуен |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Кіріспе сөз Мұғалімнің сөзі: Балалар, бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы – «Сау балалық – бақытты болашақ». Бұл тақырыптың астарында біздің денсаулығымыз, өмірімізге жауапкершілікпен қарау, спортпен шұғылдану, зиянды әрекеттерден аулақ болу секілді маңызды мәселелер жатыр. Ендеше, сайысымызды бастайық! ІІІ.«Білгенге маржан» әдісі: Салауатты өмір салты туралы сұрақтар беріледі.
Кибербуллинг (онлайн қорқыту, мазақ ету). Фишинг (жалған сайттар арқылы жеке ақпаратты ұрлау). Вирустар мен хакерлік шабуылдар. Әлеуметтік желідегі қауіптер. 2. Спорт денсаулық кепіліҚауіпсіз интернет ережелері: Құпиясөзді күрделі әрі қауіпсіз ету. Бөгде адамдарға жеке мәлімет бермеу. Белгісіз сілтемелерге өтпеу. Әдепті интернет қарым-қатынасты сақтау. ІІІ. Мақал-мәтел сайысыПрактикалық жұмыс Оқушылар топтарға бөлініп, «Қауіпсіз интернет» тақырыбында постер дайындайды. Әр топ өз жұмысын таныстырады. IV. Бекіту «Қорытынды» Оқушылар «Мен үйрендім...» әдісі арқылы негізгі түйіндерін айтады. |
Оқушылар мұқият тыңдайды Оқушылар сұрақтардың жауаптарын ақ қағазға жазып, екі оқушы шығып қорғайды Әр топ өз ойларын постер немесе қағазға жазып, таныстырады. Әр жағдаят бойынша оқушылар өз пікірлерін айтып, заңға сәйкес шешімін ұсынады. Оқушылар бір -бірінің жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар шапалақ соғады Топтар бірін бірі бағалайды Оқушылар бірін -бірі бағалайды |
Ақ қағаз, фломастерлер Презентация Видеороликтер суреттер Қағаз, маркерлер, плакаттар; Интерактивті тақта немесе бейнеролик көрсету; Құқықтық жағдаяттардың мәтіні. |
|
Сабақтың соңы |
V. Марапаттау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. 5 негізгі қауіпсіздік ережесін құрастыру. |
Оқушылар ақ қағазға өз ойларын қысқаша жазады |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Ақ қағаз |
шағым қалдыра аласыз













