|
САБАҚ:№ «Саяхат» |
МЕКТЕП: Шахтинск қаласы |
||||
|
КҮНІ: СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.1.3.1. Хабарламаны тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау 2.2.2.1.- Сюжетті сурет бойынша сөйлеу 2.3.1.1.- Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу 2.4.2.1 – Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған, аудиовизуалды материалдар бойынша сөз тіркестерін жазу. 2.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік, тәуелдік, жіктік, септік жалғауларын қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
|
Сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша жазады.Күнделікті өмірде қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||
|
Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттайды. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Сөз тіркестерін қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
||||
|
|
Таныс сөздерді түсінеді, мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||
|
Сатып алушы, кезекке тұру, төлеу, құны, дүкенге кіру, дүкеннен шығу. |
|||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||
|
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
|
|||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
|||||
|
|
|||||
|
Ишара: |
|||||
|
|
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Қос диаграммаға жануарларды бөліп жабыстыру. Жұптық жұмыс
Аңдар
Ортақтығы жануар
Үй жануарлары
|
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Басы. 10 минут |
1.Сәлемдеме жіберіңіз. Дүкен, ақша, кезек, нан, айран, май, сүт, алма. 2.Топқа бөлу мақсатында мұғалім сатушы болып, оқушылар сатып алушы ретінде сатып алған заттары бойынша топтасады.(алма, айран, нан сатып алынатын заттар) |
Смайликтер Мұғалімнің қолпаштауы. Сурет қиындылары Мах суреті: Фудмарт суреті: Лидер суреті:
Сурет, жіп, кір қыстырғыш Мұғалімнің қолпаштауы Суреттер |
|||
|
О Дүкеннен шығу ртасы. 20 минут |
Хикая картасы . Дүкенге бару ретін хикая картасына әр топ жабыстырып шығады. Әр топтың алған заты өздерінің топтарының атауларына сай.
Пакетке салу
Ақша төлеу
Алған затын алу
Дүкенге бару
Сатушымен сұхбат |
Флипчарт, суреттер Бағалау түрі; 4 бұрышта «келісемін», «келіспеймін», «толық келісемін», «толық келіспеймін» деген сөздер болады. Оқушылар өздерін сол бұрышқа бөліну арқылы бағалайды. |
|||
|
Соңы. 5 минут |
«Ыстық орындық» әдісін пайдаланып оқушыға азық-түліктерді жасырады. |
Оқушылар өз-өздерін «Ұнайды» дегенге көк смайлик
«Ұнамайды» дегенге сары смайлик
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
Сурет бойынша сөз тіркестерін құру. 1топ дүкен атауларына байланысты, 2 топ дүкен бөлім түрлеріне байланысты, 3 топ дүкен көлеміне байланысты сөз тіркестерін құрастырады. |
|
|||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|||
|
Қысқы киімдер туралы баяндау. |
Критериалдық балл арқылы бағалау |
Өзін-өзі тану сабағы Орыс тілі |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?) |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саяхат
Саяхат
|
САБАҚ:№ «Саяхат» |
МЕКТЕП: Шахтинск қаласы |
||||
|
КҮНІ: СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.1.3.1. Хабарламаны тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау 2.2.2.1.- Сюжетті сурет бойынша сөйлеу 2.3.1.1.- Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу 2.4.2.1 – Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған, аудиовизуалды материалдар бойынша сөз тіркестерін жазу. 2.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік, тәуелдік, жіктік, септік жалғауларын қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
|
Сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша жазады.Күнделікті өмірде қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||
|
Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттайды. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Сөз тіркестерін қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
||||
|
|
Таныс сөздерді түсінеді, мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||
|
Сатып алушы, кезекке тұру, төлеу, құны, дүкенге кіру, дүкеннен шығу. |
|||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||
|
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
|
|||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
|||||
|
|
|||||
|
Ишара: |
|||||
|
|
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Қос диаграммаға жануарларды бөліп жабыстыру. Жұптық жұмыс
Аңдар
Ортақтығы жануар
Үй жануарлары
|
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Басы. 10 минут |
1.Сәлемдеме жіберіңіз. Дүкен, ақша, кезек, нан, айран, май, сүт, алма. 2.Топқа бөлу мақсатында мұғалім сатушы болып, оқушылар сатып алушы ретінде сатып алған заттары бойынша топтасады.(алма, айран, нан сатып алынатын заттар) |
Смайликтер Мұғалімнің қолпаштауы. Сурет қиындылары Мах суреті: Фудмарт суреті: Лидер суреті:
Сурет, жіп, кір қыстырғыш Мұғалімнің қолпаштауы Суреттер |
|||
|
О Дүкеннен шығу ртасы. 20 минут |
Хикая картасы . Дүкенге бару ретін хикая картасына әр топ жабыстырып шығады. Әр топтың алған заты өздерінің топтарының атауларына сай.
Пакетке салу
Ақша төлеу
Алған затын алу
Дүкенге бару
Сатушымен сұхбат |
Флипчарт, суреттер Бағалау түрі; 4 бұрышта «келісемін», «келіспеймін», «толық келісемін», «толық келіспеймін» деген сөздер болады. Оқушылар өздерін сол бұрышқа бөліну арқылы бағалайды. |
|||
|
Соңы. 5 минут |
«Ыстық орындық» әдісін пайдаланып оқушыға азық-түліктерді жасырады. |
Оқушылар өз-өздерін «Ұнайды» дегенге көк смайлик
«Ұнамайды» дегенге сары смайлик
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
Сурет бойынша сөз тіркестерін құру. 1топ дүкен атауларына байланысты, 2 топ дүкен бөлім түрлеріне байланысты, 3 топ дүкен көлеміне байланысты сөз тіркестерін құрастырады. |
|
|||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|||
|
Қысқы киімдер туралы баяндау. |
Критериалдық балл арқылы бағалау |
Өзін-өзі тану сабағы Орыс тілі |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?) |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















