ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
10-бөлім.Саяхат және демалыс. Синтаксис |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоциялық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Саяхат – таным бастауы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5. 3. 3. 1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін негізінде сұрақтарға жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады.
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ онлайн платформасы арқылы оқушыларды 3-топқа бөлу («Саяхат», «Туризм», «Экспедиция») «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы талқылау сұрақтары: 1.Саяхат дегеніміз не? 2.Саяхатшы деп кімді айтамыз? 3.Қалай ойлайсыз, саяхат жасау біздің таным-түсінігімізді кеңейтеді ме? |
Топқа бөлінеді. Барлық оқушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді. ЕББҚ оқушы: сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 2 -сұрақтарға жауап береді-1 -көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді-1 |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Жұппен жұмыс» әдісі бойынша тыңдалған мәтін негізінде сұрақтарға жауап беріп, диалог құраңыз. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. «Бұрыштар» әдісі арқылы сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырыңыз. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы тыңдалған мәтін негізінде көтерілген мәселе бойынша өз ойыңызды білдіріңіз. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» |
1-тапсырма. Барлық оқушы: мәтінді мұқият тыңдайды; Дарынды оқушы: мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға нақты жауап бере отырып, диалог құрайды; ЕББҚ оқушы: жұбымен жұмыс жасайды. 2-тапсырма. Барлық оқушы: сюжетті суреттердің желісін анықтайды. Дарынды оқушы: сюжетті суреттер желісі арқылы әңгіме құрастырады. ЕББҚ оқушы: тобымен бірге жұмыс жасайды. Барлық оқушы: көтерілген мәселені анықтайды; Дарынды оқушы: көтерілген мәселені анықтап, өз ойын білдіреді; ЕББҚ оқушы: өз ойын білдіреді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -2 -мәтін негізінде сұрақтарға жауап береді-1 -жүйелі диалог құрайды-1 Дескриптор: Жалпы ұпай -3 -сюжетті суреттердің желісін анықтайды-1 -әңгіме құрастырады-1 -сауаттылығы-1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 3 -көтерілген мәселені анықтайды-1 -өз ойын білдіреді-1 -өз ойын дәлелдей алады-1 |
Ж.Дәулетбекова, Г.Қосымова 5-сынып қазақ тілі оқулығы, 168-бет https://www.youtube.com/watch?v=k-8rLmLmroQ Мәтін Фотосуреттер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындаңыз. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
|
Тиімді кері байланыс береді. |
ҚБ |
Стикерлер, маркерлер |
|
|
Оқыту тапсырмасы |
Тыңдалған мәтін негізінде өз көзқарасыңызды білдіріп, «Жазғы саяхаттағы бір күнім» тақырыбына 80 сөз көлемінде эссе жазыңыз. Дескриптор: Жалпы ұпай-3 -тыңдалған мәтін негізінде өз көзқарасын білдіреді-1 -өз көзқарасын дәлелдеп жазады-1 -эссе құрылымы мен даму желісін сақтайды-1 |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саяхат және демалыс
Саяхат және демалыс
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
10-бөлім.Саяхат және демалыс. Синтаксис |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоциялық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Саяхат – таным бастауы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5. 1. 5. 1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; 5. 3. 3. 1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін негізінде сұрақтарға жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады.
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ онлайн платформасы арқылы оқушыларды 3-топқа бөлу («Саяхат», «Туризм», «Экспедиция») «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы талқылау сұрақтары: 1.Саяхат дегеніміз не? 2.Саяхатшы деп кімді айтамыз? 3.Қалай ойлайсыз, саяхат жасау біздің таным-түсінігімізді кеңейтеді ме? |
Топқа бөлінеді. Барлық оқушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді. ЕББҚ оқушы: сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 2 -сұрақтарға жауап береді-1 -көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын білдіреді-1 |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Жұппен жұмыс» әдісі бойынша тыңдалған мәтін негізінде сұрақтарға жауап беріп, диалог құраңыз. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. «Бұрыштар» әдісі арқылы сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырыңыз. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы тыңдалған мәтін негізінде көтерілген мәселе бойынша өз ойыңызды білдіріңіз. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» |
1-тапсырма. Барлық оқушы: мәтінді мұқият тыңдайды; Дарынды оқушы: мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға нақты жауап бере отырып, диалог құрайды; ЕББҚ оқушы: жұбымен жұмыс жасайды. 2-тапсырма. Барлық оқушы: сюжетті суреттердің желісін анықтайды. Дарынды оқушы: сюжетті суреттер желісі арқылы әңгіме құрастырады. ЕББҚ оқушы: тобымен бірге жұмыс жасайды. Барлық оқушы: көтерілген мәселені анықтайды; Дарынды оқушы: көтерілген мәселені анықтап, өз ойын білдіреді; ЕББҚ оқушы: өз ойын білдіреді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай -2 -мәтін негізінде сұрақтарға жауап береді-1 -жүйелі диалог құрайды-1 Дескриптор: Жалпы ұпай -3 -сюжетті суреттердің желісін анықтайды-1 -әңгіме құрастырады-1 -сауаттылығы-1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 3 -көтерілген мәселені анықтайды-1 -өз ойын білдіреді-1 -өз ойын дәлелдей алады-1 |
Ж.Дәулетбекова, Г.Қосымова 5-сынып қазақ тілі оқулығы, 168-бет https://www.youtube.com/watch?v=k-8rLmLmroQ Мәтін Фотосуреттер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындаңыз. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
|
Тиімді кері байланыс береді. |
ҚБ |
Стикерлер, маркерлер |
|
|
Оқыту тапсырмасы |
Тыңдалған мәтін негізінде өз көзқарасыңызды білдіріп, «Жазғы саяхаттағы бір күнім» тақырыбына 80 сөз көлемінде эссе жазыңыз. Дескриптор: Жалпы ұпай-3 -тыңдалған мәтін негізінде өз көзқарасын білдіреді-1 -өз көзқарасын дәлелдеп жазады-1 -эссе құрылымы мен даму желісін сақтайды-1 |
||||
шағым қалдыра аласыз













