Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сәттілік біздер тілейік Мен саған,сен маған Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған,сен маған. Өткен сабаққа шолу: «Шоқанның арманы» мәтінін мәнерлеп оқу |
Психологиялық ахуалға қатысады.
|
Жарайсыңдар! ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейлі
|
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. 1- тапсырма Жаңа тақырыпты ашу. «ИЯ/ЖОҚ» әдісі Нұсқау: . Оқушылардың тұжырымдарға сенетіні немесе сенбейтінін сұрайды
Автормен жұмыс
|
Оқушылар кестедегі тұжырымдарға сенетінін немесе сенбейтінін айтады, ойын дәлелдейді. |
Дескрипторы: кестемен жұмыс жасайды 3 балл |
|
|
5 мин |
Сергіту сәті Өлеңге ән сазын ойлап тауып,хормен шырқаңдар. |
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
Оқулық Слайд |
|
10 мин |
Топтық жұмыс ҚБ 2- тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Оқылым. «Белгілеп оқу» әдісі Нұсқау: «Көмірдің кереметі » Мәтінді оқиды, талқылайды. Оқыған тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. Мәтіндегі негізгі ойды анықтауға жетелейді. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді мәнерлеп оқиды |
Балалар «Көмірдің кереметтері» мәтінін тізбек бойынша оқиды. Оқыған мәтін мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды. |
Дескрипторы: мәтіндегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді.4 балл |
|
|
10 мин |
ҚБ 3- тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану 1 топ Әңгімеден өзіңді таңқалдырған ақпаратты оқып бер. Сұрақ қой. 2 топ Жарық немесе жылу шығаратын зат туралы жұмбақ құрап айт. 3 топ Көмірді сипаттап айт.. |
Оқушылар мәтіннен өзін таңдандырған ақпаратты оқып беріп, сұрақ қояды. Жарық немесе жылу шығаратын зат туралы жұмбақ ойлап тауып, жазады. Топта талқылап, көмірді сипаттап айтады (түсі, иісі, пішіні, салмағы). |
Дескрипторы: Таңқалдырған ақпаратты оқып,сұрақ қояды 1 балл жұмбақ құрайды, 1 балл шығармашылық тапсырма орындайды. 1 балл |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Менің алтын уақытым» -45 минуттың ішінде не істедік? -Сабақта қандай жаңа ақпаратпен таныстыңдар? - Әңгіме мазмұнынан өзің үшін қандай ақпарат алдың? Үйге тапсырма:Мәтіннен көмірден жасалатын заттар туралы не білдің? |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саяхаттағы сабақ. Көмірдің кереметтері.
Саяхаттағы сабақ. Көмірдің кереметтері.
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сәттілік біздер тілейік Мен саған,сен маған Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған,сен маған. Өткен сабаққа шолу: «Шоқанның арманы» мәтінін мәнерлеп оқу |
Психологиялық ахуалға қатысады.
|
Жарайсыңдар! ҚБ «5 минут» Оқушылар «Менің уақытым»парағын белгілейлі
|
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. 1- тапсырма Жаңа тақырыпты ашу. «ИЯ/ЖОҚ» әдісі Нұсқау: . Оқушылардың тұжырымдарға сенетіні немесе сенбейтінін сұрайды
Автормен жұмыс
|
Оқушылар кестедегі тұжырымдарға сенетінін немесе сенбейтінін айтады, ойын дәлелдейді. |
Дескрипторы: кестемен жұмыс жасайды 3 балл |
|
|
5 мин |
Сергіту сәті Өлеңге ән сазын ойлап тауып,хормен шырқаңдар. |
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
Оқулық Слайд |
|
10 мин |
Топтық жұмыс ҚБ 2- тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Оқылым. «Белгілеп оқу» әдісі Нұсқау: «Көмірдің кереметі » Мәтінді оқиды, талқылайды. Оқыған тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. Мәтіндегі негізгі ойды анықтауға жетелейді. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді мәнерлеп оқиды |
Балалар «Көмірдің кереметтері» мәтінін тізбек бойынша оқиды. Оқыған мәтін мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды. |
Дескрипторы: мәтіндегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді.4 балл |
|
|
10 мин |
ҚБ 3- тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану 1 топ Әңгімеден өзіңді таңқалдырған ақпаратты оқып бер. Сұрақ қой. 2 топ Жарық немесе жылу шығаратын зат туралы жұмбақ құрап айт. 3 топ Көмірді сипаттап айт.. |
Оқушылар мәтіннен өзін таңдандырған ақпаратты оқып беріп, сұрақ қояды. Жарық немесе жылу шығаратын зат туралы жұмбақ ойлап тауып, жазады. Топта талқылап, көмірді сипаттап айтады (түсі, иісі, пішіні, салмағы). |
Дескрипторы: Таңқалдырған ақпаратты оқып,сұрақ қояды 1 балл жұмбақ құрайды, 1 балл шығармашылық тапсырма орындайды. 1 балл |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Менің алтын уақытым» -45 минуттың ішінде не істедік? -Сабақта қандай жаңа ақпаратпен таныстыңдар? - Әңгіме мазмұнынан өзің үшін қандай ақпарат алдың? Үйге тапсырма:Мәтіннен көмірден жасалатын заттар туралы не білдің? |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















