Пәні: сауат ашу
Сабақтың тақырыбы:
Мектеп
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың тақырыпқа байланысты білімдерін
жетілдіру.Оқушылардың тілін әрі қарай дамыту, ой-өрістерін
кеңейту.Білімге, мектепке деген қызығушылықтарын
арттыру.
Сабақтың көрнекілігі: мектеп, оқу -құралдар
суреті
Сабақ барысы:
Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа даярлау, шаттық
шеңбері.
Бір
, екі, үш деп орнымыздан тұрамыз.
Сәлеметсіңдер ме,
балалар!
Сәлеметсіз бе, мұғалім!
Келіңдер, енді балалар, шаттық шеңберіне
тұрайық.
қолдарыңызды ұстап, бір-бірімізге жақсы сөздер,
тілектер арнайық.
Қайырлы күн досым!
Қайырлы күн болсын!
Аспанымыз ашық болсын!
Қуанышпен бес алайық..
Отырыңдар, балалар. Сабағымызды бастайық.
Сендерге бүгінгі сабақта сәттілік тілеймін, тәртіпті
болындар.
ІІ.
Тіл дамыту.
1.Бүгін айдың нешесі? Бүгін қай күн? Кеше қай күн
болды? Ертең қай күн? Бір аптада неше күн бар?Сенің атың кім? Сенің
фамилияң кім? Сен нешінші сыныпта оқисың? Сен неше
жастасың?
ІІІ. Суреттерді атап, бірінші әріптер арқылы
сабақтың тақырыбын білеміз.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы
«Мектеп»
2.Тақтаға қараңдар,
қайталаңдар.
Мектеп, асхана, кітап, дәптер, қалам, сынып,
орындық, тақта, мұғалім, оқушы.
3.Сұрақтарға жауап
беріңдер.
Мынау не? Мынау мектеп.
Мынау не? Мынау сынып.
1.Суретпен жұмыс.
Сенің мектебің қандай? Менің мектебім үлкен,
таза, жарық.
Мектеп неше қабатты? Мектеп бес
қабатты.
1.Өз мектебі туралы айтып беру. Шағын
әңгіме.
Бұл
менің мектебім. Менің мектебім үлкен, таза, жарық. Мынау аула.
Мектеп бес қабатты.
1.Сұрақтарға жауап
беріңдер
Мектепте не бар? Мектепте сынып
бар.
Сыныпта не бар? Сыныпта тақта, парта , орындық,
терезе бар.
1.Келесі тапсырма: Толықтырып
айт.
2.Ал, қазір балалар оқу құралдары атауларын
қайталаймыз.
3.Ойын ойнаймыз. «Сенде не бар?» Тізбек
ойыны.
Менде желім бар. Сенде не
бар?
Балалар, бірнеше тапсырма орындадық, енді
демаламыз. Орнымыздан тұрайық, бір демалып алайық. Сергіту
сәті.
Сабағымызды жалғастрайық. Қазір, балалар бірнеше
тапсырма орындаймыз.
1.Әріптерді дұрыс
қойындар.
2.Қайсысы артық.
Сөзжұмбақты шеш.
Қорытынды:
Бағалау.
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды
бағалаймын.