|
Педагог аты – аты жөні |
КММ Абай атындағы орта мектебі МАД топ жетекшісі Сейтова Гулжан |
|
|
Білім беру саласы: |
Коммуникация |
|
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу |
|
|
ҰОҚ:тақырыбы: |
Ү дыбысы мен әрпі |
|
|
Оқу мақсаты: |
Дыбыстық құрылымы әртүрлі үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасауға, дыбыстардың айтылу және дыбысталу ерекшеліктерін талдауға үйрету; |
|
|
ҰОҚ мақсаты: |
Ү дыбысын жеке сөзсіз, сөздегі орнын айта алады, буынға бөледі. Үш-төрт дыбысты сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Ү дыбысын таниды, Үкі сөзіне дыбыстық талдау жасайды.Ү дыбысының дауысты дыбыс екенін білді.Сөздердегі Ү дыбысының орынын ажырата алады |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ақылды қалпақ», «Дыбыстық талдау» топтық жұмыс
|
|
|
ҰОҚ жоспарлау |
||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
ҰОҚ басталуы: 5 минут |
Сәлемдесу. Психалогиялық жағымды ахуал орнату. Жылулық құшағын ашып,бүгінгі күнге сәттілік тілету. |
|
|
ҰОҚ ортасы: 20 минут
.
|
Педогог жетекшілігімен жүргізілетін ойын «Ақылды қалпақ» .Ашық сұрақтар
Үкі, үзеңгі, Үміт, үш, үйрек деген сөздер
қандай дыбыстан басталып
тұр? Бала үні, сыни ойлау, ашық сұрақтар
Қызығушылығын арттыру «Дыбыстық талдау» топтық жұмыс Балаларды суреттер бойынша 3 топқа бөлу. 1-топ: Гүл 2-топ: Үкі 3 топ: Үй 1-топ. Ү дыбысын жеке сөзсіз, сөздегі орнын айта алу.
4 К моделі жанама бақылау Сыни ойлау «Бала үні» 2-топ. «Білеміз бе?» ойыны Шарты: Үкі мен үйрек құсын салыстыру.
3- топ. Құрылымдалған ойын. «Ү- ні қайдан табамын?» Алдымен суреттегілерді атап, сосын Ү дыбысы қайсысында барын анықта. Үш-төрт дыбысты сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырат.
Бала үні. 4К моделі: «Креативтілік»
|
Сұрақтарға жауап береді
https://images.app.goo.gl/Lw4AkNqZuMfgC4h19
https://images.app.goo.gl/QTPdemzjCnP8DBiSA
https://images.app.goo.gl/Ut6vrnVpk8N7Y6UE8
|
|
ҰОҚ аяғы 5 минут Кері байланыс: |
Рефлексия Сабақты қорытындылау мақсатында «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісін пайдаланамын. Оқушылар бүгінігі сабақтан өзі үшін қандай маңызды ақпарат алғандығы туралы сұрақ-жауап аламын. Кері байланыс «Баспалдақ » әдісі
|
|
Бақылау парағы.
|
Білімдер мен дағдыларды анықтауға арналған көрсеткіштер |
Білімді көрсетеді |
Шағын қателіктер көрсетеді |
Қиындыққа ұшырайды |
|
Ү дыбысын таниды;
|
+ |
+ |
- |
|
Үкі сөзіне дыбыстық талдау жасайды.
|
+ |
- |
+ |
|
Сөздердегі Ү дыбысының орынын ажырата алады |
+ |
+ |
+ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сауат ашу пәні бойынша ҚМЖ тақырыбы: "Ү дыбысы мен әрпі"
Сауат ашу пәні бойынша ҚМЖ тақырыбы: "Ү дыбысы мен әрпі"
|
Педагог аты – аты жөні |
КММ Абай атындағы орта мектебі МАД топ жетекшісі Сейтова Гулжан |
|
|
Білім беру саласы: |
Коммуникация |
|
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу |
|
|
ҰОҚ:тақырыбы: |
Ү дыбысы мен әрпі |
|
|
Оқу мақсаты: |
Дыбыстық құрылымы әртүрлі үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасауға, дыбыстардың айтылу және дыбысталу ерекшеліктерін талдауға үйрету; |
|
|
ҰОҚ мақсаты: |
Ү дыбысын жеке сөзсіз, сөздегі орнын айта алады, буынға бөледі. Үш-төрт дыбысты сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Ү дыбысын таниды, Үкі сөзіне дыбыстық талдау жасайды.Ү дыбысының дауысты дыбыс екенін білді.Сөздердегі Ү дыбысының орынын ажырата алады |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ақылды қалпақ», «Дыбыстық талдау» топтық жұмыс
|
|
|
ҰОҚ жоспарлау |
||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
ҰОҚ басталуы: 5 минут |
Сәлемдесу. Психалогиялық жағымды ахуал орнату. Жылулық құшағын ашып,бүгінгі күнге сәттілік тілету. |
|
|
ҰОҚ ортасы: 20 минут
.
|
Педогог жетекшілігімен жүргізілетін ойын «Ақылды қалпақ» .Ашық сұрақтар
Үкі, үзеңгі, Үміт, үш, үйрек деген сөздер
қандай дыбыстан басталып
тұр? Бала үні, сыни ойлау, ашық сұрақтар
Қызығушылығын арттыру «Дыбыстық талдау» топтық жұмыс Балаларды суреттер бойынша 3 топқа бөлу. 1-топ: Гүл 2-топ: Үкі 3 топ: Үй 1-топ. Ү дыбысын жеке сөзсіз, сөздегі орнын айта алу.
4 К моделі жанама бақылау Сыни ойлау «Бала үні» 2-топ. «Білеміз бе?» ойыны Шарты: Үкі мен үйрек құсын салыстыру.
3- топ. Құрылымдалған ойын. «Ү- ні қайдан табамын?» Алдымен суреттегілерді атап, сосын Ү дыбысы қайсысында барын анықта. Үш-төрт дыбысты сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырат.
Бала үні. 4К моделі: «Креативтілік»
|
Сұрақтарға жауап береді
https://images.app.goo.gl/Lw4AkNqZuMfgC4h19
https://images.app.goo.gl/QTPdemzjCnP8DBiSA
https://images.app.goo.gl/Ut6vrnVpk8N7Y6UE8
|
|
ҰОҚ аяғы 5 минут Кері байланыс: |
Рефлексия Сабақты қорытындылау мақсатында «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісін пайдаланамын. Оқушылар бүгінігі сабақтан өзі үшін қандай маңызды ақпарат алғандығы туралы сұрақ-жауап аламын. Кері байланыс «Баспалдақ » әдісі
|
|
Бақылау парағы.
|
Білімдер мен дағдыларды анықтауға арналған көрсеткіштер |
Білімді көрсетеді |
Шағын қателіктер көрсетеді |
Қиындыққа ұшырайды |
|
Ү дыбысын таниды;
|
+ |
+ |
- |
|
Үкі сөзіне дыбыстық талдау жасайды.
|
+ |
- |
+ |
|
Сөздердегі Ү дыбысының орынын ажырата алады |
+ |
+ |
+ |
шағым қалдыра аласыз

















