Материалдар / СӘУЛЕТ ӨНЕРІ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

СӘУЛЕТ ӨНЕРІ

Материал туралы қысқаша түсінік
Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерін біледі. Баяндауышты сөйлем мүшелерінен ажыратуды түсінеді. Сөйлем мүшелеріне талдайды, қолданады. -Тұрлаулы сөйлем мүшесін біледі. -Бастауыш пен баяндауышты ажыратады. -Сөйлем мүшелеріне талдайды. -тұжырым жасайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Наурыз 2022
477
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

СӘУЛЕТ ӨНЕРІ

Педагогтің аты-жөні:

Кушегенова Э.Ж.

Күні:

06.12.2021 ж

Пәні:

Қазақ тілі

Сынып: 3 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Баяндауыш

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату;

Сабақтың мақсаты:

Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерін біледі. Баяндауышты сөйлем мүшелерінен ажыратуды түсінеді. Сөйлем мүшелеріне талдайды, қолданады.

Бағалау критрийі

-Тұрлаулы сөйлем мүшесін біледі.

-Бастауыш пен баяндауышты ажыратады.

-Сөйлем мүшелеріне талдайды. -тұжырым жасайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме оқушылар! I.Психологиялық дайындық. Көңіл-күйлеріңіз қалай? Керемет (қолдарын бұлғайды) Сабаққа дайындықтарын қалай? Тамаша (қолдарын шапалақтайды)

Ынталарыңыз ше?

Ғажап(қолдарын бұлғайды) Ендеше сабақты бастайық

О-о-о-о (басбармақтарын көрсетеді)

«Шыбын ұру» әдісі

1.Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

2. Сөйлем мүшелері нешеге бөлінеді? (2-ге)

3.Тұрлаулы мүшелер туралы не білеміз?

4.Бастауыш дегеніміз не?

4.Бастауышқа қандай сұрақтар қойылады? 5.Бастауыш қай сөз табынан жасалады? (зат есім) -Олай болса, біздің кешегі сабағымыз қалай еді?


Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл –күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Шыбынның сурет, шыбын соққыш

Сабақтың ортасы

Ой қозғау. - Балалар, бүгінгі сабағымыздың дәл қазір не істедіңдер?

Оқушылар не істеді?

- Келді, кірді, отырды, тыңдады.

- Мен не істедім?

- Сұрадыңыз, сөйледіңіз.

- Ал, сендер не істедіңдер?

- Жауап бердік, айттық, тұрдық, отырдық, сәлемдестік.

- Не аңғардыңдар? Осы сөздердің барлығы нені білдіреді?

- Іс-әрекетті, қимылды білдіреді. Ендеше балалар, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы – жаңағы өздерің айтқандай іс-қимылды білдіретін сөйлем мүшесі – «баяндауыш» Осы сөздердің барлығы нені білдіріп тұр?

- Іс-қимылды.

- Қандай сұрақтар қойдыңдар? - Не істеді?, не қылды?, қайтті? Мақсатымыз:

Баяндауыштағы сөйлем мүшесін табу,сұрақ-қою, талдау, қай сөз табымен байланысты екенін білу. Білімланд (Т Ж) «Кім шапшаң?» ойыны. 1- топ

жүгіреді

А ңдар сайрайды

ішеді


ұшады

Қ ұстар шоқиды

жейді

3-топ

оқыды

О қушы жазды

Күлді


тамды

С у ақты

қатты

Оқылым,айтылым 9-жаттығу. Тігіледі,байланады,орнатылады,тартылады,көтереді,байланады.

Жазылым. Жеке жұмыс. 10-жаттығу Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады.







(Ж Ж) Деңгейлік тапсырмалар “Адасқан сөздер”

Берілген сөздерден сөйлем құрау

Ағам, құдықтан, балапандарға, жарды, су, балтамен, Айнаш, әкеледі, шашты, Дулат,отын, жем.

Тапсырма:

Кітап сөзіне сұрақ қой.


Оқушы сөзіне сұрақ қой.


Айша сөзіне сөйлем құрастыр. Баяндауышты ата.


Әнші сахнаға шықты. Тұрлаулы мүшелерді тап.






Семантикалық карта

Сөздер

Бастауыш

Баяндауыш

Айжан



Оқыды



Биші



Жазды



Секірді








Дескриптор:

-сөйлемдерді көшіріп жазады. 1 балл

-баяндауыштарды тауып астын сызады. 1 балл

-сөздер сөйлемнің

қай мүшесіне қатысты екенін көрсетеді.1 балл


Дескриптор:

- Сөйлем құрап жазады 1 балл

-баяндауышты табады 1 балл





Дескриптор:

-берілген сөздерге сұрақ қояды 1 балл

-баяндауышты табады 1 балл

-тұрлаулы мүшені табады 1 балл













Дескриптор:

- бастауышты табады 1 балл

-баяндауышты табады 1 балл


Суреттер

Интернет желісі

«Білімланд»













сөздер











кесте



Оқу тапсырмасы:


12-жаттығу102 бет, ереже жаттау



Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия




Рефлексия «6 пікір» әдісі

Мен сабаққа қатыстым.....

белсенді / нашар

2.Мен сабақтағы өз жұмысыма көңілім

Толады/ толмайды

3.Сабақ .................. болды

Ұзақ/қысқа

4.Мен сабақта

Шаршадым/шаршамадым

5.Менің көңіл-күйім:

Жақсы/нашар

6.Сабақ материалы

түсінікті / түсініксіз пайдалы / пайдасыз қызықты / қызықсыз






кесте





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау тапырмасында қабілеті жоғары оқушы өлеңді мұғалімнің көмегінсіз құрастырады және мәнерлеп қатесіз оқып береді

«Адасқан сөздер» әдісі бойынша

Партада түзу отыруды .

Бетперде тағуды

Арақашықтықты сақтау

Гигиеналық талаптарды орындауға баса назар аударамын

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?


Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?


Жеткізбесе, неліктен?


Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?


Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?


Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?






Тексерілді: Р.Касымханова





















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!