|
Пәні: |
Әдебиет |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
05.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәулетті біздің Алматы. Абдырахман Асылбек. «Мұзайдын» А. Асылбек. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; 3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын сызба түрінде ұсыну және сөзбен көркемдеу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Үш шапалақ Бүгінгі көңіл күйіміз қандай (1шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (екі шапалақ) Бүгінгі сабақты сәтті аяқтаймыз ба?(3шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден мәліметтер жинастыр. Сызбаға жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттер топтамасы туралы ой бөлісіңдер. Тағы қандай суреттермен толықтырар едің? Бейнежазба ұсынылады Себеттен сурет таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді 1-топ «Астана» 2-топ «Медеу мұзайдыны» 3-топ «Көктөбе» 4-топ «Саябақ»
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қойын дәптер» әдісі Өлеңдерді тыңда. Өлеңдегі көркем бейнелі сөздерді түртіп ала отырып оқы. 1-топ барлығы бір дауыспен дауыстап оқиды 2-топ жұппен дауыстап оқиды 3- топ жеке- жеке дауыстап оқиды 4-топ барлығы бір дауыспен дауыстап оқиды Кестені толтыр
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: - Өлеңнен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың? |
«Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден мәліметтер жинастырып,сызбаға жазады
Суреттер топтамасы бойынша әңгімелейді Алматының көрікті жерлерін атайды
Бейнежазбаны тамашалайды
1. көркем бейнелі сөздерді түртіп алады 2.бірінші өлеңнен түсінгенін жазады 3.екінші өлеңнің мазмұнын жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - көркем бейнелі сөздерді түртіп алады-1б -бірінші өлеңнен түсінгенін жазады-1б -екінші өлеңнің мазмұнын жазады-1б
Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 1-тапсырма 102-бет https://www.youtube.com/watch?v=_qB0b7U2oKk Аудиотыңдалым Оқулық 103,104- бет Таратпа қаламсап |
|
|
19 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Топтық жұмыс Жоба жаса Тақырыбы «Болашақтың қаласы» Ұраны: Біз әлі баламыз, Өскенде қараңыз: Сәнді үйлер саламыз, Ертегі қаламыз, Кеңейіп көлемі, Көркейе береді. Жоспары: 1. Қаланың сызбасын жасауға дайындық. 2. Сызба ұсыну. 3. Сөзбен көркемдеу. 4. Жобаны қорғау. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Сағындым Алматымды» |
1. топтың ұранын айтады 2.сызба жасайды 3.сөзбен көркемдейді 4.жобаны қорғайды 5.ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады 6.сөздік қорын көрсете алады Сұраққа жауап береді Балалар ән айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -топтың ұранын айтады-1б -сызба жасайды-1б -сөзбен көркемдейді-1б -жобаны қорғайды-1б -ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1б -сөздік қорын көрсете алады-1б Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Ватман маркерлер Аудиотыңдалым |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сәулетті біздің Алматы. ҚМЖ 3 сын
Сәулетті біздің Алматы. ҚМЖ 3 сын
|
Пәні: |
Әдебиет |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
05.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәулетті біздің Алматы. Абдырахман Асылбек. «Мұзайдын» А. Асылбек. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; 3.2.1.1 мәтінді дауыстап түсініп/ рөлге бөліп/ мәнерлеп/ теріп оқу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын сызба түрінде ұсыну және сөзбен көркемдеу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Үш шапалақ Бүгінгі көңіл күйіміз қандай (1шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (екі шапалақ) Бүгінгі сабақты сәтті аяқтаймыз ба?(3шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден мәліметтер жинастыр. Сызбаға жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттер топтамасы туралы ой бөлісіңдер. Тағы қандай суреттермен толықтырар едің? Бейнежазба ұсынылады Себеттен сурет таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді 1-топ «Астана» 2-топ «Медеу мұзайдыны» 3-топ «Көктөбе» 4-топ «Саябақ»
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қойын дәптер» әдісі Өлеңдерді тыңда. Өлеңдегі көркем бейнелі сөздерді түртіп ала отырып оқы. 1-топ барлығы бір дауыспен дауыстап оқиды 2-топ жұппен дауыстап оқиды 3- топ жеке- жеке дауыстап оқиды 4-топ барлығы бір дауыспен дауыстап оқиды Кестені толтыр
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: - Өлеңнен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың? |
«Астана тарихы» тақырыбында дереккөздерден мәліметтер жинастырып,сызбаға жазады
Суреттер топтамасы бойынша әңгімелейді Алматының көрікті жерлерін атайды
Бейнежазбаны тамашалайды
1. көркем бейнелі сөздерді түртіп алады 2.бірінші өлеңнен түсінгенін жазады 3.екінші өлеңнің мазмұнын жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - көркем бейнелі сөздерді түртіп алады-1б -бірінші өлеңнен түсінгенін жазады-1б -екінші өлеңнің мазмұнын жазады-1б
Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 1-тапсырма 102-бет https://www.youtube.com/watch?v=_qB0b7U2oKk Аудиотыңдалым Оқулық 103,104- бет Таратпа қаламсап |
|
|
19 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Топтық жұмыс Жоба жаса Тақырыбы «Болашақтың қаласы» Ұраны: Біз әлі баламыз, Өскенде қараңыз: Сәнді үйлер саламыз, Ертегі қаламыз, Кеңейіп көлемі, Көркейе береді. Жоспары: 1. Қаланың сызбасын жасауға дайындық. 2. Сызба ұсыну. 3. Сөзбен көркемдеу. 4. Жобаны қорғау. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Сағындым Алматымды» |
1. топтың ұранын айтады 2.сызба жасайды 3.сөзбен көркемдейді 4.жобаны қорғайды 5.ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады 6.сөздік қорын көрсете алады Сұраққа жауап береді Балалар ән айтады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -топтың ұранын айтады-1б -сызба жасайды-1б -сөзбен көркемдейді-1б -жобаны қорғайды-1б -ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1б -сөздік қорын көрсете алады-1б Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Ватман маркерлер Аудиотыңдалым |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













