|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саулық сақтықта «Кім дейміз?» Л.Толстой «Өрттен құтқарушы иттер» |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзімен әңгімелеу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Өзің ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жаз. «Ой қозғау» әдісі Өлеңді оқы. Қандай кәсіп иесі екенін тап.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Оқыған мәтінді өз сөзіңмен әңгімелейсің 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Суретке қарап, мәтінді әңгімеле. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бобтың қандай ерлігі туралы білдің? |
Өзі ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жазады
Өлеңдегі айтылған кәсіп иесін анықтайды
1. мәтіннің негізгі ойын әңгімелейді 2.суреттен мәтіннің қай бөлігін көруге болатынын айтады |
Дескриптор: - жемістер және олардың пайдасы туралы жазады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: - мәтіннің негізгі ойын әңгімелейді(1б) -суреттен мәтіннің қай бөлігін көруге болатынын айтады(1б) |
Оқулық 1-тапсырма 29 -бет Оқулық 29,30-бет |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өрт неден шығуы мүмкін? «Өрт – тілсіз жау» дегенді қалай түсінесің? ЕББҚ Өрт неден шығуы мүмкін? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе пайдалы қандай ақпарат алдың? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. өрттің шығу себебін айтады 2.өрттің шығуына себеп болатын бірнеше мысал келтіреді 3.мақалдың мағынасын ашады 4.олай айтылуының себебін түсіндіреді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрттің шығу себебін айтады(1б) -өрттің шығуына себеп болатын бірнеше мысал келтіреді(1б) -мақалдың мағынасын ашады(1б) -олай айтылуының себебін түсіндіреді(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа Дәптер қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Ойланып, үлгіге сәйкес ереже құрастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрт болған жағдайда не істеу керек? |
1. өртті болдырмау шараларын жазады 2.өрт болған жағдайда не істеу керектігін жазады 3.мысал келтіреді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өртті болдырмау шараларын жазады(1б) -өрт болған жағдайда не істеу керектігін жазады(1б) -мысал келтіреді(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Саулық сақтықта дегенді қалай түсінетініңді жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Таяқшадағы жұлдыз дар
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Саулық сақтықта «Кім дейміз» ҚМЖ 2 сын әдеб
Саулық сақтықта «Кім дейміз» ҚМЖ 2 сын әдеб
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саулық сақтықта «Кім дейміз?» Л.Толстой «Өрттен құтқарушы иттер» |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді өз сөзімен әңгімелеу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Өзің ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жаз. «Ой қозғау» әдісі Өлеңді оқы. Қандай кәсіп иесі екенін тап.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Оқыған мәтінді өз сөзіңмен әңгімелейсің 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Суретке қарап, мәтінді әңгімеле. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бобтың қандай ерлігі туралы білдің? |
Өзі ұнататын жемістер және олардың пайдасы туралы жазады
Өлеңдегі айтылған кәсіп иесін анықтайды
1. мәтіннің негізгі ойын әңгімелейді 2.суреттен мәтіннің қай бөлігін көруге болатынын айтады |
Дескриптор: - жемістер және олардың пайдасы туралы жазады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: - мәтіннің негізгі ойын әңгімелейді(1б) -суреттен мәтіннің қай бөлігін көруге болатынын айтады(1б) |
Оқулық 1-тапсырма 29 -бет Оқулық 29,30-бет |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өрт неден шығуы мүмкін? «Өрт – тілсіз жау» дегенді қалай түсінесің? ЕББҚ Өрт неден шығуы мүмкін? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе пайдалы қандай ақпарат алдың? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. өрттің шығу себебін айтады 2.өрттің шығуына себеп болатын бірнеше мысал келтіреді 3.мақалдың мағынасын ашады 4.олай айтылуының себебін түсіндіреді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрттің шығу себебін айтады(1б) -өрттің шығуына себеп болатын бірнеше мысал келтіреді(1б) -мақалдың мағынасын ашады(1б) -олай айтылуының себебін түсіндіреді(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа Дәптер қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Ойланып, үлгіге сәйкес ереже құрастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрт болған жағдайда не істеу керек? |
1. өртті болдырмау шараларын жазады 2.өрт болған жағдайда не істеу керектігін жазады 3.мысал келтіреді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өртті болдырмау шараларын жазады(1б) -өрт болған жағдайда не істеу керектігін жазады(1б) -мысал келтіреді(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Саулық сақтықта дегенді қалай түсінетініңді жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Таяқшадағы жұлдыз дар
|
|
шағым қалдыра аласыз













