Ақсукент Гуманитарлық техникалық
колледж директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
__________________ Ш.Давлетова
"____"_______________ 2024ж
САБАҚ ЖОСПАРЫ № _____
АКЖ 241/2-топ " " желтоқсан 2024ж
Модуль /пән атауы: Шетел тілі
1.Сабақтың тақырыбы: Scientific style.Natural resources
2.Сабақ түрі:Аралас сабақ
3.Сабақтың мақсаты, міндеттері: Пән бойынша білімдерін тереңдету, қайталау, пысықтау. материалдардың құрылысы мен қасиеттерін зерттеу жəне олардың құрамы, құрылысы мен қасиеттері бойынша негізгі жұмыстарымен таныстыру;
4.Сабақтың тәрбиелік мақсаты: Мамандыққа, пәнге деген қызықушылығын арттыру, студенттердің дайындығын жүзеге асыру және жаңа материалдар жасау қажеттігі туралы көзқарастарын қалыптастыру;
5.Сабақтың дамытушылық мақсаты:Студенттердің есте сақтау логикалық қабілетін дамыту және сабақ уақытын бағалауға үйрету, еңбекқорлыққа және пәнге қызығушылығын арттыру.
6. Сабақты жабдықтау : ПК, интерактивті тақта, презентациялық материалдар, үлестірмелі материалдар, плакат,оқулық.
6.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:- Ағылшын тілі кітабы,ағылшын тілі сөздігі,слайдтар...
7. Сабақ бойынша рефлексия : Енді «Бағдаршам» әдісі бойынша рефлексия жасап, үш түсті стикерлерді пайдаланамыз: қызыл, сары, жасыл. «Қызыл»-маған тақырып бойынша бәрі түсінікті емес,ұнамады, «Сары»- маған тақырып бойынша бәрі түсінікті емес,бірақ ұнады,
«Жасыл»-маған бәрі де түсінікті,бәрі де ұнады (стикерлермен оқушылар белгі береді).
8. Үй тапсырмасы
Сабақ жоспарының берілген тармақтары міндетті болып табылады
Сабақтың барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Оқытушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Аудиторияның дайындығын тексеру. Студенттермен амандасу: - Good morning students! -How are your feelings today? -I'm good thanks ! -Sit down! |
|
|
Техникалық қауіпсіздік ережелерін түсіндіру
Тәрбие жайлы қысқаша мағлұмат беру (10-мин) |
Техникалық қауіпсіздік ережелері және қауіпсіздік талаптары:
|
|
|
Үй тапсырмасын сұрау (5 мин) |
Үйге тапсырма ағылшынша Fiction style ережелерін жаттап келу болатын... Fiction style (көркем әдебиет стилі) әр түрлі көркем шығармаларды,әдебиеттерді ,сонымен қатар,өлең,мақал-мәтел ,тақпақ сияқты шығармаларды,новелла,поэма,прозаларды қамтитын стильдің түрі |
|
|
Өткен сабақты қорытындылау (10 мин) |
Қорытындылай келе, студенттер Fiction style,көркем-әдебет стилімен танысты және frozen heart атты өлеңді жаттады.Жалпылай айтқанда,Fiction style (көркем әдебиет стилі) әр түрлі көркем шығармаларды,әдебиеттерді ,сонымен қатар,өлең,мақал-мәтел ,тақпақ сияқты шығармаларды,новелла,поэма,прозаларды қамтиты.Мысалы ағылшын жазушысы Уильям Шекспир, Орталық Азия жазушы ақындары Абай Құнанбаев,Кон Фуцийдың шағарма ,қара сөздері көркем -әдеби стильдің жарқын көрінісі болып табылады. |
|
|
Жаңа сабаққа түсіндіру (25-мин) |
Жаңа тақырып: Scientific style.Natural resources Traditional scientific writing was usually written for a fairly narrow range of readers with similar personal and academic backgrounds. The style of writing was typically dense and complicated, and it often had an overly formal register (Pinker, 2014). However, today’s scientific communities are increasingly characterised by their social and linguistic diversity, their collaborative culture, and their need to be accessible and accountable to the public. Readers tend to want clarity, transparency, and objectivity. Modern scientific writing is therefore most effective when it is concise, precise, and reader-friendly. The presentation of methods and results should be objective, and the writing more generally should be inclusive with a neutral-to-formal register. These features are presented in these sections: Concise writing Precise writing Reader-friendly writing Inclusive writing Objective writing Task1. Learn a new words natural resources Water resource nature conservation common resources air petroleum land environmental biodiversity crude oil environment.
Task2.Read and translate text Natural resources The environment around us is full of amazing features and facts you might not know. One of the best ways to appreciate the earth around us is to learn more about how we interact with nature. Here are some cool environmental facts you might not know. Around 27,000 trees are cut down each day The world has over 3.04 trillion trees in the world. However, 27,000 of them are cut down daily to make toilet paper. This translates to about 9.8 million trees annually. One single recycled edition of the New York Times newspaper could save 75,000 tree. Humans use only 1% of all available water About 71% of the earth is water. The oceans hold approximately 96.5% of this water and the ice caps hold about 2%. The remaining water exists in rivers, ponds, glaciers, ice caps, lakes, as water vapor and our taps, among other water bodies. Only 1% of the earth’s water is safe for human consumption.78% of marine mammals are at risk of choking on plastic Seventy-eight percent of marine mammals are at risk of accidental deaths, such as getting caught in fishing nets. Plastic bags and other plastic garbage that ends up in the ocean kill over 1,000,000 sea animals every year.Americans throw away 25 trillion Styrofoam cups every year Styrofoam is not biodegradable. Switching to single use options will help cut down on Styrofoam pollution. Fungi play a highly vital role in the environment.Fungi play a protective role in the environment. From digesting minerals out of rock formations to consuming fossil fuel spills, and even de-radiating the environment. Ants weigh more than humans The combined weight of ants on the planet is higher than all human beings. The world has over 7 billion people, and 100 trillion ants. |
|
|
Ситуациялық сұрақтарға жауап беру (5-мин) |
|
|
|
Қорытынды бағалау: (3- 5мин) |
Студенттер сабақ барысында Scientific style,ғылыми Стильмен танысып,тақырыпқа байланысты деңгейлік тапсырмалар орындады,жерасты және жерүсті қазба байлықтарын ағылшынша аталуын түсінді. |
|
|
Рефлексия (3 -5мин)
|
Сабақтың соңында білімгерлер рефлексия жасайды: - нені үйренді; - немен қайта жұмыс жасау керек.
|
|
|
Бағалау (3-5мин) |
Көрсету режиміне қоюға болады Студенттерді жеке-жеке бағалау |
|
|
Үйге тапсырма (3-мин) |
Howework: Ғылыми стильдің ережелерін және жаңа сөздерді жаттап келу |
Дайындаған оқытушы: Мирзахматова М.Ё
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Scientific style
Scientific style
Ақсукент Гуманитарлық техникалық
колледж директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
__________________ Ш.Давлетова
"____"_______________ 2024ж
САБАҚ ЖОСПАРЫ № _____
АКЖ 241/2-топ " " желтоқсан 2024ж
Модуль /пән атауы: Шетел тілі
1.Сабақтың тақырыбы: Scientific style.Natural resources
2.Сабақ түрі:Аралас сабақ
3.Сабақтың мақсаты, міндеттері: Пән бойынша білімдерін тереңдету, қайталау, пысықтау. материалдардың құрылысы мен қасиеттерін зерттеу жəне олардың құрамы, құрылысы мен қасиеттері бойынша негізгі жұмыстарымен таныстыру;
4.Сабақтың тәрбиелік мақсаты: Мамандыққа, пәнге деген қызықушылығын арттыру, студенттердің дайындығын жүзеге асыру және жаңа материалдар жасау қажеттігі туралы көзқарастарын қалыптастыру;
5.Сабақтың дамытушылық мақсаты:Студенттердің есте сақтау логикалық қабілетін дамыту және сабақ уақытын бағалауға үйрету, еңбекқорлыққа және пәнге қызығушылығын арттыру.
6. Сабақты жабдықтау : ПК, интерактивті тақта, презентациялық материалдар, үлестірмелі материалдар, плакат,оқулық.
6.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:- Ағылшын тілі кітабы,ағылшын тілі сөздігі,слайдтар...
7. Сабақ бойынша рефлексия : Енді «Бағдаршам» әдісі бойынша рефлексия жасап, үш түсті стикерлерді пайдаланамыз: қызыл, сары, жасыл. «Қызыл»-маған тақырып бойынша бәрі түсінікті емес,ұнамады, «Сары»- маған тақырып бойынша бәрі түсінікті емес,бірақ ұнады,
«Жасыл»-маған бәрі де түсінікті,бәрі де ұнады (стикерлермен оқушылар белгі береді).
8. Үй тапсырмасы
Сабақ жоспарының берілген тармақтары міндетті болып табылады
Сабақтың барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Оқытушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Аудиторияның дайындығын тексеру. Студенттермен амандасу: - Good morning students! -How are your feelings today? -I'm good thanks ! -Sit down! |
|
|
Техникалық қауіпсіздік ережелерін түсіндіру
Тәрбие жайлы қысқаша мағлұмат беру (10-мин) |
Техникалық қауіпсіздік ережелері және қауіпсіздік талаптары:
|
|
|
Үй тапсырмасын сұрау (5 мин) |
Үйге тапсырма ағылшынша Fiction style ережелерін жаттап келу болатын... Fiction style (көркем әдебиет стилі) әр түрлі көркем шығармаларды,әдебиеттерді ,сонымен қатар,өлең,мақал-мәтел ,тақпақ сияқты шығармаларды,новелла,поэма,прозаларды қамтитын стильдің түрі |
|
|
Өткен сабақты қорытындылау (10 мин) |
Қорытындылай келе, студенттер Fiction style,көркем-әдебет стилімен танысты және frozen heart атты өлеңді жаттады.Жалпылай айтқанда,Fiction style (көркем әдебиет стилі) әр түрлі көркем шығармаларды,әдебиеттерді ,сонымен қатар,өлең,мақал-мәтел ,тақпақ сияқты шығармаларды,новелла,поэма,прозаларды қамтиты.Мысалы ағылшын жазушысы Уильям Шекспир, Орталық Азия жазушы ақындары Абай Құнанбаев,Кон Фуцийдың шағарма ,қара сөздері көркем -әдеби стильдің жарқын көрінісі болып табылады. |
|
|
Жаңа сабаққа түсіндіру (25-мин) |
Жаңа тақырып: Scientific style.Natural resources Traditional scientific writing was usually written for a fairly narrow range of readers with similar personal and academic backgrounds. The style of writing was typically dense and complicated, and it often had an overly formal register (Pinker, 2014). However, today’s scientific communities are increasingly characterised by their social and linguistic diversity, their collaborative culture, and their need to be accessible and accountable to the public. Readers tend to want clarity, transparency, and objectivity. Modern scientific writing is therefore most effective when it is concise, precise, and reader-friendly. The presentation of methods and results should be objective, and the writing more generally should be inclusive with a neutral-to-formal register. These features are presented in these sections: Concise writing Precise writing Reader-friendly writing Inclusive writing Objective writing Task1. Learn a new words natural resources Water resource nature conservation common resources air petroleum land environmental biodiversity crude oil environment.
Task2.Read and translate text Natural resources The environment around us is full of amazing features and facts you might not know. One of the best ways to appreciate the earth around us is to learn more about how we interact with nature. Here are some cool environmental facts you might not know. Around 27,000 trees are cut down each day The world has over 3.04 trillion trees in the world. However, 27,000 of them are cut down daily to make toilet paper. This translates to about 9.8 million trees annually. One single recycled edition of the New York Times newspaper could save 75,000 tree. Humans use only 1% of all available water About 71% of the earth is water. The oceans hold approximately 96.5% of this water and the ice caps hold about 2%. The remaining water exists in rivers, ponds, glaciers, ice caps, lakes, as water vapor and our taps, among other water bodies. Only 1% of the earth’s water is safe for human consumption.78% of marine mammals are at risk of choking on plastic Seventy-eight percent of marine mammals are at risk of accidental deaths, such as getting caught in fishing nets. Plastic bags and other plastic garbage that ends up in the ocean kill over 1,000,000 sea animals every year.Americans throw away 25 trillion Styrofoam cups every year Styrofoam is not biodegradable. Switching to single use options will help cut down on Styrofoam pollution. Fungi play a highly vital role in the environment.Fungi play a protective role in the environment. From digesting minerals out of rock formations to consuming fossil fuel spills, and even de-radiating the environment. Ants weigh more than humans The combined weight of ants on the planet is higher than all human beings. The world has over 7 billion people, and 100 trillion ants. |
|
|
Ситуациялық сұрақтарға жауап беру (5-мин) |
|
|
|
Қорытынды бағалау: (3- 5мин) |
Студенттер сабақ барысында Scientific style,ғылыми Стильмен танысып,тақырыпқа байланысты деңгейлік тапсырмалар орындады,жерасты және жерүсті қазба байлықтарын ағылшынша аталуын түсінді. |
|
|
Рефлексия (3 -5мин)
|
Сабақтың соңында білімгерлер рефлексия жасайды: - нені үйренді; - немен қайта жұмыс жасау керек.
|
|
|
Бағалау (3-5мин) |
Көрсету режиміне қоюға болады Студенттерді жеке-жеке бағалау |
|
|
Үйге тапсырма (3-мин) |
Howework: Ғылыми стильдің ережелерін және жаңа сөздерді жаттап келу |
Дайындаған оқытушы: Мирзахматова М.Ё
шағым қалдыра аласыз













