Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Ғ.Мұратбаев атындағы №61 жалпы орта мектебі» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
(сабақтың тақырыбы)
-
-
Күні: 25.02.2025ж
Мұғалімнің аты-жөні: Тулепова Ақнұр Дуйсенгалиевна
Сынып: 1 «Ә»
Қатысқандар: 18
Қатыспағандар:2
Сабақтың тақырыбы:
Scratch-пен танысу. 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме
5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну
5.3.3.1- ойын ортасындағы программалау кезеңінде тармақталу командаларын қолдану (Лого, Scratch)
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Scratch программасында әр блоктың командаларымен жұмыс жасай алады
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Фондар кітапханасынан алынған спрайтқа сәйкес келетіндей фон бере алады
Программада қадам санын енгізіп, өзгерте алады
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
Ойын программасында тармақталған командаларды қолдана отырып анимация құра алады
Бағалау критерийі
Scratch бағдарламасында нысандармен жұмыс жасай біледі Тармақталу командаларын қолданып бағдарлама құрады.
Scratch бағдарламасында фонды, қадам санын өзгерте отырып, анимация құра алады.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар істей алады:
Scratch бағдарламасында нысандардың атауларын дұрыс қолдана алады.
Пәндік лексика мен терминология:
Спрайт, скрипт, графика, сахна, блок, команда, сенсор, оператор
Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:
Scratch бағдарламасында орналасқан нысанды өңдеу батырмалары ...... орналасқан
Құндылыққа баулу
Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.
Пәнаралық
байланыс
Математика, бейнелеу, орыс тілі
Тақырып бойынша алдыңғы білім
Программалау тілдері, Scratch бағдарламасының интерфейсі туралы біледі.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Шаттық шеңберін құрып, «Masha box» ойынын ойнайық.
Мақсаты: оқушылар бір-біріне қорапшаны беру арқылы сұрақтарға жауап береді.Сабақтың тақырыбын ашу , уй тапсырмасын тексеру
Оқулық, компьютер, интерактивті тақта, слайд, Scratch
бағдарламасы, жұмыс дәптері,
1 мин
2 мин
6 мин
мақсатында жүргізілетін тренинг.
Топқа бөлу:Карточкалар арқылы бөлу. Үш түрлі карточкалар болады оқушыларға таратылады. Ол карточкалар артында сурет пен жазу балады, оқушылар сол арқылы өз топтарын табады.
-
топ: «Маша-Каша»
-
топ: «»
-
топ: «»
«learningApps» программасы арқылы сөздерді табу
Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы сұрақтар беріледі./топтық жұмыс/
-
Scratch программалау ортасында қандай кескіндермен жұмыс жасаймыз?
-
Жаңа нысан құру барысында қандай батырмалар қолданылады?
-
Растр сөзінің мағынасы қалай, растр нелерден тұрады,растрлық кескінді үлкейтетін болсақ олардың нүктелері неге айналып кетеді?
Бағалау криттериіне сәйкес топтар бірін-бірі «бас бармақ» арқылы бағалайды.
карточка, ән.
Сабақтың ортасы
1,5мин
2 мин
Сергіту сәті:
Бейнематериал

Компьютермен жұмыс/жеке жұмыс/
«Су астындағы балықтар» тақырыбында Scratch бағдарламасында жаңа нысан және костюм құру. Ребусты шешу

https://www.youtube
.com/watch?v=E_Vc SQn73do
Сабақтың соңы
5 мин
«Kahoot» бағдарламасымен тест шешу.
Мақсаты: оқушылардын білімін бекіту.
Үй тапсырмасы: 168 бет кесте,169-170 бет тест.
-
-

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Scratch-пен танысу. 2-сабақ
Scratch-пен танысу. 2-сабақ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Ғ.Мұратбаев атындағы №61 жалпы орта мектебі» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
(сабақтың тақырыбы)
-
-
Күні: 25.02.2025ж
Мұғалімнің аты-жөні: Тулепова Ақнұр Дуйсенгалиевна
Сынып: 1 «Ә»
Қатысқандар: 18
Қатыспағандар:2
Сабақтың тақырыбы:
Scratch-пен танысу. 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме
5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну
5.3.3.1- ойын ортасындағы программалау кезеңінде тармақталу командаларын қолдану (Лого, Scratch)
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Scratch программасында әр блоктың командаларымен жұмыс жасай алады
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Фондар кітапханасынан алынған спрайтқа сәйкес келетіндей фон бере алады
Программада қадам санын енгізіп, өзгерте алады
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
Ойын программасында тармақталған командаларды қолдана отырып анимация құра алады
Бағалау критерийі
Scratch бағдарламасында нысандармен жұмыс жасай біледі Тармақталу командаларын қолданып бағдарлама құрады.
Scratch бағдарламасында фонды, қадам санын өзгерте отырып, анимация құра алады.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар істей алады:
Scratch бағдарламасында нысандардың атауларын дұрыс қолдана алады.
Пәндік лексика мен терминология:
Спрайт, скрипт, графика, сахна, блок, команда, сенсор, оператор
Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:
Scratch бағдарламасында орналасқан нысанды өңдеу батырмалары ...... орналасқан
Құндылыққа баулу
Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.
Пәнаралық
байланыс
Математика, бейнелеу, орыс тілі
Тақырып бойынша алдыңғы білім
Программалау тілдері, Scratch бағдарламасының интерфейсі туралы біледі.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Шаттық шеңберін құрып, «Masha box» ойынын ойнайық.
Мақсаты: оқушылар бір-біріне қорапшаны беру арқылы сұрақтарға жауап береді.Сабақтың тақырыбын ашу , уй тапсырмасын тексеру
Оқулық, компьютер, интерактивті тақта, слайд, Scratch
бағдарламасы, жұмыс дәптері,
1 мин
2 мин
6 мин
мақсатында жүргізілетін тренинг.
Топқа бөлу:Карточкалар арқылы бөлу. Үш түрлі карточкалар болады оқушыларға таратылады. Ол карточкалар артында сурет пен жазу балады, оқушылар сол арқылы өз топтарын табады.
-
топ: «Маша-Каша»
-
топ: «»
-
топ: «»
«learningApps» программасы арқылы сөздерді табу
Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы сұрақтар беріледі./топтық жұмыс/
-
Scratch программалау ортасында қандай кескіндермен жұмыс жасаймыз?
-
Жаңа нысан құру барысында қандай батырмалар қолданылады?
-
Растр сөзінің мағынасы қалай, растр нелерден тұрады,растрлық кескінді үлкейтетін болсақ олардың нүктелері неге айналып кетеді?
Бағалау криттериіне сәйкес топтар бірін-бірі «бас бармақ» арқылы бағалайды.
карточка, ән.
Сабақтың ортасы
1,5мин
2 мин
Сергіту сәті:
Бейнематериал

Компьютермен жұмыс/жеке жұмыс/
«Су астындағы балықтар» тақырыбында Scratch бағдарламасында жаңа нысан және костюм құру. Ребусты шешу

https://www.youtube
.com/watch?v=E_Vc SQn73do
Сабақтың соңы
5 мин
«Kahoot» бағдарламасымен тест шешу.
Мақсаты: оқушылардын білімін бекіту.
Үй тапсырмасы: 168 бет кесте,169-170 бет тест.
-
-

шағым қалдыра аласыз













