Scratch программалау ортасында кейіпкерлер құру

Абай облысы, Аягөз ауданы, Малкелді ауылы
"Т.Есімжанов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" КММ
Информатика пәні мұғалімі
Алибаева Айнур Алдабергеновна
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алибаева Айнур Алдабергеновна |
|
|
Күні: |
19.11.2025жыл |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы Scratch-та кейіпкерлер мен алгоритмдерді құру кезінде қалыптасады. Оқушылар үйлесімді жұмыс істеуді, ойын құру кезінде рөлдерді бөлуді, әр қатысушының үлесін құрметтеуді және жобаның жалпы нәтижесіне жауап беруді үйренеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
"Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Дәйекті оқу" әдісі. Топтарда оқушылар бөлімдегі мәтінді кезекпен оқиды Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Жаттығулар орындайды - сөйлемді құрастырады - жауапты таңдайды - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады - интерактивті тапсырманы орындайды спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/82045674
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Scratch программалау ортасында кейіпкерлер құру
Scratch программалау ортасында кейіпкерлер құру
Scratch программалау ортасында кейіпкерлер құру

Абай облысы, Аягөз ауданы, Малкелді ауылы
"Т.Есімжанов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" КММ
Информатика пәні мұғалімі
Алибаева Айнур Алдабергеновна
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алибаева Айнур Алдабергеновна |
|
|
Күні: |
19.11.2025жыл |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы Scratch-та кейіпкерлер мен алгоритмдерді құру кезінде қалыптасады. Оқушылар үйлесімді жұмыс істеуді, ойын құру кезінде рөлдерді бөлуді, әр қатысушының үлесін құрметтеуді және жобаның жалпы нәтижесіне жауап беруді үйренеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
"Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Дәйекті оқу" әдісі. Топтарда оқушылар бөлімдегі мәтінді кезекпен оқиды Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Жаттығулар орындайды - сөйлемді құрастырады - жауапты таңдайды - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады - интерактивті тапсырманы орындайды спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/82045674
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз



















