|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
. Менің алғашқы суретім (ортақ тақырыбы: "Дәстүр және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Scratch программасында жобаны сақтау және ашу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch(сретч)); |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch(сретч)); |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Гүлмен тілек» Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің түстері бойынша топқа біріктіріледі 4. Үй тапсырмасын қайталау «Тақырыптық теннис» Тақырыпқа сай бір сөзден айтып, әр топ сол сөздің мағынасын ашып отырады Дескриптор: - Келтірілген сөздің мағынасын ашады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар гүлді алақандарына салып тұрып бір-біріне тілек айтады Гүлдің түстері бойынша топқа бөлінеді
1-топ 2 3 |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі түсті гүлдер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 5 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Кейс – стади» әдісі арқылы Жұмысты жүргізу үшін бір жағдаят ұсынылады, өз ойларын ортаға салып зерттеу жұмысын жүргізеді.
Дескриптор: -Scratch програмасында жобаны қалай сақтау керектігіні айтады -Сақталған жобаны қалай ашатынын айтады Жұптық жұмыс 2 -тапсырма «Бір минуттық әңгіме» тәсілі Оқушылар қарама-қарсы
сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Дескриптор: -Файл мәзіріндегі Сақтау және ретінде сақтау командаларының айырмашлығын табады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3-тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындау
Дескриптор: -Scratch программасын іске қосады -Өзіне ұнайтын спрайт пен фон таңдайды. Оған қатысты скрипт құрады. Жобаға атау қойып сақтайды Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Файл дегеніміз не? Дискриптор Сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Смайлик арқылы
От шашу арқылы |
А-4 парақшасы, оқулық Жұмыс дәптер Ноутбук, оқулық Кішкентай доп Тапсырма https://wordwall.net/resource/37096143 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: Тазалық
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&8 оқу. 32-33 беттер |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Scratch программасында жобаны сақтау және ашу. 1-сынып. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Scratch программасында жобаны сақтау және ашу. 1-сынып. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
. Менің алғашқы суретім (ортақ тақырыбы: "Дәстүр және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Scratch программасында жобаны сақтау және ашу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch(сретч)); |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch(сретч)); |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Гүлмен тілек» Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің түстері бойынша топқа біріктіріледі 4. Үй тапсырмасын қайталау «Тақырыптық теннис» Тақырыпқа сай бір сөзден айтып, әр топ сол сөздің мағынасын ашып отырады Дескриптор: - Келтірілген сөздің мағынасын ашады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар гүлді алақандарына салып тұрып бір-біріне тілек айтады Гүлдің түстері бойынша топқа бөлінеді
1-топ 2 3 |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі түсті гүлдер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 5 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Кейс – стади» әдісі арқылы Жұмысты жүргізу үшін бір жағдаят ұсынылады, өз ойларын ортаға салып зерттеу жұмысын жүргізеді.
Дескриптор: -Scratch програмасында жобаны қалай сақтау керектігіні айтады -Сақталған жобаны қалай ашатынын айтады Жұптық жұмыс 2 -тапсырма «Бір минуттық әңгіме» тәсілі Оқушылар қарама-қарсы
сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Дескриптор: -Файл мәзіріндегі Сақтау және ретінде сақтау командаларының айырмашлығын табады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3-тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындау
Дескриптор: -Scratch программасын іске қосады -Өзіне ұнайтын спрайт пен фон таңдайды. Оған қатысты скрипт құрады. Жобаға атау қойып сақтайды Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Файл дегеніміз не? Дискриптор Сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Смайлик арқылы
От шашу арқылы |
А-4 парақшасы, оқулық Жұмыс дәптер Ноутбук, оқулық Кішкентай доп Тапсырма https://wordwall.net/resource/37096143 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: Тазалық
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&8 оқу. 32-33 беттер |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
























