«Көкөзек ауылындағы жайлы мектеп» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тізбек бөлігі үшін Ом заңы
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Қауымбай Н.Н. |
|
|
Күні: |
29.01.2025 ж |
|
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылардың басым көпшілігі тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушылармен амандасу,түгелдеу. Топқа бөлу. «Classtools.net» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1 топ- Ток күші 2 топ- Кернеу 3 топ- Кедергі 4 топ- Электр заряды «Wordwall.net» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Ой шақыру. «Электр Шамы» .
Электр шамының жарықтылығын көбейтуге болады ма? Электр шамына не әсер етеді деп ойлайсыңдар? |
Оқу құралдарын түгендейді Білім алушылар сұрақтардың дұрыс жауабын анықтайды |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ: Мадақтау сөздері! Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Презента ция https://wordwall.net/resource/49380234 Вольтметр бағалауы
8 сыныптың физика оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 6 минут 8 минут 10 минут |
Жаңа сабақ. «Edu.cospaces.io/Studio/Classes» 3D арқылы видеомен және Ом заңын анықтауға байланысты тәжірибе көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
№1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Физминутка» әдісі.
№2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Тәжірибе жасау». Мақсаты: Ток күші мен кернеудің мәнін анықтау Құрал-жабдықтар: Ток көзі,амперметр,кілт,шам
№ 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Есептер шығару».Оқулықпен жұмыс 16-жаттығу №1-тапсырма. Тәжірибеден алынған ток күшінің және кернеудің мәнін қолданып, шамның кедергісін анықтау. №2-тапсырма. Кедергісі 5 Ом және кернеуі 20 Ом болатын тізбек бөлігінің ток күші қандай? №3-тапсырма.Телеграфтың ұзындығы 1
км,көлденең қимасы 0,5 8 мА ток өтсе, оның кернеуі
қандай? № |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттары-мен танысады.
Жұппен өзара пікір алмасып, бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі Білім алушылар сәйкестендір- ген жауаптарын тексереді Қауіпсіздік ережесін сақтайды. Берілген шартты белгілер арқылы электр тізбегін құрастырып, кернеудің, ток күшінің мәнін анықтайды. . |
Дескриптор: -Ток күшінің белгіленуін, формуласын,өл шем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл -Кернеудің белгіленуін,формуласын,өлшем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл -Кедергінің белгіленуін,формуласын,өлшем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл Жалпы балл-3 балл Дескриптор: -Берілген шартты белгілер арқылы тізбекті құрастырады-1 балл -Ток көзінің мәнін анықтайды-1 балл -Кернеудің мәнін анықтайды-1 балл Жалпы балл-3 Дескриптор: -Шамның кедергілерін анықтайды-1 балл -Ток күшінің мәнін анықтайды-1 балл -Кернеуді анықтайтын формуланы жазады,мәнін анықтайды-2 балл Жалпы балл-4 балл |
Презентация кубик, MERGE ObjectViewer, https://edu.cospaces.io/PWK-MWJ Ток көзі,шам,реостат Таратпа материалдар Шартты белгілер көрсетілген электр тізбегі,шам,ток көзі,амперметр,кілт Таратпа материалдар,физика 8 сынып оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Асықтар шеңбері» тәсілі арқылы сабақты бекіту
Кері байланыс: «3Қ» әдісі
|
Сабақты бекітуге байланысты сұрақтар қойылады,қойылған сұрақтарға жауап береді Сабақта нені түсінді,қай жері түсініксіз болды,сол сұрақтарға жауап береді Вольтметр бағалауын береді |
Вольтметр бағалауына аты-жөндерімен, дескрипторға сәйкес белгілеп қойған баллдарын тапсырады Жалпы балл-10 балл |
Презентация |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§25 оқу.16-жаттығу №1,2 |
Күнделіктері не үй тапсырмасын жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Scratch программасында мультфильм жасау"
"Scratch программасында мультфильм жасау"
«Көкөзек ауылындағы жайлы мектеп» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тізбек бөлігі үшін Ом заңы
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Қауымбай Н.Н. |
|
|
Күні: |
29.01.2025 ж |
|
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылардың басым көпшілігі тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушылармен амандасу,түгелдеу. Топқа бөлу. «Classtools.net» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1 топ- Ток күші 2 топ- Кернеу 3 топ- Кедергі 4 топ- Электр заряды «Wordwall.net» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Ой шақыру. «Электр Шамы» .
Электр шамының жарықтылығын көбейтуге болады ма? Электр шамына не әсер етеді деп ойлайсыңдар? |
Оқу құралдарын түгендейді Білім алушылар сұрақтардың дұрыс жауабын анықтайды |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ: Мадақтау сөздері! Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
Презента ция https://wordwall.net/resource/49380234 Вольтметр бағалауы
8 сыныптың физика оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 6 минут 8 минут 10 минут |
Жаңа сабақ. «Edu.cospaces.io/Studio/Classes» 3D арқылы видеомен және Ом заңын анықтауға байланысты тәжірибе көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
№1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Физминутка» әдісі.
№2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Тәжірибе жасау». Мақсаты: Ток күші мен кернеудің мәнін анықтау Құрал-жабдықтар: Ток көзі,амперметр,кілт,шам
№ 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Есептер шығару».Оқулықпен жұмыс 16-жаттығу №1-тапсырма. Тәжірибеден алынған ток күшінің және кернеудің мәнін қолданып, шамның кедергісін анықтау. №2-тапсырма. Кедергісі 5 Ом және кернеуі 20 Ом болатын тізбек бөлігінің ток күші қандай? №3-тапсырма.Телеграфтың ұзындығы 1
км,көлденең қимасы 0,5 8 мА ток өтсе, оның кернеуі
қандай? № |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттары-мен танысады.
Жұппен өзара пікір алмасып, бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі Білім алушылар сәйкестендір- ген жауаптарын тексереді Қауіпсіздік ережесін сақтайды. Берілген шартты белгілер арқылы электр тізбегін құрастырып, кернеудің, ток күшінің мәнін анықтайды. . |
Дескриптор: -Ток күшінің белгіленуін, формуласын,өл шем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл -Кернеудің белгіленуін,формуласын,өлшем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл -Кедергінің белгіленуін,формуласын,өлшем бірлігін сәйкестендіре ді-1 балл Жалпы балл-3 балл Дескриптор: -Берілген шартты белгілер арқылы тізбекті құрастырады-1 балл -Ток көзінің мәнін анықтайды-1 балл -Кернеудің мәнін анықтайды-1 балл Жалпы балл-3 Дескриптор: -Шамның кедергілерін анықтайды-1 балл -Ток күшінің мәнін анықтайды-1 балл -Кернеуді анықтайтын формуланы жазады,мәнін анықтайды-2 балл Жалпы балл-4 балл |
Презентация кубик, MERGE ObjectViewer, https://edu.cospaces.io/PWK-MWJ Ток көзі,шам,реостат Таратпа материалдар Шартты белгілер көрсетілген электр тізбегі,шам,ток көзі,амперметр,кілт Таратпа материалдар,физика 8 сынып оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Асықтар шеңбері» тәсілі арқылы сабақты бекіту
Кері байланыс: «3Қ» әдісі
|
Сабақты бекітуге байланысты сұрақтар қойылады,қойылған сұрақтарға жауап береді Сабақта нені түсінді,қай жері түсініксіз болды,сол сұрақтарға жауап береді Вольтметр бағалауын береді |
Вольтметр бағалауына аты-жөндерімен, дескрипторға сәйкес белгілеп қойған баллдарын тапсырады Жалпы балл-10 балл |
Презентация |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§25 оқу.16-жаттығу №1,2 |
Күнделіктері не үй тапсырмасын жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















