|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||
|
Күні :23.10.23 |
Педагогтің аты-жөні: Биркенова А.Б. |
|||||
|
Сынып: 3 В |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шебер бала |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру. 3.5.1.2 өз бетінше шағын мәтіннен жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын толықтырады, жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, өз бетінше шағын мәтіннен жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
- тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды. - оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. - сұхбатқа түседі. - жалғауларды дұрыс жалғайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шебер, қызығу, айырбастап алу, шырпы қораптары, қауіпті, қате, ренжі, рас сөздерінің аудармасымен танысады Жіктік жалғау ережесін үйренеді Мен шебермін, сен шеберсің, сіз шеберсіз, ол шебер |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шебер адамдардың бұйымдарын бағалауды түсінеді Шебер болуға деген қызығушылығы артады. |
|||||
|
Пән аралық байланыс |
Өзін-өзі тану, технология |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларға кубик беріледі. Оқушылар кубикті лақтырып, өзіне түскен іс-әрекетпен оқушыларға көңіл – күй сыйлауды, тілек айтады немесе өз өнерін көрсетеді.
|
1.
2. |
1.текше 2.диалог |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Шебер-мастер Қызығу-интересоваться Айырбастап алу-обменяться Шырпы қораптары-коробки спичек Қауіпті- опасный Қате-ошибка Ренжі-обидеться Рас-правда Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Сөздердің жіктелуін түсіндіреді. 2. Оқылым.Айтылым Оқы, қайтала, дұрыс айт.
3.Бастапқы танысу» әдісі Сергіту сәті 4. 2 – тапсырма. Мәтінді оқы. 5. 3–тапсырма тиісті қосымшаларды қойып жаз 6. Диалогті толықтыр |
Тыңдалым,айтылым. Оқылым. Айтылым. Шырпыдан жасалған үй, шебер бала, шырпы қораптары қауіпті 4. Сөйлемдер құрастыру. Шырпымен ойнауға болмайды, себебі ол қауіпті. Мұғалім қатені түзетті. Оқушылар өздерінің ассоциацияларының негізінде мәтін не туралы болады деп ойлайтынын талқыға салады.
Сергіту сәтін орындайды. Оқылым. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді 1. Әңгімедегі негізгі кейіпкерлер кімдер? 2. Мырзабек не жасады? 3. Оның ойыншығына кім қызықты? 4. Мырзабек пен Иманбек ойыншықтарын айырбастады ма? Неліктен? Жазылым. Оқушылар тиісті қосымшаларды қойып жазады. Үлгі. Мен шебермін. Мен ұқыптымын.... Диалогті толықтырып, өзара әңгімелеседі. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - дара диаграмманы толтырады
Өзара бағалау Дескриптор: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Сөйлем құрылымын сақтайды. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы»,
«Талпын» |
Оқулық 60 бет сөздік Оқулық 61 бет Оқулық 61 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 61 бет, 5-тапсырма (жазбаша), жаңа сөздерді жаттау |
|
||||
|
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі Мүлдем түсінбедім Жартылай түсіндім Толық түсінікті Сабақ соңында боқушыларға тәтті таратылады. |
Оқушылар сабақта алған
білімдерін бармақтары арқылы түсінгенін білдіреді
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шебер бала
Шебер бала
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||
|
Күні :23.10.23 |
Педагогтің аты-жөні: Биркенова А.Б. |
|||||
|
Сынып: 3 В |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шебер бала |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру. 3.5.1.2 өз бетінше шағын мәтіннен жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын толықтырады, жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, өз бетінше шағын мәтіннен жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
- тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды. - оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. - сұхбатқа түседі. - жалғауларды дұрыс жалғайды |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Шебер, қызығу, айырбастап алу, шырпы қораптары, қауіпті, қате, ренжі, рас сөздерінің аудармасымен танысады Жіктік жалғау ережесін үйренеді Мен шебермін, сен шеберсің, сіз шеберсіз, ол шебер |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шебер адамдардың бұйымдарын бағалауды түсінеді Шебер болуға деген қызығушылығы артады. |
|||||
|
Пән аралық байланыс |
Өзін-өзі тану, технология |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларға кубик беріледі. Оқушылар кубикті лақтырып, өзіне түскен іс-әрекетпен оқушыларға көңіл – күй сыйлауды, тілек айтады немесе өз өнерін көрсетеді.
|
1.
2. |
1.текше 2.диалог |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Шебер-мастер Қызығу-интересоваться Айырбастап алу-обменяться Шырпы қораптары-коробки спичек Қауіпті- опасный Қате-ошибка Ренжі-обидеться Рас-правда Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Сөздердің жіктелуін түсіндіреді. 2. Оқылым.Айтылым Оқы, қайтала, дұрыс айт.
3.Бастапқы танысу» әдісі Сергіту сәті 4. 2 – тапсырма. Мәтінді оқы. 5. 3–тапсырма тиісті қосымшаларды қойып жаз 6. Диалогті толықтыр |
Тыңдалым,айтылым. Оқылым. Айтылым. Шырпыдан жасалған үй, шебер бала, шырпы қораптары қауіпті 4. Сөйлемдер құрастыру. Шырпымен ойнауға болмайды, себебі ол қауіпті. Мұғалім қатені түзетті. Оқушылар өздерінің ассоциацияларының негізінде мәтін не туралы болады деп ойлайтынын талқыға салады.
Сергіту сәтін орындайды. Оқылым. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді 1. Әңгімедегі негізгі кейіпкерлер кімдер? 2. Мырзабек не жасады? 3. Оның ойыншығына кім қызықты? 4. Мырзабек пен Иманбек ойыншықтарын айырбастады ма? Неліктен? Жазылым. Оқушылар тиісті қосымшаларды қойып жазады. Үлгі. Мен шебермін. Мен ұқыптымын.... Диалогті толықтырып, өзара әңгімелеседі. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - дара диаграмманы толтырады
Өзара бағалау Дескриптор: Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Сөйлем құрылымын сақтайды. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы»,
«Талпын» |
Оқулық 60 бет сөздік Оқулық 61 бет Оқулық 61 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 61 бет, 5-тапсырма (жазбаша), жаңа сөздерді жаттау |
|
||||
|
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі Мүлдем түсінбедім Жартылай түсіндім Толық түсінікті Сабақ соңында боқушыларға тәтті таратылады. |
Оқушылар сабақта алған
білімдерін бармақтары арқылы түсінгенін білдіреді
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз



















