|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Әбдіғұлов атындағы жалпы білім беретін №34 орта мектеп гимназиясы КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Г. Бергенова |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер алады және әңгімелейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ
ЖӘНЕ КӘСІБИ
БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Жаңа білім Сабақ тың ортасы Сергіту сәті 2 мину Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөз себеті»
Өткенді сабақты пысықтау «WORDWALL » әдісі. «Қателікті тап» Өткен сабақтағы мәтін мазмұны өзгертіліп беріледі. Оқушылар қатесін түзеп, жалғастырады. Жаңа тақырып «Суретке қарап болжа» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Шебердің жұмысын көрсететін суреттер (құрақ құрау, ою-өрнек, ағаш ұстасы, зергерлік т.б) көрсетіледі. 1.Бұл суретте не бейнеленген? 2. Қандай мамандықтар бейнеленген? 1-тапсырма. Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап.
Видео «Сәндік қолданбалы өнер» 2-тапсырма Жасанды интеллект. Фариза Оңғарсынова Түсініп оқы. «Зергер» «Anagram» әдісімен сөздікті жазу. БЕРШЕ-ШЕБЕР МЫҚАНЫТ-ЫНТЫМАҚ ПАҚЫТҰЛЫ-ҰҚЫПТЫЛЫҚ Жеке жұмыс 3-тапсырма. RANDOM» әдісі «Айналмалы доңғалақ» (рулетка)
бұйымдар бар?
«Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын?»
Үнтаспадан Бауыржан Жақыптың «Тобылғы» өлеңін тыңдау Жасанды Интеллект 3-тапсырма Оқулықпен жұмыс. 1. Пікір. Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады. 2. Дәлел. Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді 3. Сұрақ. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады. 4. Қорытынды. Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Сиқырлы сурет» әдісі Өлеңдер бөліктерге бөлініп беріледі. Оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Оқыған бөліктері бойынша сурет салады. Жұмысты жұппен орындайды 5-тапсырма Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйле.
Сабақты бекіту 6-тапсырма «Төрт сөйлем» әдісі
«Шебердің қолы ортақ» тақырыбы еңбекқор, іскер адамның қолынан бәрі келетін және ондай адамға көпшілік сүйенетінін баяндайды.
2. Не білдім? Мен бұл мақалдың мағынасы-шебер адамның қолынан көптеген іс келіп, ол өз білімімен басқаларға көмектесе алатынын білдім. 3. Қандай әсер алдым? Бұл тақырып мені еңбекқор, шебер адамдарға құрметпен қарауға және өзім де пайдалы іспен айналысуға ынталандырады. 4. Сұрағым бар... Адам шебер болу үшін қандай қасиеттерді дамыту керек? Кері байланыс «СМС»әдісі
Үй тапсырмасы 8-тапсырма |
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Оқушылар болжам жасайды, тақырыпты ашады.
Өлеңді тыңдайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау Бағалау парағы «Білім тұлпарың сүрінбесін»
Дескриптор: Оқушылар қатесін түзеп, жалғастырады -1б
Дескриптор: Суреттерге ортақ тақырып табады-1б
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1 б
Дескриптор: Қатар бойынша тапсырманы оқиды-1б Өлең мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады-1б Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді-1б Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді-1б
Дескриптор: Өлеңнің бөліктерін оқып,оқыған бөліктері бойынша сурет салады-1б
Дескриптор: Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді-1б
Жарайсыңдар!
«Асық жинау» әдісі
|
Суреттер
Кеспе қағаздар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/85208723
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып
Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Әбдіғұлов атындағы жалпы білім беретін №34 орта мектеп гимназиясы КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Г. Бергенова |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәліметтер алады және әңгімелейді |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ
ЖӘНЕ КӘСІБИ
БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Жаңа білім Сабақ тың ортасы Сергіту сәті 2 мину Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөз себеті»
Өткенді сабақты пысықтау «WORDWALL » әдісі. «Қателікті тап» Өткен сабақтағы мәтін мазмұны өзгертіліп беріледі. Оқушылар қатесін түзеп, жалғастырады. Жаңа тақырып «Суретке қарап болжа» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Шебердің жұмысын көрсететін суреттер (құрақ құрау, ою-өрнек, ағаш ұстасы, зергерлік т.б) көрсетіледі. 1.Бұл суретте не бейнеленген? 2. Қандай мамандықтар бейнеленген? 1-тапсырма. Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап.
Видео «Сәндік қолданбалы өнер» 2-тапсырма Жасанды интеллект. Фариза Оңғарсынова Түсініп оқы. «Зергер» «Anagram» әдісімен сөздікті жазу. БЕРШЕ-ШЕБЕР МЫҚАНЫТ-ЫНТЫМАҚ ПАҚЫТҰЛЫ-ҰҚЫПТЫЛЫҚ Жеке жұмыс 3-тапсырма. RANDOM» әдісі «Айналмалы доңғалақ» (рулетка)
бұйымдар бар?
«Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын?»
Үнтаспадан Бауыржан Жақыптың «Тобылғы» өлеңін тыңдау Жасанды Интеллект 3-тапсырма Оқулықпен жұмыс. 1. Пікір. Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады. 2. Дәлел. Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді 3. Сұрақ. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады. 4. Қорытынды. Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Сиқырлы сурет» әдісі Өлеңдер бөліктерге бөлініп беріледі. Оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Оқыған бөліктері бойынша сурет салады. Жұмысты жұппен орындайды 5-тапсырма Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйле.
Сабақты бекіту 6-тапсырма «Төрт сөйлем» әдісі
«Шебердің қолы ортақ» тақырыбы еңбекқор, іскер адамның қолынан бәрі келетін және ондай адамға көпшілік сүйенетінін баяндайды.
2. Не білдім? Мен бұл мақалдың мағынасы-шебер адамның қолынан көптеген іс келіп, ол өз білімімен басқаларға көмектесе алатынын білдім. 3. Қандай әсер алдым? Бұл тақырып мені еңбекқор, шебер адамдарға құрметпен қарауға және өзім де пайдалы іспен айналысуға ынталандырады. 4. Сұрағым бар... Адам шебер болу үшін қандай қасиеттерді дамыту керек? Кері байланыс «СМС»әдісі
Үй тапсырмасы 8-тапсырма |
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Оқушылар болжам жасайды, тақырыпты ашады.
Өлеңді тыңдайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау Бағалау парағы «Білім тұлпарың сүрінбесін»
Дескриптор: Оқушылар қатесін түзеп, жалғастырады -1б
Дескриптор: Суреттерге ортақ тақырып табады-1б
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1 б
Дескриптор: Қатар бойынша тапсырманы оқиды-1б Өлең мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Тыңдаған материал бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады-1б Өлеңдегі көркем сөздерді табады,түсінік береді-1б Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұрақ ойластырады Өлеңнен нақты ақпаратты тауып, сызба түрінде көрсетеді-1б
Дескриптор: Өлеңнің бөліктерін оқып,оқыған бөліктері бойынша сурет салады-1б
Дескриптор: Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді-1б
Жарайсыңдар!
«Асық жинау» әдісі
|
Суреттер
Кеспе қағаздар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/85208723
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||

шағым қалдыра аласыз




















