Қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
1-бөлім |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмағұл Оразгүл Нурланқызы |
||||
|
Күні:13.11.2024 |
|
||||
|
Сынып: 4 «Б» |
|
|
|||
|
Тақырыбы |
29-сабақ. Шеберлер еліне саяхат. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
. 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||
|
Сабақтың мақсаты Ұлттық құндылықтарды және оның мақсаты. |
-.Қолданбалы өнер туралы түсінік қалыптастыру.Ұлттық өнерді үйренуге тәрбиелеу, таныстырылым жауауды үйрету Қазақтың салт-дәстүр есіне алады. Ұлттық ою-өрнектерді біледі. |
||||
|
1 |
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды топқа бөлу Сабаққа дайындық жасау. Үй тапсырмасын сұрау Бесік жыры Үлкендерден бесік жырының әртүрлі нұсқасын тауып, жаттап келіңдер Бесік жырын айтқызу.Музыка әуеніне қосылып бесік жырын айтады Сұрақтарға жауап беру. |
Мұғалім мен сәлемдеседі. Мұғалім берген қағазды таңдайды. Мен дайынмын карточкасы арқылы жауап береді. Хормен,жеке Лей бесік жырын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Бесік жырын айта алады-1б |
Бесік жыры. Музыка |
|
|
Сабақтың ортасы 25-30минут |
Жаңа сабақ. Шеберлер еліне саяхат 1-тапсырма Әрекет түрлерін қимылмен көрсетіндер. Шалғымен шөп шабу Ұршықпен жіп иіру Жүн сабау,жүн түту Шәлі тоқу,бидай түю Қымыз пісу,шалма тастау Қазіргі кезде шөп шабу, шәлі тоқу,қымыз пісу, шалма тастау сияқты кәсіп түрлері сақталған. 2-тапсырма
Ф.Оңғарсынованың «Оюлар» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқыту.
Шығармашылық тапсырмалар А4 парағын береді Ақын туралы қысқаша постер қорғау. 3-тапсырма. А. Ақынның қандай сезімде болғанын байқадың? Ж: -аңсап,сағыну сезімі бар Ә.Ақынның көңіл –күйіне ұқсатып өлеңді оқып беру. 4-тапсырма. Айтылым А.Сәндік қолданбалы өнер туралы не білдің? Ж: Тұрмысқа қажетті заттарды қолдан жасауды сәндік қолданбалы өнерге жатқызады. 5-тапсырма. Шығармашылық жұмыс. Ою-өрнектің суреттерін салып, олардың аты мен қолданатын орны туралы айту |
Әрекет түрін қимылмен көрсетеді . Берілген тапсырманы дұрыс орындайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Қысқаша постер қорғайды. Тапсырманы дұрыс орындайды. Өз ойларын айтады. Сурет салады. |
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
Дескриптор : Өлеңді мәнерлеп оқи алады-1б Өлеңнің мағынасын түсінеді, айта алады-1б Дескриптор Постер қорғайды - 1б Дескриптор: Сұраққа жауап берді-1б Көңіл-күйді ажырата алды-1б Дескриптор: Сәндік қолданбалы өнер туралы біледі-1б Өздерінің білімін ортаға салып, айта алды-1б Дескриптор: Оюлардың суретін сала алды-1б |
Оқулық. Оқулық Қазақ халқының оюлары туралы бейнебаян https://youtu.be/gVe_0pHi9uI?si=anJnd8RMitJsO3R8 А4 парағы Оқулық Ою-өрнектер үлгісі |
|
|
Сабақтың соңы-5минут 3минут |
Сәндік қалданбалы өнер Ұлттық бұйымдар Сергіту сәті Сөз құрастыру тапсырмасы. Пазыл әдісі Суреттер біріледі Үй тапсырмасы Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. Ою-өрнекті бұйымның суретін салып кел. Кері байланыс |
Ұлттық бұйымдарды табады. Сергіту сәтін жасайды Берілген әріптерден сөз құрау Суретті дұрыс құрастырады Үй тапсырмасын белгілейді Кері байланыс жасайды . |
Дескриптор Ұлттық бұйымдарды дұрыс табады - 1б Жарайсындар Дескриптор Ою – өрнек атауының табады. Дескриптор Пазылды дұрыс құрастырып шығады. |
Бейнебаян
Кері байланыс парағы |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шеберлер еліне саяхат
Шеберлер еліне саяхат
Қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
1-бөлім |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмағұл Оразгүл Нурланқызы |
||||
|
Күні:13.11.2024 |
|
||||
|
Сынып: 4 «Б» |
|
|
|||
|
Тақырыбы |
29-сабақ. Шеберлер еліне саяхат. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
. 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||
|
Сабақтың мақсаты Ұлттық құндылықтарды және оның мақсаты. |
-.Қолданбалы өнер туралы түсінік қалыптастыру.Ұлттық өнерді үйренуге тәрбиелеу, таныстырылым жауауды үйрету Қазақтың салт-дәстүр есіне алады. Ұлттық ою-өрнектерді біледі. |
||||
|
1 |
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды топқа бөлу Сабаққа дайындық жасау. Үй тапсырмасын сұрау Бесік жыры Үлкендерден бесік жырының әртүрлі нұсқасын тауып, жаттап келіңдер Бесік жырын айтқызу.Музыка әуеніне қосылып бесік жырын айтады Сұрақтарға жауап беру. |
Мұғалім мен сәлемдеседі. Мұғалім берген қағазды таңдайды. Мен дайынмын карточкасы арқылы жауап береді. Хормен,жеке Лей бесік жырын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Бесік жырын айта алады-1б |
Бесік жыры. Музыка |
|
|
Сабақтың ортасы 25-30минут |
Жаңа сабақ. Шеберлер еліне саяхат 1-тапсырма Әрекет түрлерін қимылмен көрсетіндер. Шалғымен шөп шабу Ұршықпен жіп иіру Жүн сабау,жүн түту Шәлі тоқу,бидай түю Қымыз пісу,шалма тастау Қазіргі кезде шөп шабу, шәлі тоқу,қымыз пісу, шалма тастау сияқты кәсіп түрлері сақталған. 2-тапсырма
Ф.Оңғарсынованың «Оюлар» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқыту.
Шығармашылық тапсырмалар А4 парағын береді Ақын туралы қысқаша постер қорғау. 3-тапсырма. А. Ақынның қандай сезімде болғанын байқадың? Ж: -аңсап,сағыну сезімі бар Ә.Ақынның көңіл –күйіне ұқсатып өлеңді оқып беру. 4-тапсырма. Айтылым А.Сәндік қолданбалы өнер туралы не білдің? Ж: Тұрмысқа қажетті заттарды қолдан жасауды сәндік қолданбалы өнерге жатқызады. 5-тапсырма. Шығармашылық жұмыс. Ою-өрнектің суреттерін салып, олардың аты мен қолданатын орны туралы айту |
Әрекет түрін қимылмен көрсетеді . Берілген тапсырманы дұрыс орындайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Қысқаша постер қорғайды. Тапсырманы дұрыс орындайды. Өз ойларын айтады. Сурет салады. |
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
Дескриптор : Өлеңді мәнерлеп оқи алады-1б Өлеңнің мағынасын түсінеді, айта алады-1б Дескриптор Постер қорғайды - 1б Дескриптор: Сұраққа жауап берді-1б Көңіл-күйді ажырата алды-1б Дескриптор: Сәндік қолданбалы өнер туралы біледі-1б Өздерінің білімін ортаға салып, айта алды-1б Дескриптор: Оюлардың суретін сала алды-1б |
Оқулық. Оқулық Қазақ халқының оюлары туралы бейнебаян https://youtu.be/gVe_0pHi9uI?si=anJnd8RMitJsO3R8 А4 парағы Оқулық Ою-өрнектер үлгісі |
|
|
Сабақтың соңы-5минут 3минут |
Сәндік қалданбалы өнер Ұлттық бұйымдар Сергіту сәті Сөз құрастыру тапсырмасы. Пазыл әдісі Суреттер біріледі Үй тапсырмасы Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. Ою-өрнекті бұйымның суретін салып кел. Кері байланыс |
Ұлттық бұйымдарды табады. Сергіту сәтін жасайды Берілген әріптерден сөз құрау Суретті дұрыс құрастырады Үй тапсырмасын белгілейді Кері байланыс жасайды . |
Дескриптор Ұлттық бұйымдарды дұрыс табады - 1б Жарайсындар Дескриптор Ою – өрнек атауының табады. Дескриптор Пазылды дұрыс құрастырып шығады. |
Бейнебаян
Кері байланыс парағы |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















