Мерзімі: | Мұғалімдер (әр түрлі жаста) | Мұғалімдер саны:Қатысқаны: |
Тақырыбы | Оқу мен оқытудағы саралаудың тиімділігі |
Сілтеме | Интербелсенді әдістер |
Мақсаты | Білім алушылардың қажеттілігіне қарай оқу мақсатын әр түрлі жолдармен меңгерту, және саралаудың тиімділігін ашу |
Негізі идеясы | Мұғалімдер жоғары сапалы педагогикалық тәжірибенің көмегімен осы салаға барынша мол үлес қоса алады. |
Оқыту нәтижелері | Мұғалімдер оқытудағы саралауға арналған ресурстар арқылы дәлелдемелерді анықтауды үйренеді және өздерінің сабақтарында қолданылған әдістерді тиімді пайдаланады;● Қолданылған интербелсенді әдістерді пайдалану керектігін түсінеді;● Әр тапсырманың соңынан жүргізілетін бағалау тәсілдерін біледі;● Білім алушылардың қажеттілігіне қарай оқу мақсатын әр түрлі жолдармен меңгертуді үйренеді, саралаудың тиімділігін ашады. |
Әдіс-тәсілдер | Тәсілдер: жекелей, жұптық, топтық.Әдістер: «Сәлемдеме жіберіңіз», «Дейін-кейін», «Ойлан, жұптас, пікірлес», «Аялдама», практикалық жұмыс, топтық бағалау, «Бутерброд» әдісі, рефлексия «Тәтті-қатты-қаттының іші тәтті»Начало формы |
Сабақтың көрнекілігі | интерактивті тақта, слайдтар, а3 қағазы, қылқаламдар, ресурстар |
Дереккөздері | Ақпарат көздері. |
Барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Тыңдаушылардың іс-әрекеті | Бағалау |
I. Қызығушылық ояту | Амандасу
«Сәлемдеме жіберіңіз» әдісі
Топқа бөлу. | Жылулық шеңберіне қатысады.
Әкелген сәлемдемені музыка өшкен кезде кімнің қолында қалады, сол сұраққа жауап береді:1. Жаңартылған білім беру мазмұнының ерекшеліктері2. «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының басты құндылықтары 3. 21 ғасырда адамға қажетті қабілеттер мен дағдылар4. Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша мұғалімге қажетті құжаттар 5. Критериалды бағалау дегеніміз не?
Топқа бөлінеді. Сәлемдемеден шыққан конфеттердің түсіне қарай топқа бөлінеді. |
Конфеттер арқылы топқа бөлінеді |
II Мағынаны тану | «Дейін-Кейін» әдісі
Оқытудағы саралау туралы не білеміз?
| Тыңдаушылар кестенің дейін жағына өздерінің не білетіндері туралы жазып, оны айтады.
| Мұғалімнің ынталандыру сөздері |
| «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі
«Модельдеу» әдісі
| Таратылған мәтінді жекелей оқып, жұппен талқылап, топқа берілген тапсырмаларды бірлесіп жасайды.1-топ: «Саралау тәсілдері»2-топ: «Саралау әрекеттері»3-топ: «Сыртқы саралау»
Әр топ шығып, өз ойларымен бөліседі, «Аялдама» әдісі арқылы топтық бағалау жүргізеді. |
Топтық бағалау
|
| Тәжірибелік жұмыс | Мұғалімдер 1,2,3 саны бойынша топқа бөлініп, ҚМЖ үлгісіне өз пәндері бойынша оқу мақсатына сай саралау тапсырмаларын құрайды.1-топ: математика пәні бойынша2-топ: Қазақ тілі пәні бойынша 3-топ: Бастауыш сынып бойынша (дүниетану) | «Бутерброд» әдісі1. Мадақ2. Сын 3. Ұсыныс |
III.Ой толғаныс
| «Дейін-Кейін» әдісі
Оқытудағы саралау туралы не білдіңіз? |
| Бас бармақ |
| Рефлексия“Тәтті-қатты-қаттының іші тәтті”
| Берілген сары өріктің суреті бойынша мұғалімдер өздерінің алған ақпараттары арқылы кері байланыстарын жазады. |
|