1-қадам.
Оқу мақсаты-мұғалім оқушыларға
үйреткісі келетін нәрселер
(Мұғалім)
Оқытудың мақсаты-оқушылардың
іс-әрекетінен көрінетін оқыту
нәтижелері
-
«Конверт» әдісі
Топтарға өз топтары түсіне сай конверттер
таратылады.
Конверт ішіндегі
сұрақтар:
Сабақ мақсатын қоюда қиналасыз
ба?
Неліктен?
Сабақ жоспарлауда мақсат қоюда қандай да бір
қағидаттарға сүйенесіз бе?
Неліктен?
Сабақ мақсаттары мен сабақ барысында қолданылатын
түрлі әдіс-тәсілдердің байланысы бар ма ? Неліктен
?
2.Оқу мақсатынан сабақ мақсатын қалай
құрамыз?
Ол үшін:
-
Оқу мақсатының етістігіне
қараймыз
-
Блум таксономиясының етістік деңгейін
анықтаймыз
-
Оқу мақсатындағы ЗАТ ЕСІМ (ТОЛЫҚТАУЫШ) арқылы сабақ
мақсатын анықтап аламыз
-
Сабақтың қандай деңгейде тұрғанын анықтаймыз (Блумның 6
деңгейінің қайсысында тұр соны
қараймыз)
-
Мұғалім өзіне сқұрақ қою
керек
1.Сабақты неден бастаймын?
2.Оқушы не істейді?
3.Қандай құралды
пайдаланамыз?
4.Ресурстар
2-Қадам.
Сабақ мақсатына сай оқу мақсатын
құру.
3-Қадам.
Оқу мақсатына сай тапсырмалар
құру.
Тапсырма-оқушының оқу мақсатына
қол жеткізуге (жаңа білімге, нақты бір дағдыға ие болуға) мүмкіндік
беретін жағдай.
Бөлім тақырыбы: «Қазақстандағы
өзен-көлдер»
Тақырып: Жетісудың жеті
өзені
Оқу мақсаты: 6.3.3.1. Ұсынылған
тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін
(диаграмма, кесте,сызба) түрінде
құрастыру.
-Нені үйрету керек? –қажетті деректерді
жинауға
-Қандай дағдыны қалыптастыру қажет?- графиктік мәтін
құрастыру
Сабақ мақсаты:
Барлық оқушы:Тақырып бойынша
деректерді жинақтайды
Көпшілігі:Өзіне қажетті
деректерді жинайды,графиктік мәтін
құрастырады.
Кейбір оқушы:Қосымша деректерді
жинақтай отырып,графиктік мәтін
құрастырады.
Блум таксономиясы бойынша оқу деңгейі:талдау, жинақтау
(жоғары деңгей)
Жұмыс түрі: Топтық жұмыс
1-тапсырма.
Тақырыпқа қатысты өзіне қажетті деректер жинау.(атаулары,
орналасқан жері, ұзындығы, су көлемі,суының тартылу пайызы және
т.б)
Ресурстар:анықтамалар, энциклопедия,БАҚ,интернет ресурс.(
Оқытуды саралап жүзеге асыру үшін А тобы-энциклопедия, Ә тобы- БАҚ
, С тобы- интернет-ресурстар(ссылка
беремін)
«Т- кестесі» арқылы деректерді
жинақтайды.
ҚБ: Дескриптор:
-
Маңызды деректерді
жинақтайды
-
Атауларды табады
-
Орналасқан жерін анықтайды
-
Су көлемін,тартылу пайызын
табады
2- тапсырма. Осы жинаған ақпараттарын қолданып кесте
жасау ұсынылады.
Мақсаты- оқушыларға кестенің
түрлі формасын құруды,бағандарын мазмұнымен толтыруды
үйрету.Сондықтан кестенің формасын өздері ойлап
табады.
|