Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ тілі
Бекітемін:___________________
|
2– бөлім: Құндылықтар Тақырыбы: Шегіртке мен құмырсқа |
Мектеп: Сағадат Нұрмағамбетов атындағы № 10 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.10. 2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «Д», «Е», «Ж» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар: |
4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.5.1.4* септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Зат есім, сын есім, тәуелдік , / жіктік / септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану дұрыс қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөйлемнің құрылымын сақтайды. сөздердің орын тәртібін сақтап жазу. Сұрқтарға толық, нақты жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Керекті ресурстар |
Түрлі – түсті суреттер, желім, флипчарт, қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
тірек сөздерді орынды қолданады; сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 – 5 минут) Өткен сабақты тексеру Білу Түсіну (5- 7 мину |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушыларды түгелдеу. Ұйымдастыру кезеңі «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін хормен оқиды Сынып топқа бөлінеді. 1- топ, Талап. 2- топ,Еңбек. 3- топ, Қанағат
Үй тапсырмасын тексеру, сұрау. 62 бет, 4- тапсырма. Нағыз қос қандай болады? Пікір жазып келу керек.
Ой шақыру «Пазл» әдісі, тақырыпқа байланысты суретті құрап, тақырыпты анықтайды.
Жаңа сөздер: сауықшыл - любитель увеселений, веселья, мұңлы - грустный; печальный; өлеңші – певец. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Біз мықтымыз. Біз күштіміз. Топқа бөлу, шар арқылы.
Бағалау «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі.
2 тілде оқиды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Кері байланыс. «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі. Дескриптор
|
Балалардың жауабы . |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Қолдану (7 минут) |
|
Топтық жұмыс Тапсырманы қорғайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
Керемет, тамаша, бәрекелді бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (5минут) |
Тақтамен жұмыс. Зат есімді септеу. «құмырсқа» - Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас
адамдар бола ма? - Сен құмырсқаның орнында болсаң, не істер едің? - Бұл шығарма, мысал неге тәрбиелейді? Идеясын ата? Тың ақпараттар
Құмырсқаның адам денсаулығына
пайдасы: Аяғы ауыратындар кей жағдайларда құмырсқа илеуіне аяғын
салып құмырсқаға шақтырған. Құмырсқадан алынатын дәрілер буын
ауруларын, қант диабетін емдеуде, қан қысымын реттеуде қолданылады.
Оңтүстік Азия елдері, Мексика тұрғындары құмырсқаны тамақ ретінде
де пайдаланады. Құмырсқаның 10 мыңдай түрі
бар. |
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
Тақатаға орындайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
«Дұрыс- бұрыс» әдісі
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қорытынды сұрақтар:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы Бағалау |
«Басбармақ» арқылы бағалау. Күнделікке бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
Сабақ туралы өз ойын айтады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үй жұмысы 65 бет, 8- тапсырма. Шегіртке мен құмырсқаның іс - әрекетін сипаттайтын мақал - мәтел жазу. |
Күнделікке жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шегіртке мен құмырсқа
Шегіртке мен құмырсқа
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ тілі
Бекітемін:___________________
|
2– бөлім: Құндылықтар Тақырыбы: Шегіртке мен құмырсқа |
Мектеп: Сағадат Нұрмағамбетов атындағы № 10 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.10. 2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «Д», «Е», «Ж» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар: |
4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.5.1.4* септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Зат есім, сын есім, тәуелдік , / жіктік / септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану дұрыс қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөйлемнің құрылымын сақтайды. сөздердің орын тәртібін сақтап жазу. Сұрқтарға толық, нақты жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Керекті ресурстар |
Түрлі – түсті суреттер, желім, флипчарт, қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
тірек сөздерді орынды қолданады; сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 – 5 минут) Өткен сабақты тексеру Білу Түсіну (5- 7 мину |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушыларды түгелдеу. Ұйымдастыру кезеңі «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін хормен оқиды Сынып топқа бөлінеді. 1- топ, Талап. 2- топ,Еңбек. 3- топ, Қанағат
Үй тапсырмасын тексеру, сұрау. 62 бет, 4- тапсырма. Нағыз қос қандай болады? Пікір жазып келу керек.
Ой шақыру «Пазл» әдісі, тақырыпқа байланысты суретті құрап, тақырыпты анықтайды.
Жаңа сөздер: сауықшыл - любитель увеселений, веселья, мұңлы - грустный; печальный; өлеңші – певец. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Біз мықтымыз. Біз күштіміз. Топқа бөлу, шар арқылы.
Бағалау «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі.
2 тілде оқиды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Кері байланыс. «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі. Дескриптор
|
Балалардың жауабы . |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Қолдану (7 минут) |
|
Топтық жұмыс Тапсырманы қорғайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
Керемет, тамаша, бәрекелді бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау (5минут) |
Тақтамен жұмыс. Зат есімді септеу. «құмырсқа» - Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас
адамдар бола ма? - Сен құмырсқаның орнында болсаң, не істер едің? - Бұл шығарма, мысал неге тәрбиелейді? Идеясын ата? Тың ақпараттар
Құмырсқаның адам денсаулығына
пайдасы: Аяғы ауыратындар кей жағдайларда құмырсқа илеуіне аяғын
салып құмырсқаға шақтырған. Құмырсқадан алынатын дәрілер буын
ауруларын, қант диабетін емдеуде, қан қысымын реттеуде қолданылады.
Оңтүстік Азия елдері, Мексика тұрғындары құмырсқаны тамақ ретінде
де пайдаланады. Құмырсқаның 10 мыңдай түрі
бар. |
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
Тақатаға орындайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
«Дұрыс- бұрыс» әдісі
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қорытынды сұрақтар:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы Бағалау |
«Басбармақ» арқылы бағалау. Күнделікке бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
Сабақ туралы өз ойын айтады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үй жұмысы 65 бет, 8- тапсырма. Шегіртке мен құмырсқаның іс - әрекетін сипаттайтын мақал - мәтел жазу. |
Күнделікке жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
Иван Андреевич Крылов – белгілі орыс
жазушысы, мысалшы,журналист, академик . И. А. Крылов 13
ақпанда 1769 жылы Мәскеуде офицердің отбасында дүниеге
келген.













