ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Пәні: Математика |
Мектеп: Исмаил Таиров атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Шахамова Замира |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
8 саны және цифры |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортақ тақырып |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Сандар мен өлшемдер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімше |
Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.1натурал сандар құрылу жолын түсіну, 10 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
10 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды үйрету. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтай білу. бір таңбалы сандардың құрамын анықтау. Бір таңбалы сандарды әртүрлі көрсету «+»; «-»; «=»; «=»; «+»; «>»; «<»; таңбаларын қолданып, өрнек құрастыруға үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.10көлеміндегі сандарды тура, кері санай алады, жазады. 2. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды. 3. Артық, кем ұғымын біледі, салыстырады. 4. Өрнек құрады, мәнін табады. Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздердің мағынасын түсіндіру. Сандарды үш тілде айтқызу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәндік лексика және терминдер |
Тақырыпқа байланысты үш тілде айтуға үйрету.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар |
Ашық сұрақ -8 санының алдында қандай сан бар? -7ден кейінгі сан қандай? -1-ден 10ға дейін тура санай аласың ба? -10нан 1ге дейін кері санай аласың ба? -0 мен 8 сандарының арасында өрнек құра аласың ба? -Қандай ұқсас екі санның қосындысы сегізге тең? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып,басқалардың пікірлерін тыңдауға өз ойын ,өз пікірін ашық айтуға дағдылынады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ мен байланыс |
Таныстырылым, бейнежазба |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұған дейінгі меңгерілген білім |
Бір таңбалы сандарды жазу, оқу, салыстуһыру, натурал сандар қатарынан орнын анықтау ұғымдары қалыптасқан. «Артық», «кем» ұғымдарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт 35минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 минут
|
«Шаттық шеңбері» Біздің сыныпта балалар Тату тәтті ойнайды. Дос көңілі әрқашан Тек жақсылық ойлайды.
О
|
-
Фигуралар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
минут |
Бейнефильм «8 саны» №1 тапсырма (ҰЖ) Тыңдалым, айтылым «Ашық микрофон» әдісі Белсенді оқыту «Нұсқау беру және айту» Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» 8 санының сандық сәуледегі орнын анықтау. Сандық сәуледе 8 санына дейін қандай сандар тұрады? Тура және кері санайды, оқиды.
ҚБ Мұғалімнің бағалауы : «Таңбалар» әдісі + - = толық жауап толық емес жауап қалыпты жауап |
Цифрлар, сандар қатары. Сызғыш, қарындаш, түймелер.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
К |
Бағалау критерийлері: 1.10көлеміндегі сандарды тура, кері санай алады, жазады.
|
Дескрипторлары: 1. Сандық сәуледен 8 санының орнын көрсетеді. 2. 1ден 8-ге дейін тура санай алады. 3. 8 ге дейін үш тілде санай алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті
|
№2 тапсырма (ЖЖ) «Кім тапқыр?» әдісі Тыңдалым, айтылым Белсінді оқыту тәсілі «Сұрақ қою және талқылау» Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету»
Қ
толық жауап толық емес жауап қалыпты жауап |
Кім тапқыр әдісі
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: 2. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды. |
Дескрипторлар: 1. Сандарды қосады. 2. Өрнек құра алады. 3. Сандарды салыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
№ 3-тапсырма (Өж) «Еркін жазу» Оқылым, жазылым. Дәптермен жұмыс Белсенді оқыту тәсілі: «Нұсқау беру және айту»әдісі Жаңа меңгерілген дағдыларды тәжрібеде қолдану және жаттығулардың көмегімен түрлі мүмкіндік ұсыну Саралау: «Тапсырма» 1ден 10ға дейінгі сандарды кім санап береді? 5 санының көршілерін айтып бер? 8санының алдында қандай сан келеді? 6+2 тең қанша болады?
Мұғалім бағалауы: «Ғарыш әлемі»
толық жауап толық емес жауап қалыпты жауап |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері 3.Артық, кем ұғымын біледі, салыстырады. 3.Өрнек құрады, мәнін табады. Бір таңбады. Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды салыстырады. |
Дескрипторлар: 1 Бір таңбалы санды баған түрінде жазады 2 Екі таңбалы санды баған түрінде шығарады. 3 Разрядтан аттап өту арқылы сандарды разрядтар бойынша санайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
4-тапсырма «Көршіңмен талқыла» Белсенді оқыту тәсілі: «Нұсқау беру және айту»әдісі Саралау тәсәлі: «Диалог және қолдау көрсету» Орындап көр
Мұғалім бағалауы: «Көңілді алмалар»
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 3 минут |
Бағалау критерлері: 4. Өрнек құрады, мәнін табады. Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды салыстырады. Өзін-өзі бағалау парағы |
1 Бір таңбалы санды баған түрінде жазады. Кері байланыс: “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау
Жұлдызшаларды жетістік баспалдағына іле отырып кері байланыс беріледі |
Жетістік баспалдағы әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау: № 1тапсырма ҚБ «Таңбалар» әдісі № 2 тапсырма ҚБ «Білімді жұлдыздар» № 3 тапсырма ҚБ «Ғарыш әлемі» № 4 тапсырм ҚБ «Көңілді алмалар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары мен міндеттері орындалдыма? Тапсырмалар жас ерекшілікке сай болдыма? Бүгін оқушылар не білді ? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланғансаралар шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Оқу мақсаттары шынаи оқуға негізделді. Орындалған тпсырмалар жас ерекшеліктеріне сай болды. Тапсырмалар жоспарланған уақыттажүзеге асты . -Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: «Қорытынды» 8 санының құрамын табу, есте сақтау.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды оқытуды-да,оқуды-да ескеріңіз? 1 .Ойлан , қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз? Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ
ЖОСПАР Пәні:
Математика Мектеп: Исмаил Таиров
атындағы орта мектеп Күні: Мұғалімнің
есімі: Шахамова
Замира Сынып: 1 Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны Тақырыбы 8 саны және
цифры Ортақ
тақырып Өзім туралы Бөлім Сандар мен
өлшемдер Бөлімше Натурал сандар және 0 саны.
Бөлшектер Оқу
мақсаттары 1.1.1.1натурал сандар құрылу
жолын түсіну, 10 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар
қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 біртаңбалы сандарды
және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3біртаңбалы
сандардың құрамын анықтау Сабақ
мақсаттары 10 көлеміндегі сандарды тура
және кері санауды үйрету. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтай
білу. бір таңбалы сандардың құрамын
анықтау. Бір таңбалы сандарды әртүрлі
көрсету «+»; «-»; «=»; «=»; «+»; «>»; «<»; таңбаларын
қолданып, өрнек құрастыруға үйрету. Ойлау дағдыларының
деңгейлері Білу Түсіну Қолдану Бағалау
критерийлері 1.10көлеміндегі сандарды тура,
кері санай алады, жазады. 2. Бір таңбалы сандардың
құрамын анықтайды. 3. Артық, кем ұғымын біледі,
салыстырады. 4. Өрнек құрады,
мәнін табады. Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды
салыстырады Тілдік
мақсат Түйінді сөздердің
мағынасын түсіндіру. Сандарды үш тілде
айтқызу. Пәндік лексика және
терминдер Тақырыпқа байланысты үш тілде
айтуға үйрету.
жеті
семь
seven
cәуле
количественный
излучения
radiation
сегіз
восемь
кесінде
отрезок
cut
қосу
плюс
plus,
pro
артық
больше
more
азайту
минус
minus,
negative
кем
меньше
less Талқылауға арналған
сұрақтар
Ашық
сұрақ
-8 санының алдында қандай сан
бар?
-7ден кейінгі сан
қандай?
-1-ден 10ға дейін тура санай
аласың ба?
-10нан 1ге дейін кері санай
аласың ба?
-0 мен 8 сандарының арасында
өрнек құра аласың ба?
-Қандай ұқсас екі санның
қосындысы сегізге тең?
Құндылықтар
Бір-бірімен қарым қатынасқа
түсе отырып,басқалардың пікірлерін тыңдауға өз ойын ,өз пікірін
ашық айтуға дағдылынады.
Пәнаралық
байланыс
Орыс тілі,ағылшын
тілі,әдебиеттік оқу
АКТ мен
байланыс
Таныстырылым,
бейнежазба
Бұған дейінгі меңгерілген
білім
Бір таңбалы сандарды жазу,
оқу, салыстуһыру, натурал сандар қатарынан орнын анықтау ұғымдары
қалыптасқан. «Артық», «кем» ұғымдарын
біледі.
Жоспарлан-ған уақыт
35минут Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді
жазыңыз) Ресурстар Сабақтың
басы
2
минут
«Шаттық
шеңбері» Біздің сыныпта
балалар Тату тәтті
ойнайды. Дос көңілі
әрқашан Тек жақсылық
ойлайды.
О
-
Фигуралар Сабақтың
ортасы
минут Бейнефильм «8
саны» №1
тапсырма (ҰЖ) Тыңдалым, айтылым «Ашық
микрофон» әдісі Белсенді оқыту «Нұсқау беру
және айту» Саралау тәсілі «Диалог және
қолдау көрсету» 8 санының сандық сәуледегі
орнын анықтау. Сандық сәуледе 8 санына дейін
қандай сандар тұрады? Тура және кері санайды,
оқиды. ҚБ Мұғалімнің бағалауы :
«Таңбалар» әдісі + - =
толық жауап толық емес жауап
қалыпты жауап Цифрлар, сандар қатары.
Сызғыш, қарындаш, түймелер.
К Бағалау
критерийлері:
1.10көлеміндегі сандарды тура,
кері санай алады, жазады.
Дескрипторлары: 1. Сандық сәуледен 8 санының
орнын көрсетеді. 2. 1ден 8-ге дейін тура санай
алады. 3. 8 ге дейін үш тілде санай
алады.
Сергіту
сәті
№2 тапсырма (ЖЖ) «Кім
тапқыр?» әдісі Тыңдалым,
айтылым Белсінді оқыту тәсілі «Сұрақ
қою және талқылау» Саралау тәсілі «Диалог және
қолдау көрсету» Қ
толық жауап толық емес жауап
қалыпты жауап
Кім тапқыр
әдісі
Бағалау
критерийі:
2. Бір таңбалы сандардың
құрамын анықтайды. Дескрипторлар: 1. Сандарды
қосады. 2. Өрнек құра
алады. 3. Сандарды салыстыра
алады. № 3-тапсырма (Өж) «Еркін
жазу» Оқылым,
жазылым. Дәптермен
жұмыс Белсенді оқыту тәсілі: «Нұсқау
беру және айту»әдісі Жаңа меңгерілген дағдыларды
тәжрібеде қолдану және жаттығулардың көмегімен түрлі мүмкіндік
ұсыну Саралау:
«Тапсырма» 1ден 10ға дейінгі сандарды кім
санап береді? 5 санының көршілерін айтып
бер? 8санының алдында қандай сан
келеді? 6+2 тең қанша
болады? Мұғалім бағалауы: «Ғарыш
әлемі»
толық жауап толық емес жауап
қалыпты жауап Бағалау критерийлері 3.Артық,
кем ұғымын біледі, салыстырады. 3.Өрнек құрады, мәнін табады. Бір
таңбады. Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды
салыстырады. Дескрипторлар: 1 Бір таңбалы санды баған
түрінде жазады 2 Екі таңбалы санды баған түрінде шығарады. 3
Разрядтан аттап өту арқылы сандарды разрядтар бойынша
санайды. 4-тапсырма «Көршіңмен
талқыла» Белсенді оқыту
тәсілі: «Нұсқау беру және
айту»әдісі Саралау
тәсәлі: «Диалог және қолдау
көрсету» Орындап
көр Мұғалім бағалауы: «Көңілді
алмалар»
Аяқталуы 3
минут Бағалау
критерлері: 4. Өрнек құрады, мәнін табады.
Бір таңбалы сандарды оқумен жазуды
салыстырады. Өзін-өзі бағалау
парағы 1 Бір таңбалы санды баған
түрінде жазады. Кері
байланыс: “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі
бағалау Жұлдызшаларды жетістік
баспалдағына іле отырып кері байланыс
беріледі Жетістік баспалдағы
әдісі Бағалау: № 1тапсырма
ҚБ «Таңбалар»
әдісі № 2 тапсырма
ҚБ «Білімді
жұлдыздар» № 3 тапсырма
ҚБ «Ғарыш
әлемі» № 4
тапсырм ҚБ
«Көңілді
алмалар» Рефлексия Сабақ мақсаттары мен
міндеттері орындалдыма? Тапсырмалар жас ерекшілікке сай болдыма?
Бүгін оқушылар не білді ? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарланғансаралар шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердімбе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен? Оқу мақсаттары шынаи оқуға
негізделді. Орындалған тпсырмалар жас
ерекшеліктеріне сай болды. Тапсырмалар жоспарланған
уақыттажүзеге асты . -Жоспарланған саралау шаралары
тиімді болды. Қосымша
ақпарат Саралау: «Қорытынды» 8
санының құрамын табу, есте сақтау. Қорытынды
бағамдау Қандай екі нәрсе табысты
болды оқытуды-да,оқуды-да ескеріңіз? 1 .Ойлан , қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



Б
Мұғалімнің бағалауы : «Білімді жұлдыздар»
әдісі



















