Сармурзаев Бахтияр Курманбекович
Математика пәнінің мұғалімі
Жамбыл облысы
Шу ауданы
Конаев ауылы
Төле би атындағы орта мектеп
|
Тақырыбы: |
|
|||||
|
Алгебра 9-сыныптар |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.4.7. Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару, қолдану; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың басы, ортасы, соңы |
|||||
|
Сбақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-3 мин) білу Сабақтың ортасы (4-20) Түсіну Қолдану (21-34мин) талдау Сабақтың Соңы (35-40мин) Жинақтау Бағалау Рефлексия |
I .Ұйымдастыру (Оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнату) |
Сабаққа дайындалады, оқу құралдарын дайындайды |
|
|
||
|
II.Өтілген тақырыптарға шолу . Қайталау :
sin
cos
cos
sin III.Өткен тақырыпқа есептер шығару: Оқулықтан есептер шығару:
№28.16. 4)
=
=
=4cos2
4cos2 Дәлелденді.
№28.17.1)
4sin
=2
= №28.20. 4)Қайталауға есептер шығару:
Бұл тақырып бойынша білімді толықтыру үшін қосымша ақпаратты https://daryn.online/ платформасының материалдары; Оқу тапсырмасы: №28.17. (2),№28.15. (1). Орындауға әдіcтемелік нұсқаулар беріліп , түсіндірілу жұмысы жүргізіледі Сабақтың қорытындысы Бағалау Бас бармақ әдісі бойынша |
Оқулық бойынша екі бұрыштың көбейтіндісін қосынды немесе айырымға түрлендіру формулаларын қайталайды,жазады; Мысалдағы түрлендіруге қолданылған тригонометриялық функциялардың формулаларын айтады;
Есептерді шығаруда түрлендірудің орындалу алгоритмдерін анықтайды, орындайды: Оқу тапсырмасын орындау бойынша берілген нұсқауларға сәйкес сұрақтар қояды. Сабақтың қорытындысы:
Слайдтар бойынша кестедегі теңдіктің оң жағындағы өрнекті айтып, толықтырады. Басбармақ тәсілімен осы сабақта нені түсінді, білді,сабақ өзіне ұнады ма, бағалайды.
|
Оқушылар жауаптарын топ бойынша бағалауы Формативті бағалау |
оқулық слайдтар слайдтар Оқулық, жұмыс дәптері |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
Сармурзаев Бахтияр Курманбекович
Математика пәнінің мұғалімі
Жамбыл облысы
Шу ауданы
Конаев ауылы
Төле би атындағы орта мектеп
|
Тақырыбы: |
|
|||||
|
Алгебра 9-сыныптар |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.4.7. Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару, қолдану; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың басы, ортасы, соңы |
|||||
|
Сбақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-3 мин) білу Сабақтың ортасы (4-20) Түсіну Қолдану (21-34мин) талдау Сабақтың Соңы (35-40мин) Жинақтау Бағалау Рефлексия |
I .Ұйымдастыру (Оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнату) |
Сабаққа дайындалады, оқу құралдарын дайындайды |
|
|
||
|
II.Өтілген тақырыптарға шолу . Қайталау :
sin
cos
cos
sin III.Өткен тақырыпқа есептер шығару: Оқулықтан есептер шығару:
№28.16. 4)
=
=
=4cos2
4cos2 Дәлелденді.
№28.17.1)
4sin
=2
= №28.20. 4)Қайталауға есептер шығару:
Бұл тақырып бойынша білімді толықтыру үшін қосымша ақпаратты https://daryn.online/ платформасының материалдары; Оқу тапсырмасы: №28.17. (2),№28.15. (1). Орындауға әдіcтемелік нұсқаулар беріліп , түсіндірілу жұмысы жүргізіледі Сабақтың қорытындысы Бағалау Бас бармақ әдісі бойынша |
Оқулық бойынша екі бұрыштың көбейтіндісін қосынды немесе айырымға түрлендіру формулаларын қайталайды,жазады; Мысалдағы түрлендіруге қолданылған тригонометриялық функциялардың формулаларын айтады;
Есептерді шығаруда түрлендірудің орындалу алгоритмдерін анықтайды, орындайды: Оқу тапсырмасын орындау бойынша берілген нұсқауларға сәйкес сұрақтар қояды. Сабақтың қорытындысы:
Слайдтар бойынша кестедегі теңдіктің оң жағындағы өрнекті айтып, толықтырады. Басбармақ тәсілімен осы сабақта нені түсінді, білді,сабақ өзіне ұнады ма, бағалайды.
|
Оқушылар жауаптарын топ бойынша бағалауы Формативті бағалау |
оқулық слайдтар слайдтар Оқулық, жұмыс дәптері |
|||
шағым қалдыра аласыз








=16,
=4;














