Материалдар / Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәнінің мұғалімі үшін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Сәуір 2021
405
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сармурзаев Бахтияр Курманбекович

Математика пәнінің мұғалімі

Жамбыл облысы

Шу ауданы

Конаев ауылы

Төле би атындағы орта мектеп



Тақырыбы:

Тригононметриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды немесе айырымға түрлендіру формулалары

Алгебра

9-сыныптар

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.7. Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақ мақсаты

Тригононметриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындысы мен айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару, қолдану;

Сабақтың барысы

Сабақтың басы, ортасы, соңы


Сбақтың кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

(2-3 мин)




білу



Сабақтың ортасы

(4-20)





Түсіну






Қолдану

(21-34мин)

талдау


















Сабақтың

Соңы

(35-40мин)














Жинақтау









Бағалау


Рефлексия

I .Ұйымдастыру

(Оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнату)

Сабаққа дайындалады, оқу құралдарын дайындайды





II.Өтілген тақырыптарға шолу

. Қайталау :

sin (1)

cos (2)

cos (3)

sin ) )

III.Өткен тақырыпқа есептер шығару: Оқулықтан есептер шығару:


28.16. 4) =


=Shape5 Shape4 Shape3 Shape2 Shape1 =

=Shape8 Shape7 Shape6 =

=4cos2


4cos2 4cos2

Дәлелденді.


28.17.1) 4sin =4 =2

=2 =

=



28.20. 4)Қайталауға есептер шығару:


Осыдан ; 1- теңдеуге орнына қоямыз, сонда +

+16


+16 =z;


+64 , =

=16, =4;



Бұл тақырып бойынша білімді толықтыру үшін қосымша ақпаратты

https://daryn.online/ платформасының материалдары;

Оқу тапсырмасы:

28.17. (2),№28.15. (1).


Орындауға әдіcтемелік нұсқаулар беріліп , түсіндірілу жұмысы жүргізіледі


Сабақтың қорытындысы


Бағалау



Бас бармақ әдісі бойынша

Оқулық бойынша екі бұрыштың көбейтіндісін қосынды немесе айырымға түрлендіру формулаларын қайталайды,жазады;




Мысалдағы түрлендіруге қолданылған тригонометриялық функциялардың формулаларын айтады;



Есептерді шығаруда түрлендірудің орындалу алгоритмдерін анықтайды, орындайды:




Оқу тапсырмасын орындау бойынша берілген нұсқауларға сәйкес сұрақтар қояды.


Сабақтың қорытындысы:




Слайдтар бойынша кестедегі теңдіктің оң жағындағы өрнекті айтып, толықтырады.

Басбармақ тәсілімен осы сабақта нені түсінді, білді,сабақ өзіне ұнады ма, бағалайды.






















Оқушылар жауаптарын топ бойынша бағалауы

















Формативті бағалау






оқулық


слайдтар















слайдтар


Оқулық, жұмыс дәптері







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!