|
Мектеп: «Тасты-Талды ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||||
|
Күні: 10.12.25. |
Мұғалімнің аты-жөні: Кызырова Б.С. |
|||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.8 шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде көрсету үшін қолданады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1) әртүрлі есептерді шешу кезінде шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын қолдану дағдыларын қалыптастыру; 2) шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде көрсету үшін қолдану кезінде оқушылардың байқау қабілеттерін дамыту. |
|||||
|
Құндылықтар |
«Ынтымақ бұзылмайтын қорған, Қосылып еккен ағаш орман». Оқушылар жұптық жұмыс барысында ынтымақтаса отырып, бір-бірін қолдайды, ортақ нәтижеге ұмтылады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу. - Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. II. Үй жұмысын тексеру.. .№17.7 III. “Миға” шабуыл Өткен сабақтар бойынша формулаларға жауап береді. Онлайн платформаны пайдаланып ойын ойнайды. |
Сабаққа белсенді қатысуға дайындалады. Дәптерлерін ауыстырып, бірін -бірі тексереді.№17.7 https://www.educaplay.com/learning-resources/26126369-learning_resource.html |
Бағаалу парағы үлестіріледі.Оқушылар өздерінің әр тапсырмада алған ұпай санын жазып отырады. Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 5 балл |
Слайд1 Слайд2 |
||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут 1 минут 15 минут
|
Оқушылар біз сіздермен қазір жұпта жұмыс жасаймыз. Мұндағы мақсатымыз. «Ынтымақ бұзылмайтын қорған, Қосылып еккен ағаш орман» демекші ынтымақтығымызды көрсетіп, бірлесіп жұмыс жасап ,бір нәтижеге жетуіміз керек. Жұпқа бөлініп алайық. Жұппен жұмыс. Функционалдық сауаттылық тапсырмасы. “Ойлан-Жұптас
-бөліс”әдісі. Тапсырма
2. Сыныппен жұмыс №17.6 есеп а), в) Сергіту сәті Мақал -мәтел айту. 8-1 6-4 7-1 1-2-3 Жеке жұмыс. “MUGALIM.AI” Жасанды интелектімен жасалған тест тапсырмасының ссылкасы беріледі. https://mugalim.ai/students/class-test/f2ed4582-f5ab-41cc-9c89-47ec3f9986e5?group= |
Функционалдық сауаттылық тапсырмасын бір-бірімен талқылап шығарады.ышғарған есепті Жұптардың бір оқушысы ауысып екінші жұпқа өз есептерін түсіндіреді. Өзара түсіндіреді (бір-біріне көмектесу – бірлік құндылығы).
Жұмыс дәптеріне тапсырмаларды орындайды. Тақтада екі оқушы орындайды. Қалған оқушылар орнында шығарады. Оқушылар тапсырмаларды орындайды, қажет болған жағдайда көмек алады, Жеке жұмыс жасайды. |
Тапсырма 1 Дескриптор: – Қалған көлем мен жоғалтуды
ажыратады. Тапсырма 2 Дескриптор: Жұптар бірін -бірі бағалайды. Стикерге жазып кетеді.
Мұғаімнің бағалауы. “Мадақтау” әдісі
Оқушының жауабын мұғалім көре алады Оқушы тапсырманы орындап болған соң жауабын көре алады.Қатемен жұмыс істейді. Оқушы өзін -өзі бағалайды. |
Слайд3 Үлестірме қағаз
Слайд 4 |
||
|
Сабақ тың соңы 4 минут |
Үйге тапсырма №17.12 Қорытынды. Сонымен балалар біз бүгін “Шексіз кемімелі геометриялық прогресия” тақырыбына есептер шығардық.Біздің мақсатымыз қандай еді? Сол мақсатқа жеттік пе? Кімде қандай сұрақ бар? Бүгінгі сабаққа кері байланыс бере қойыңыздар. ЖИ арқылы Рефлексия https://mektep-ai.com/tools/feedback |
Үй тапсырмасын алады ? Жасыл: Түсіндім ? Сары:Сұрақтарым бар ? Қызыл:Маған іздену керек |
Толтырылған бағалау парағын оқушылар мұғалімге тапсырады.Жинаған ұпай саны бойынша балл қойылады. |
Слайд 5 Бағалау парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия
|
Мектеп: «Тасты-Талды ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||||
|
Күні: 10.12.25. |
Мұғалімнің аты-жөні: Кызырова Б.С. |
|||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шексіз кемімелі геометриялық прогрессия |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.8 шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде көрсету үшін қолданады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1) әртүрлі есептерді шешу кезінде шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын қолдану дағдыларын қалыптастыру; 2) шексіз кемімелі геометриялық прогрессия қосындысының формуласын периодты ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде көрсету үшін қолдану кезінде оқушылардың байқау қабілеттерін дамыту. |
|||||
|
Құндылықтар |
«Ынтымақ бұзылмайтын қорған, Қосылып еккен ағаш орман». Оқушылар жұптық жұмыс барысында ынтымақтаса отырып, бір-бірін қолдайды, ортақ нәтижеге ұмтылады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу. - Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. II. Үй жұмысын тексеру.. .№17.7 III. “Миға” шабуыл Өткен сабақтар бойынша формулаларға жауап береді. Онлайн платформаны пайдаланып ойын ойнайды. |
Сабаққа белсенді қатысуға дайындалады. Дәптерлерін ауыстырып, бірін -бірі тексереді.№17.7 https://www.educaplay.com/learning-resources/26126369-learning_resource.html |
Бағаалу парағы үлестіріледі.Оқушылар өздерінің әр тапсырмада алған ұпай санын жазып отырады. Үй жұмысы 1 балл Миға шабуыл 5 балл |
Слайд1 Слайд2 |
||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут 1 минут 15 минут
|
Оқушылар біз сіздермен қазір жұпта жұмыс жасаймыз. Мұндағы мақсатымыз. «Ынтымақ бұзылмайтын қорған, Қосылып еккен ағаш орман» демекші ынтымақтығымызды көрсетіп, бірлесіп жұмыс жасап ,бір нәтижеге жетуіміз керек. Жұпқа бөлініп алайық. Жұппен жұмыс. Функционалдық сауаттылық тапсырмасы. “Ойлан-Жұптас
-бөліс”әдісі. Тапсырма
2. Сыныппен жұмыс №17.6 есеп а), в) Сергіту сәті Мақал -мәтел айту. 8-1 6-4 7-1 1-2-3 Жеке жұмыс. “MUGALIM.AI” Жасанды интелектімен жасалған тест тапсырмасының ссылкасы беріледі. https://mugalim.ai/students/class-test/f2ed4582-f5ab-41cc-9c89-47ec3f9986e5?group= |
Функционалдық сауаттылық тапсырмасын бір-бірімен талқылап шығарады.ышғарған есепті Жұптардың бір оқушысы ауысып екінші жұпқа өз есептерін түсіндіреді. Өзара түсіндіреді (бір-біріне көмектесу – бірлік құндылығы).
Жұмыс дәптеріне тапсырмаларды орындайды. Тақтада екі оқушы орындайды. Қалған оқушылар орнында шығарады. Оқушылар тапсырмаларды орындайды, қажет болған жағдайда көмек алады, Жеке жұмыс жасайды. |
Тапсырма 1 Дескриптор: – Қалған көлем мен жоғалтуды
ажыратады. Тапсырма 2 Дескриптор: Жұптар бірін -бірі бағалайды. Стикерге жазып кетеді.
Мұғаімнің бағалауы. “Мадақтау” әдісі
Оқушының жауабын мұғалім көре алады Оқушы тапсырманы орындап болған соң жауабын көре алады.Қатемен жұмыс істейді. Оқушы өзін -өзі бағалайды. |
Слайд3 Үлестірме қағаз
Слайд 4 |
||
|
Сабақ тың соңы 4 минут |
Үйге тапсырма №17.12 Қорытынды. Сонымен балалар біз бүгін “Шексіз кемімелі геометриялық прогресия” тақырыбына есептер шығардық.Біздің мақсатымыз қандай еді? Сол мақсатқа жеттік пе? Кімде қандай сұрақ бар? Бүгінгі сабаққа кері байланыс бере қойыңыздар. ЖИ арқылы Рефлексия https://mektep-ai.com/tools/feedback |
Үй тапсырмасын алады ? Жасыл: Түсіндім ? Сары:Сұрақтарым бар ? Қызыл:Маған іздену керек |
Толтырылған бағалау парағын оқушылар мұғалімге тапсырады.Жинаған ұпай саны бойынша балл қойылады. |
Слайд 5 Бағалау парағы |
||
шағым қалдыра аласыз














