Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІ бөлім Экология: Ядролық және мұнай өндірістері. Шешендік сөздер. Сөз мәдениеті. Сыни пікір |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
01.11. 24жыл |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Семей ядролық полигоны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.1.2.1 - мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау; 11.4.3.1 - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптайбілу(образды - эстетикалық) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдайды; - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптай біледі; -грамматикалық талдаулар жасай біледі; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру. Оқушылармен
амандасып, жағымды психологиялық ахуал
тудыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Тыңдалым алды тапсырма? 1. Кеңес дәуірінде Қазақстанның қай аймақтарында ядролық сынақ жүргізілді? 2. Ядролық сынақтар қоршаған ортаға қандай зардап әкелді? 1-тапсырма. Терминдер: темір, мыс, магний, металл, радиокатив, термояро, полигон т.б. Ұғымдар: ядролық қару, ғылыми орталық, атом сынақ, ашық сынақ, экологиялық апат, қатерлі ісік т.б. тілдік оралымдар: қарабайыр қорғаныш, сұмдық ауыр болды. 1 азатжолын публицистикалық стильге айналдырып талдаңыз. |
Оқылым мәтінін оқиды , сұрақтарға жауап беріп, ойларын дәлелдейді. - мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдайды; |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың! Жақсы! Дескриптор:
барлығы 4ұпай; |
26-бет. |
|
Грамматикалық материал . Сыни пікір. 2-тапсырма. Үзінді қай шығармадан алынған? Бас кейіпкер қасіреті туралы 4-5 сөйлеммен мәтін жазыңыз. 1. Дене бітімінде қандай кемшілік бар? 2. Есімі кім? Кімге ғашық? (Ләйлә, Құмар) 3. Шығарма қалай аяқталды? (Ләйла қайтыс болды) |
ақпаратты есте сақтайды;
|
Дескриптор: -атауы 1; -мәтін құрау 2; тақырыпты ашу 1; барлығы 4 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 27-бет. |
|
|
3-тапсырма. Сөйлемдерге морфологиялық, синтаксистік талдаулар жасаңыз. 1. Әбекеңнің әдебиетке байланысты мақалаларынан да ол кісінің үлкен жүректі азамат екендігі айрықша сезіліп тұрады. 2. Мақала деген атаудың өзі кейде құлаққа қатқылдау естіліп қана қоймай, қарабайырлау әсер де беретіні бар ғой. |
- - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптай біледі; -грамматикалық талдаулар жасай біледі; |
Дескриптор: -ауыспалы мәндегі сөздерді тура мағ жазады, синонимін жазады 1; -талдайды 1 ұпай, барлығы 2 ұпай. |
28-бет. |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма: 3-тапсырма Б. Тапсырмасы. |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Семей ядролық полигоны
Семей ядролық полигоны
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІ бөлім Экология: Ядролық және мұнай өндірістері. Шешендік сөздер. Сөз мәдениеті. Сыни пікір |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
01.11. 24жыл |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Семей ядролық полигоны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.1.2.1 - мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (дәріс) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау; 11.4.3.1 - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптайбілу(образды - эстетикалық) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдайды; - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптай біледі; -грамматикалық талдаулар жасай біледі; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру. Оқушылармен
амандасып, жағымды психологиялық ахуал
тудыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Тыңдалым алды тапсырма? 1. Кеңес дәуірінде Қазақстанның қай аймақтарында ядролық сынақ жүргізілді? 2. Ядролық сынақтар қоршаған ортаға қандай зардап әкелді? 1-тапсырма. Терминдер: темір, мыс, магний, металл, радиокатив, термояро, полигон т.б. Ұғымдар: ядролық қару, ғылыми орталық, атом сынақ, ашық сынақ, экологиялық апат, қатерлі ісік т.б. тілдік оралымдар: қарабайыр қорғаныш, сұмдық ауыр болды. 1 азатжолын публицистикалық стильге айналдырып талдаңыз. |
Оқылым мәтінін оқиды , сұрақтарға жауап беріп, ойларын дәлелдейді. - мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдайды; |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың! Жақсы! Дескриптор:
барлығы 4ұпай; |
26-бет. |
|
Грамматикалық материал . Сыни пікір. 2-тапсырма. Үзінді қай шығармадан алынған? Бас кейіпкер қасіреті туралы 4-5 сөйлеммен мәтін жазыңыз. 1. Дене бітімінде қандай кемшілік бар? 2. Есімі кім? Кімге ғашық? (Ләйлә, Құмар) 3. Шығарма қалай аяқталды? (Ләйла қайтыс болды) |
ақпаратты есте сақтайды;
|
Дескриптор: -атауы 1; -мәтін құрау 2; тақырыпты ашу 1; барлығы 4 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 27-бет. |
|
|
3-тапсырма. Сөйлемдерге морфологиялық, синтаксистік талдаулар жасаңыз. 1. Әбекеңнің әдебиетке байланысты мақалаларынан да ол кісінің үлкен жүректі азамат екендігі айрықша сезіліп тұрады. 2. Мақала деген атаудың өзі кейде құлаққа қатқылдау естіліп қана қоймай, қарабайырлау әсер де беретіні бар ғой. |
- - белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; көркемдеу, айшықтау, дəлелдеу, сөздерді сұрыптай біледі; -грамматикалық талдаулар жасай біледі; |
Дескриптор: -ауыспалы мәндегі сөздерді тура мағ жазады, синонимін жазады 1; -талдайды 1 ұпай, барлығы 2 ұпай. |
28-бет. |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма: 3-тапсырма Б. Тапсырмасы. |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
шағым қалдыра аласыз













