Тақырып бойынша 11 материал табылды

Семинар тақырыбы: "Көркем мінез - баға жетпес байлық" АПҚО жоспарына сәйкес

Материал туралы қысқаша түсінік
Ата-аналарды педагогикалық қолдау жоспары бойынша өткізілген
Материалдың қысқаша нұсқасы


ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ

БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

АТА-АНАЛАРДЫ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚОЛДАУ ОРТАЛЫҒЫ

ОБЛЫСТЫҚ ТӘЖІРИБЕЛІК СЕМИНАР





ШЕБЕР САҒАТ

«көркем мінез – баға жетпес байлық»

1 0-11 сынып оқушыларының атааналарын педагогикалық қолдау бағдарламасына сәйкес шебер сағат дайындағандар:

Түркістан облысы Сайрам ауданы Әбунасыр

Әл-Фараби атындағы ЖШС орта мектебі

Тәрбие ісі жөніндегі директор орынбасары

Марифханова Дано Кошкартаевна




Түркістан облысы Сайрам ауданы Мұхтар

Әуэзов атындағы ЖШС орта мектебі

Тәрбие ісі жөніндегі директор орынбасары

Бурбекова Гульвира Барлыбаевна





Прямоугольник 52

Түркістан облысы Сайрам ауданы 7.12.2023

Прямоугольник 55

ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ

АТА-АНАЛАРДЫ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚОЛДАУ ОРТАЛЫҒЫ


ОБЛЫСТЫҚ СЕМИНАР


Түркістан облысы Сайрам ауданы Әбунасыр Әл-Фараби атындағы ЖШС орта мектебі

Тәрбие ісі жөніндегі директор орынбасары Марифханова Дано Кошкартаевна


Түркістан облысы Сайрам ауданы Мұхтар Әуэзов атындағы ЖШС орта мектебі

Тәрбие ісі жөніндегі директор орынбасары Бурбекова Гульвира Барлыбаевна



Сабақ № 2.

10-11 сынып оқушыларының ата-аналарын педагогикалық қолдау бағдарламасы

Өткізілетін

уақыты:

07.12.2023ж.

Өткізілетін орны:

7 Бабыр атындағы ЖОМ КММ


Өткізу түрі:

Шебер сағат


Тренерлер:

  1. Түркістан облысы Сайрам ауданы Әбунасыр Әл-Фараби атындағы ЖШС орта мектебі ДТІЖО

Марифханова Дано Кошкартаевна

  1. Түркістан облысы Сайрам ауданы Мұхтар Әуэзов атындағы ЖШС орта мектебі ДТІЖО

Бурбекова Гульвира Барлыбаевна

Қатысушылар:

10-11 сынып ата-аналары,

сынып жетекшілері,

ДТІЖОлар

Қатысушылар саны:

Көрермендер саны:

Тақырыбы:

КӨРКЕМ МІНЕЗ – БАҒА ЖЕТПЕС БАЙЛЫҚ

Мазмұны:

1 Эмоционалды интеллект және оның адам өміріне әсері

2 Эмоционалды интилектің құрылымдық компоненттері : өзін-өзі реттеү,эмпатия, қарым қатнас жасау , (шешім қабылдау)

3 Күйзіліс кезіндегі мінез-құлық алгоритімдері мен тиімді тәсілдер

4 Өсіп келе жатқан балалармен қарым-қатынас мәдениеті

5 Сезім көрінісіндегі ұлттық ерекшеліктер

Мақсаты:

Кәзіргі кездегі баланың дамұына жеке тұлға, жалпыадамзаттық құндылықтарды өз бойына сіңіретін көркем мінезді толық адам болып қалыптасүына ықпал жасай алатындай ата-ана тәрбиесінің әдіс-тәсілдерін жетілдіре отырып қарым-қатынас орнату

Міндеті:

Ата-аналардың мектеппен мұғаліммен тығыз байланысын арттыру, балаларын білімге, мейрімділікке, ұстамдылыққа, табандылыққа, кешірімділікке, ұстамдылыққа тәрбиелеудің жолдарын талқылау

Шеберлік сағат өткізілу кезеңдері

1 Ұйымдастыру кезеңі

«Амандасу» нейро жаттығу, «10 қадам», «Танысу» әдістері

2 Негізгі кезеңі

«РРР» әдісі [I.ТАНЫСУ -II.ТӘЖІРИБЕ- III.ҚОЛДАНУ]

3 Қорытынды кезеңі

РЕФЛЕКСИЯ «Тілек ағашы», «Паровоз» әдістері, «Марапаттау»

Сабақ барысы

Өткізілу кезеңдері уақыты

Тренер әрекеті

Ата-ана әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезең

3-5 мин

Ұйымдастырушылық мотивациялық сәт

Эмоционалды көңіл күйін жақсартуға арналған «Амандасу» нейро жаттығу «10 қадам» әдістері арқылы ата-аналарымызды қарсы аламыз.

«Танысу» әдісі арқылы қатысып жатқан ата-аналарды бір-бірлеріне есімдеріне әдемі сіпаттайтын әдемі сың есімін қоса айтып шығады және 5 топқа бөлінеді.

Ата-аналар сырттан музыка әуенін тыңдап аяқ іздерін баса отырып сыныпқа кірерде үстел үстінде берілген амандасу түрлерінен біреуін таңдап тренерлермен амандасады, аяқ іздерін басуды жалғастыра сынып ортасына кіреді және шеңбер құрады.

Бір-бірлерімен өз есіміне әдемі сөз қоса танысып, 5 топқа бөлінеді.

Бір-бірлеріне қол шапалақтап бағалайды.

«Амандасу» нейро жаттығуы


«10 қадам»


«Шеңбер» мен «Топқа бөлу»

Негізгі кезең

26-30мин

(Бес топқа бес сөздің әріптер көрінісінде беріліп, сөздерді ретімен жайғастыруы арқылы шеберлік сабақ тақырыбы ашылады)

«Танысу,тәжірибе,қолдану» (РРР), (ППП),(ТТҚ) әдісін пайдала отырып,

тақырып мазмұны, мақсаты, міндетімен таныстырады.

I. ТАНЫСУ

Бес топқа сабақ тақырыбындағы мазмұндармен танысып шығып постер құруды тапсырады.





II. ТӘЖІРИБЕ

«Баланың бас ұстазы АТА-АНА» видеоролик көрсетіп, ата-аналарға видеороликке байланысты сұрақтар қояды.

-Осы көрген видеороликтен қандай әсер алдыңыз?

-Өмірде сіз қандай ата-анасыз?

-Ұлыңыз немесе қызыңыз сізбен жақынба?













СЕРГІТУ СӘТІ







III. ҚОЛДАНУ

Ата-аналарды екі топқа бөліп, тапсырмалар береді:

I-топ ата-аналарына

қандай тәрбие беріп, қандай құндылықтарды бойына сіңіру арқылы жалпыадамзаттық құндылықтар санасына сіңген көркем мінезді толық адам ретінде ҚЫЗ тәрбиелеу мүмкін екендігін көрсетіп постер құру тапсырылады.

II -топ ата-аналарына

қандай тәрбие беріп, қандай құндылықтарды бойына сіңіру арқылы жалпыадамзаттық құндылықтар санасына сіңген көркем мінезді толық адам ретінде ҰЛ тәрбиелеу мүмкін екендігін көрсетіп постер құру тапсырылады.


(Бес топқа берілген бес сөз әріптерін дұрыс қою арқылы бес сөзді табады, бес сөзді ретімен қойып шеберлік сабағының тақырыбын ашады.)



I. ТАНЫСУ

Бес топқа берілген сабақ тақырыбындағы мазмұндармен танысып шығып постер құрайды және оны қорғайды.


II. ТӘЖІРИБЕ

«Баланың бас ұстазы АТА-АНА» видеороликты тамашалайды, видеороликке байланысты берілген төмендегі сұрақтарға жауап береді.

-Осы көрген видеороликтен қандай әсер алдыңыз?

-Өмірде сіз қандай ата-анасыз?

-Ұлыңыз немесе қызыңыз сізбен жақынба?


«Стаканда су»

Берілген стакандағы суды төкпестен жоғарыға топпен бірге көтереді



III. ҚОЛДАНУ

Ата-аналар екі топқа бөлінеді, берілген төмендегі тапсырмаларды орындайды:

I-топ ата-аналары

қандай тәрбие беру, қандай құндылықтарды бойына сіңіру арқылы жалпыадамзаттық құндылықтар санасына сіңген көркем мінезді толық адам ретінде ҚЫЗ тәрбиелеу мүмкін екендігін көрсететін постер құрып, постерді қорғайды.

II -топ ата-аналары

қандай тәрбие беру, қандай құндылықтарды бойына сіңіру арқылы жалпыадамзаттық құндылықтар санасына сіңген көркем мінезді толық адам ретінде ҰЛ тәрбиелеу мүмкін екендігін көрсететін постер құрып, постерді қорғайды.

Белсенді ата-аналар дұрыс жауаптарына қарай тренерлер арқылы бағаланып барады.





















































«РРР» әдісі [ППП,ТТҚ]


I.ТАНЫСУ










II.ТӘЖІРИБЕ



















СЕРГІТУ СӘТІ




III.ҚОЛДАНУ









































Қорытынды кезең

2-5мин

РЕФЛЕКСИЯ

«Тілек ағашы» әдісі

Ата-аналарға өз тілектерін жазып тілек ағашына алмаларын ілуді тапсырады.

«Паровоз»әдісі

Ата-аналар үшін сабақтың ұнаған және әсер қалдыра алған кезеңіне смайлик жабыстыру тапсырылады.

«Марапаттау»

Шебер сағатында белсенділік танытқан ата-аналарды марапаттайды.

РЕФЛЕКСИЯ

«Тілек ағашы» әдісі

Ата-аналар өз тілектерін берілген алмаларға жазып тілек ағашына алмаларын іледі.

«Паровоз»әдісі

Ата-аналар үшін сабақтың ұнаған және әсер қалдыра алған кезеңіне смайлик жабыстырады.

«Марапаттау»

Шеберлік сабағында белсенділік танытқан ата-аналар өз марапаттарын қабылдайды.

Атааналар тілек білдіреді және сабақты бағалайды Тренерлер белсенді қатысушыларды марапаттау

РЕФЛЕКСИЯ

«Тілек ағашы»


«Паровоз»



«Марапаттау»







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
18.06.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12