Тәрбие сағатының тақырыбы: «Сен және төтенше жағдай»
Мақсаты:
Білімділік: Төтенше жағдайларда іс-қимылдарын ұйымдастырудағы білімді үгіт-насихаттауды күшейту мақсатында –болуы ықтимал апат оқиғаларында өздеріне , төңіректегілерге жәрдем көрсетуге үйретудің қарапайым жолдарын меңгерту;
Тәрбиелік: Өрттен , жер сілкінісі , боран , үсік шалу , мұздақта жүру , зардап шегушілерге қамқорлық жасап , әдепті болу , жедел жәрдем келгенге дейін зардап шегушілерге алғашқы көмек көрсету;
Дамытушылық: Топпен жұмыстануға дағдыларын дамыту.
Сабақтың типі: Топпен жұмыс.
Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ жауап, көрнекілік , сахналық көрініс.
Құрал-жабдықтар: ACTIVBORD интерактивті тақтасы, өрт сөндіру құралдары.
Сабақтың барысы:
I . Ұйымдастыру (амандасу , сабаққа қатысатын кісіні айтып кету)
II. Сабақтың тақырыбын , мақсатын айтып кету.
III. Демалыс орындарындағы өрттердің пайда болу себептері. (Слайдпен жұмыс ,тақтадағы сурет бойынша түсінік беру).
IY. Өрттің алдын алу , өртенген жағдайда көрсетілетін көмек , өрт кезінде күйген адамға көрсетілетін алғашқы медициналық көмек туралы түсінік беру. (Сынып жетекші)
Y. Топпен жұмыс (Сынып оқушылары екі топқа бөлінеді)
1-тур. (Екі топқа сұрақтар беріледі).
1-топқа . 2003 жылы 14000 шамасында өндірістік және тұрмыстық өрт болды. Одан 1000 –дай адам зардап шегіп , 560-ы қаза болды. Тұрғын үй секторындағы өртттің негізгі себептері: электр өткізгіштің тұйықталуы , қараусыз қалған қыздырғыш приборлары , жылыту пештерінің приборлары, жылыту пештерінің ақаулығы , балалардың отпен ойнауы ... Осы аталған жағдайларды болдырмаудың жолдары. (Оны болдырмаудың жолдарын оқушылардың жолдарын оқушылар айтады ).
2-топқа. Өткен жылғы мәліметтер бойынша автожол үстінде 10500-дей көлік апаты мен жол оқиғасы тіркелді, бұдан 14000 –дай адам зардап шекті. Оның ішінде 1900 адам қаза болған . Автожолдардағы апаттылықтың жоғарғы дәрежесінің негізгі себептері –көлікқұралдарының техникалық күйінің нашарлауы , жүргізушілердің дайындығы мен тәртібінің төмендеуі.(Оқышылар жауаптарын береді).
YI. 1-топ. «Алғашқы өрт сөндірушілік көмек ».
2-топ. « Өрт кезінде күйген адамға алғашқы көмек көрсету»
(Көрініс түрінде көрсетіп, жауаптарын түсіндіріп айту).
YII. Тест жұмысы. (Дұрыс жауаптарын белгілейді)
1. Бүкіләлемдік « Азаматтық қорғау күні»
а)1.01. в)1.02. с) 1.03.
2. Егер үйіңде өрт болып қалса қай номерді тересің ?
а) 102; в) 103; с) 101.
3. «02» номерін тергенде кімге телефон шалып жатырсың?
а) дәрігер; в) милиция; с) газ.
4. Егер иісін сезсеңіз қай номерді тересіз?
а) 104; в) 102 с) 103.
5. Егер жақын адам немесе өзің күрделі жарақат алсаң қай номерге хабарласасыз?
А) 101 в)103; с) 102.
YIII. Шақырылған қонаққа сөз беру.
IX. Қорытындылау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Сен және төтенше жағдай" атты тәрбие сағаты
"Сен және төтенше жағдай" атты тәрбие сағаты
Тәрбие сағатының тақырыбы: «Сен және төтенше жағдай»
Мақсаты:
Білімділік: Төтенше жағдайларда іс-қимылдарын ұйымдастырудағы білімді үгіт-насихаттауды күшейту мақсатында –болуы ықтимал апат оқиғаларында өздеріне , төңіректегілерге жәрдем көрсетуге үйретудің қарапайым жолдарын меңгерту;
Тәрбиелік: Өрттен , жер сілкінісі , боран , үсік шалу , мұздақта жүру , зардап шегушілерге қамқорлық жасап , әдепті болу , жедел жәрдем келгенге дейін зардап шегушілерге алғашқы көмек көрсету;
Дамытушылық: Топпен жұмыстануға дағдыларын дамыту.
Сабақтың типі: Топпен жұмыс.
Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ жауап, көрнекілік , сахналық көрініс.
Құрал-жабдықтар: ACTIVBORD интерактивті тақтасы, өрт сөндіру құралдары.
Сабақтың барысы:
I . Ұйымдастыру (амандасу , сабаққа қатысатын кісіні айтып кету)
II. Сабақтың тақырыбын , мақсатын айтып кету.
III. Демалыс орындарындағы өрттердің пайда болу себептері. (Слайдпен жұмыс ,тақтадағы сурет бойынша түсінік беру).
IY. Өрттің алдын алу , өртенген жағдайда көрсетілетін көмек , өрт кезінде күйген адамға көрсетілетін алғашқы медициналық көмек туралы түсінік беру. (Сынып жетекші)
Y. Топпен жұмыс (Сынып оқушылары екі топқа бөлінеді)
1-тур. (Екі топқа сұрақтар беріледі).
1-топқа . 2003 жылы 14000 шамасында өндірістік және тұрмыстық өрт болды. Одан 1000 –дай адам зардап шегіп , 560-ы қаза болды. Тұрғын үй секторындағы өртттің негізгі себептері: электр өткізгіштің тұйықталуы , қараусыз қалған қыздырғыш приборлары , жылыту пештерінің приборлары, жылыту пештерінің ақаулығы , балалардың отпен ойнауы ... Осы аталған жағдайларды болдырмаудың жолдары. (Оны болдырмаудың жолдарын оқушылардың жолдарын оқушылар айтады ).
2-топқа. Өткен жылғы мәліметтер бойынша автожол үстінде 10500-дей көлік апаты мен жол оқиғасы тіркелді, бұдан 14000 –дай адам зардап шекті. Оның ішінде 1900 адам қаза болған . Автожолдардағы апаттылықтың жоғарғы дәрежесінің негізгі себептері –көлікқұралдарының техникалық күйінің нашарлауы , жүргізушілердің дайындығы мен тәртібінің төмендеуі.(Оқышылар жауаптарын береді).
YI. 1-топ. «Алғашқы өрт сөндірушілік көмек ».
2-топ. « Өрт кезінде күйген адамға алғашқы көмек көрсету»
(Көрініс түрінде көрсетіп, жауаптарын түсіндіріп айту).
YII. Тест жұмысы. (Дұрыс жауаптарын белгілейді)
1. Бүкіләлемдік « Азаматтық қорғау күні»
а)1.01. в)1.02. с) 1.03.
2. Егер үйіңде өрт болып қалса қай номерді тересің ?
а) 102; в) 103; с) 101.
3. «02» номерін тергенде кімге телефон шалып жатырсың?
а) дәрігер; в) милиция; с) газ.
4. Егер иісін сезсеңіз қай номерді тересіз?
а) 104; в) 102 с) 103.
5. Егер жақын адам немесе өзің күрделі жарақат алсаң қай номерге хабарласасыз?
А) 101 в)103; с) 102.
YIII. Шақырылған қонаққа сөз беру.
IX. Қорытындылау.
шағым қалдыра аласыз













