|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім:7- бөлім Тағам және суын |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Сен не аласың? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.5.1 мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжау; 1.2.5.1 оқыған/тыңдаған материал туралы «дұрыс/дұрыс емес», «ұнайды/ұнамайды» үлгісінде қарапайым пікірін білдіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжай алады; оқыған/тыңдаған материал туралы «дұрыс/дұрыс емес», «ұнайды/ұнамайды» үлгісінде қарапайым пікірін білдіреді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
|
«От шашу» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Жаңа сөздерді суреттер арқылы қайталайды
Айтылым: Дүкен ойынын ойнату арқылы балаларға сөздік қорын көбейту:
https://youtu.be/vzhO_Bf47Yw?si=MVJ8xbC0HgixMuco Сергіту сәтіне қатысады Суретке қара да сұраққа жауап беріп көр: Айтылым 2- тапсырма Сызба бойынша айт. Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Қосымша тапсырма Дәптермен жұмыс Дәптерге өздеріне керекті азық – түлік аттарын жазады Балалар, алдымен осы баланың дүкендегі іс – әрекеті дұрыс па айтыңдаршы https://youtu.be/KkD3DfeoJC8?si=PE2S9udVfT2vpCCZ (талдайды, талқылайды) Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қояды Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі |
Тыңдалым,айтылым. аламын –возьму, беру, покупаю; Айран – кефир Сүт – молоко Май – масло Қант – сахар Нан – хлеб Кәмпит – конфет Жұмыртқа – яйцо Үстел – стол Мұғалім жаңа сөздермен таныстырып, оқуды талап етеді. Қатесіз оқыған оқушы смайликпен бағаланады. Жаңа сөздер арқылы тақырыпты аударады. Айтылым Жаңа сабақты миға шабуыл жасай отырып, сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау - Балалар, суретте нені көріп тұрсыңдар? Бұл не? Дұрыс айтасыңдар. Бұл дүкен. Дүкенде не бар? Бүгінгі тақырыбымыздың атын жаңа сөздермен танысу арқылы анықтайық, балалар. Тыңдайық Суретке қара. Тыңда. Оқы Сен не аласың? Мен шырын аламын. Мен балмұздақ аламын. Мен шырын аламын. Мен шырын алмаймын.
Сергіту сәтін орындайды. Сергіту сәті
Бас бармақ
–әкем Айтайық Суретке қара. Сұраққа жауап бер. Үстелде не бар?
Айтылым Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйлес. -Сен қайда барасың? -Мен дүкенге барамын -Сен не аласың? -Мен нан аламын. Оқылым «Серпілген
сауал» әдісі арқылы
балалар бір-біріне доп лақтыру арқылы сұрақтар қойып,соған жауап
береді. Айтылым Қолға қалам
алайық, |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің таңғы асқа не алатынын әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд азық – түлік суреттері Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Қажетті азықтар» әдісі |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сен не аласың? 1сынып Т2
Сен не аласың? 1сынып Т2
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім:7- бөлім Тағам және суын |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Сен не аласың? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.5.1 мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжау; 1.2.5.1 оқыған/тыңдаған материал туралы «дұрыс/дұрыс емес», «ұнайды/ұнамайды» үлгісінде қарапайым пікірін білдіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтіннің тақырыбын иллюстрациясы арқылы болжай алады; оқыған/тыңдаған материал туралы «дұрыс/дұрыс емес», «ұнайды/ұнамайды» үлгісінде қарапайым пікірін білдіреді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
|
«От шашу» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Жаңа сөздерді суреттер арқылы қайталайды
Айтылым: Дүкен ойынын ойнату арқылы балаларға сөздік қорын көбейту:
https://youtu.be/vzhO_Bf47Yw?si=MVJ8xbC0HgixMuco Сергіту сәтіне қатысады Суретке қара да сұраққа жауап беріп көр: Айтылым 2- тапсырма Сызба бойынша айт. Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Қосымша тапсырма Дәптермен жұмыс Дәптерге өздеріне керекті азық – түлік аттарын жазады Балалар, алдымен осы баланың дүкендегі іс – әрекеті дұрыс па айтыңдаршы https://youtu.be/KkD3DfeoJC8?si=PE2S9udVfT2vpCCZ (талдайды, талқылайды) Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қояды Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі |
Тыңдалым,айтылым. аламын –возьму, беру, покупаю; Айран – кефир Сүт – молоко Май – масло Қант – сахар Нан – хлеб Кәмпит – конфет Жұмыртқа – яйцо Үстел – стол Мұғалім жаңа сөздермен таныстырып, оқуды талап етеді. Қатесіз оқыған оқушы смайликпен бағаланады. Жаңа сөздер арқылы тақырыпты аударады. Айтылым Жаңа сабақты миға шабуыл жасай отырып, сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау - Балалар, суретте нені көріп тұрсыңдар? Бұл не? Дұрыс айтасыңдар. Бұл дүкен. Дүкенде не бар? Бүгінгі тақырыбымыздың атын жаңа сөздермен танысу арқылы анықтайық, балалар. Тыңдайық Суретке қара. Тыңда. Оқы Сен не аласың? Мен шырын аламын. Мен балмұздақ аламын. Мен шырын аламын. Мен шырын алмаймын.
Сергіту сәтін орындайды. Сергіту сәті
Бас бармақ
–әкем Айтайық Суретке қара. Сұраққа жауап бер. Үстелде не бар?
Айтылым Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйлес. -Сен қайда барасың? -Мен дүкенге барамын -Сен не аласың? -Мен нан аламын. Оқылым «Серпілген
сауал» әдісі арқылы
балалар бір-біріне доп лақтыру арқылы сұрақтар қойып,соған жауап
береді. Айтылым Қолға қалам
алайық, |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің таңғы асқа не алатынын әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд азық – түлік суреттері Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Қажетті азықтар» әдісі |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз




















