Қысқа мерзімді жоспар . 9-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі:____________А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
12. Шеңберді тең бөліктерге бөлу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін геометриялық салуларды үйрету. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||
|
Геометриялық салулардың орындалуы, шеңберді тең бөліктерге бөлу жолдарымен танысады. . |
Шеңберді тең бөліктерге бөлу жайлы мәліметтерді меңгеріп. графикалық жұмысты бастайды. |
Графикалық жұмысты жартылай аяқтайды. |
|||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Сызбаларды орындау кезінде кездесетін шеңберді тең бөліктерге бөлуді үйрету. -Өз жұмыстарына сыни бағалау, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. С.Т.О. ОүБ және ОБ. Дарынды және талантты балаларды оқыту. - Шеңберді тең бөліктерге бөлуді және графикалық жұмыстарды орындауды үйренеді; -Политехникалық білім деңгейлері кеңиді. |
||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
|||||
|
Күні |
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. Үй тапсырмасын сұрау: 1.Берілген бұрышқа тең бұрыш салу жолдарын көрсет. 2. АВС бұрышын өзара тең екі бөлікке бөлуді көрсет. 3. ВАС тік бұрышын өзара тең үш бөлікке бөлуді көрсет. Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. Дәптерге немесе тақтаға сызып көрсету керек. 1.Шеңберді тең төрт және сегіз бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 2. Шеңберді тең үш және алты бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 3. Шеңберді тең он екі бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 4. Шеңберді тең бес бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 5.Шеңберді тең жеті бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 6. Шеңберді кез келген тең бөліктерге бөлу жолдарын көрсет. Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым. Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 12– тақырып, 26-29-шы беттердегі 51-64 суреттерді пайдалана отырып графикалық жұмысты аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Бағдаршам түсімен. 3-топ 1. Қызыл. 2.Сары 3.Жасыл Бұрыштарды тең бөліктерге бөлу туралы тақтаға сызып көрсетеді. Сарапшылар берген жауап дұрыс болса жасыл түсті, қате болса қызыл түсті, толық болмаса сары түсті көрсетеді. Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды . Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды А4 пішімі Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Стикер Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы 12-ші тақырып 26-29 беттер. 50-64-ші суреттер. Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі стикер |
||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шеңберді тең бөліктерге бөлу.
Қысқа мерзімді жоспар . 9-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі:____________А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
12. Шеңберді тең бөліктерге бөлу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін геометриялық салуларды үйрету. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||
|
Геометриялық салулардың орындалуы, шеңберді тең бөліктерге бөлу жолдарымен танысады. . |
Шеңберді тең бөліктерге бөлу жайлы мәліметтерді меңгеріп. графикалық жұмысты бастайды. |
Графикалық жұмысты жартылай аяқтайды. |
|||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Сызбаларды орындау кезінде кездесетін шеңберді тең бөліктерге бөлуді үйрету. -Өз жұмыстарына сыни бағалау, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. С.Т.О. ОүБ және ОБ. Дарынды және талантты балаларды оқыту. - Шеңберді тең бөліктерге бөлуді және графикалық жұмыстарды орындауды үйренеді; -Политехникалық білім деңгейлері кеңиді. |
||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
|||||
|
Күні |
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. Үй тапсырмасын сұрау: 1.Берілген бұрышқа тең бұрыш салу жолдарын көрсет. 2. АВС бұрышын өзара тең екі бөлікке бөлуді көрсет. 3. ВАС тік бұрышын өзара тең үш бөлікке бөлуді көрсет. Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. Дәптерге немесе тақтаға сызып көрсету керек. 1.Шеңберді тең төрт және сегіз бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 2. Шеңберді тең үш және алты бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 3. Шеңберді тең он екі бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 4. Шеңберді тең бес бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 5.Шеңберді тең жеті бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 6. Шеңберді кез келген тең бөліктерге бөлу жолдарын көрсет. Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым. Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 12– тақырып, 26-29-шы беттердегі 51-64 суреттерді пайдалана отырып графикалық жұмысты аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Бағдаршам түсімен. 3-топ 1. Қызыл. 2.Сары 3.Жасыл Бұрыштарды тең бөліктерге бөлу туралы тақтаға сызып көрсетеді. Сарапшылар берген жауап дұрыс болса жасыл түсті, қате болса қызыл түсті, толық болмаса сары түсті көрсетеді. Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды . Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды А4 пішімі Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Стикер Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы 12-ші тақырып 26-29 беттер. 50-64-ші суреттер. Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі стикер |
||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


