Сабақтың тақырыбы: «Сенің құжатың түгел ме?» тарауы бойынша тіл дамыту сабағы
Сабақтың мақсаты: оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, тілдесім әрекеттерін жандандыру. Грантқа түсу үшін шарттары мен құжаттар тізімімен таныстырып, ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың міндеттері:
-
Білімділік: тыңдаған мәліметтерден қорытынды шығара алуға, тілді меңгерудегі тосқауылды жеңуге үйрету, грантқа түсу үшін шарттары мен құжаттар тізімімен таныстыру.
-
Дамытушылық: бейнелі ойлауын, зейінін, қиялын дамыту.
-
Тәрбиелік: кәсіптік бағдар беру.
-
Күтілетін нәтиже:
- Тақырыпқа байланысты сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастыра алады.
- Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
- Шағын әңгіме құрастырады, бір – бірімен диалогқа түседі.
Негізгі дереккөздер: оқулық қазақ тілі. 11 сынып, С.Дюйсебаев, Г.Байтлеуова.
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, интербелсенді тақта, Үлестірме парақтары, т.б.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Блум таксономиясы, постермен жұмыс, болжау, сұрақ-жауап, практикалық жұмыс
|
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Деректі көздер |
|
Ұйымдастыру кезеңі:Психо-логиялық ахуал туғызу. |
3 мин. |
Оқушыларды шеңберге қойып бір-біріне гүл сыйлату
|
Оқушылар шеңберге тұрып өзара гүл сыйлап, тілектер тілейді Топтың ішінен топ басшысы даярланады |
|
|
Топқа бөліну |
1 мин |
Топқа түрлі түстер арқылы бөлінеді. Бағалау парақтарын таратады. |
Топ мүшелері топталады. Бағалау парақтарын алады. |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасын тексеру «Болжау әдісі» І. Білу Мәтінді оқу, сөздік жұмысы |
4 мин 1 мин 5 мин |
Презентация көру«Мамандық таңдау» «Миға шабуыл»:
Cабақтың тақырыбы: «Сенің құжатың түгел ме?» тарауы бойынша тіл дамыту сабағы. Сабақ мақсатымен таныстыру Мәтінді түсініп оқу |
Оқушылар тақырыпты болжайды. Әр топ тақырыпты дәптерге жазады. Әр топ берілген мәтіндерді оқиды. |
Интербел-ді тақта
Мәтіндер үлестіріледі. |
|
ІІ.Түсіну |
8 мин 5 мин |
Постер жасау: «Грантты қалай алуға болады?» «Оқуға түсу үшін қажетті құжаттар» «Кәсіптік жоғары білім» «Білім беру несиесі»
Постер қорғау |
Әр топ сол мәтін бойынша постер дайындайды.
Әр топ бір-бірін бағалайды. Топбасшысы топ мүшелерін бағалап отырады. |
Плакат
Бағалау
|
|
Сергіту сәті |
2 мин |
«Біздің мектептің түлектері» презентация көрсетеді |
|
|
|
ІІІ. Қолдану 2-тапсырма. |
4 мин |
Топтық жұмыс. Әр оқушы өзінің болашақ оқу орны туралы мәтіннен 10 трек сөз жазады. Оны топқа ұсынады, сол тірек сөздер арқылы белгілі оқу орны туралы мәтін құрастырады. |
Оқушылар тапсырмаларды топпен орындайды. Мәтіннің түп нұсқасымен салыстырады. |
|
|
ІV. Талдау Өз бетінше меңгеру |
12 мин |
Мәтіндерін тексеру |
Бір –бірін бағалайды. |
А3 қағазы, стикерлер |
|
V. Жинақтау |
3 мин |
Семантикалық карта толтырады. |
Толтырып, дұрыс вариантпен сәйкестендіріп, тексереді. |
|
|
VІ.Үй жұмысын беру. VII.Бағалау |
2 мин |
Тақырып бойынша «Жуан, жіңішке» сұрақтар арқылы диалог құру. «Шабадан, ет тартқыш, қоқыс жәшігі» бағалау әдісі арқылы рефлексия өткізу. |
Күнделіктеріне жазып алады Топтың эксперттері бағалау критерийлерге сүйеніп бағалайды. |
Бағалау критерийлері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Сенің құжатың түгел ме?" 11 сынып
"Сенің құжатың түгел ме?" 11 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Сенің құжатың түгел ме?» тарауы бойынша тіл дамыту сабағы
Сабақтың мақсаты: оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, тілдесім әрекеттерін жандандыру. Грантқа түсу үшін шарттары мен құжаттар тізімімен таныстырып, ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың міндеттері:
-
Білімділік: тыңдаған мәліметтерден қорытынды шығара алуға, тілді меңгерудегі тосқауылды жеңуге үйрету, грантқа түсу үшін шарттары мен құжаттар тізімімен таныстыру.
-
Дамытушылық: бейнелі ойлауын, зейінін, қиялын дамыту.
-
Тәрбиелік: кәсіптік бағдар беру.
-
Күтілетін нәтиже:
- Тақырыпқа байланысты сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастыра алады.
- Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
- Шағын әңгіме құрастырады, бір – бірімен диалогқа түседі.
Негізгі дереккөздер: оқулық қазақ тілі. 11 сынып, С.Дюйсебаев, Г.Байтлеуова.
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, интербелсенді тақта, Үлестірме парақтары, т.б.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Блум таксономиясы, постермен жұмыс, болжау, сұрақ-жауап, практикалық жұмыс
|
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Деректі көздер |
|
Ұйымдастыру кезеңі:Психо-логиялық ахуал туғызу. |
3 мин. |
Оқушыларды шеңберге қойып бір-біріне гүл сыйлату
|
Оқушылар шеңберге тұрып өзара гүл сыйлап, тілектер тілейді Топтың ішінен топ басшысы даярланады |
|
|
Топқа бөліну |
1 мин |
Топқа түрлі түстер арқылы бөлінеді. Бағалау парақтарын таратады. |
Топ мүшелері топталады. Бағалау парақтарын алады. |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырмасын тексеру «Болжау әдісі» І. Білу Мәтінді оқу, сөздік жұмысы |
4 мин 1 мин 5 мин |
Презентация көру«Мамандық таңдау» «Миға шабуыл»:
Cабақтың тақырыбы: «Сенің құжатың түгел ме?» тарауы бойынша тіл дамыту сабағы. Сабақ мақсатымен таныстыру Мәтінді түсініп оқу |
Оқушылар тақырыпты болжайды. Әр топ тақырыпты дәптерге жазады. Әр топ берілген мәтіндерді оқиды. |
Интербел-ді тақта
Мәтіндер үлестіріледі. |
|
ІІ.Түсіну |
8 мин 5 мин |
Постер жасау: «Грантты қалай алуға болады?» «Оқуға түсу үшін қажетті құжаттар» «Кәсіптік жоғары білім» «Білім беру несиесі»
Постер қорғау |
Әр топ сол мәтін бойынша постер дайындайды.
Әр топ бір-бірін бағалайды. Топбасшысы топ мүшелерін бағалап отырады. |
Плакат
Бағалау
|
|
Сергіту сәті |
2 мин |
«Біздің мектептің түлектері» презентация көрсетеді |
|
|
|
ІІІ. Қолдану 2-тапсырма. |
4 мин |
Топтық жұмыс. Әр оқушы өзінің болашақ оқу орны туралы мәтіннен 10 трек сөз жазады. Оны топқа ұсынады, сол тірек сөздер арқылы белгілі оқу орны туралы мәтін құрастырады. |
Оқушылар тапсырмаларды топпен орындайды. Мәтіннің түп нұсқасымен салыстырады. |
|
|
ІV. Талдау Өз бетінше меңгеру |
12 мин |
Мәтіндерін тексеру |
Бір –бірін бағалайды. |
А3 қағазы, стикерлер |
|
V. Жинақтау |
3 мин |
Семантикалық карта толтырады. |
Толтырып, дұрыс вариантпен сәйкестендіріп, тексереді. |
|
|
VІ.Үй жұмысын беру. VII.Бағалау |
2 мин |
Тақырып бойынша «Жуан, жіңішке» сұрақтар арқылы диалог құру. «Шабадан, ет тартқыш, қоқыс жәшігі» бағалау әдісі арқылы рефлексия өткізу. |
Күнделіктеріне жазып алады Топтың эксперттері бағалау критерийлерге сүйеніп бағалайды. |
Бағалау критерийлері |
шағым қалдыра аласыз













