|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
4 |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім |
Табиғатты қорғаймын |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Септік жалғауының емлесі |
||||
|
Оқу мақсаты |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.5.1.2* көптік/тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады. Септік жалғауының қалай жазылатынын біледі. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Тарсия» әдісі Өткен білімді қайталау, жаңаны үйренуге дайындау. Септіктер, олардың сұрақтары мен жалғаулары, мысалдар жазылған парақтарды бір-бірімен сәйкестендіріп, фигура құрастырады. Тыңдалым «Құлақ сал» әдісі 74-жаттығу Аудиожазба арқылы мәтінді тыңдау. Тапсырманы орындау: - Мәтіннің мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастыр. Оқулықпен жұмыс 75-жаттығу Жұмбақты оқып, жатқа айту. Жұмбақтың шешуін сурет түрінде ұсыну. Зат есімдерді тауып, қай септікте тұрғанын айту. Дәптермен жұмыс Топтық жұмыс 1-топ. 76-жаттығу Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қойып, жақшадағы сөзбен тіркестіріп жазу. 2-топ. 78-жаттығу Төмендегі сөздердің тиістісін қойып, өлеңді қалпына келтіріп жазу. 77-жаттығу Мәтелді оқып жатқа жазу. Көмектес септік жалғауларына назар аудару. Мәтелдің мағынасын түсіндіру. «Кім тапқыр?» ойыны 79-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
- Септіктердің сұрақтарын біледі; - септіктердің жалғауларын біледі; - зат есімнің қай септікте тұрғанын біледі. - Мәтінді мұқият тыңдайды; - мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастырады. - Жұмбақты жатқа айтады; - шешуін табады; - зат есімдерді табады; - қай септікте тұрғанын айтады. - Берілген сөздерді екі түрлі септікке қойып жазады; - берілген сөздердің тиістісін қойып жазады. - Мәтелді түсініп оқиды; - жаттап алады; - қатесіз жазады; - мәтелдің мағынасын түсіндіреді. - Сөздерге тиісті септік жалғауларын жалғайды; - сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. - Сабақтан қандай әсер алдыңдар? - Сабақта өзіңе не ұнады? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау. Бағалау критерийі: мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастыру. Дескриптор: - Мәтінді мұқият тыңдайды. - Мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бақытталған сұрақтар құрастырады. - Сыныптастары құрастырған сұраққа жауап береді. Бағалау критерийі: Жұмбақты жатқа айтып, шешуін табу. Дескриптор: - Жұмбақты жатқа айтады. - Шешуін сурет түрінде қсынады. - Зат есімдерді табады. - Олардың қай септікте тұрғанын анықтайды. Бағалау критерийі: берілген сөздерді екі түрлі септікте қойып жазу. Дескриптор: - Зат есімді екі түрлі септікте қояды. - Сөздерді қатесіз жазады. - Берілген сөздердің тиістісін таңдайды. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі Бағалау критерийі: мәтелді оқып жатқа жазу. Дескриптор: - Мәтелді түсініп оқиды. - Мәтелді жаттайды. - Қатесіз жазады. - Мағынасын түсіндіреді. Бағалау критерийі: сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: - Сөздерге тиісті септік жалғауларын жалғайды. - Сөздерді қатесіз көшіріп жазады. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. |
Егер табиғатты қорғамасағ қандай апатты жағдай болуы мүмкін?
Ж.с. Т.с. Б.с. далада, ауылды, қалаға Т.с. Б.с. К.с. қаланы, ауылға, ішекпен А.с. Ж.с. Ж.с. ел, жауында, дауылда. Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару; қолды жуу, қолмен жуу; әнді айту, әнмен айту. Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! Ел жасымен көрікті Т
Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Септік жалғауының емлесі" тақырыбының сабақ жоспары
"Септік жалғауының емлесі" тақырыбының сабақ жоспары
|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
4 |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім |
Табиғатты қорғаймын |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Септік жалғауының емлесі |
||||
|
Оқу мақсаты |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.5.1.2* көптік/тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады. Септік жалғауының қалай жазылатынын біледі. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Тарсия» әдісі Өткен білімді қайталау, жаңаны үйренуге дайындау. Септіктер, олардың сұрақтары мен жалғаулары, мысалдар жазылған парақтарды бір-бірімен сәйкестендіріп, фигура құрастырады. Тыңдалым «Құлақ сал» әдісі 74-жаттығу Аудиожазба арқылы мәтінді тыңдау. Тапсырманы орындау: - Мәтіннің мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастыр. Оқулықпен жұмыс 75-жаттығу Жұмбақты оқып, жатқа айту. Жұмбақтың шешуін сурет түрінде ұсыну. Зат есімдерді тауып, қай септікте тұрғанын айту. Дәптермен жұмыс Топтық жұмыс 1-топ. 76-жаттығу Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қойып, жақшадағы сөзбен тіркестіріп жазу. 2-топ. 78-жаттығу Төмендегі сөздердің тиістісін қойып, өлеңді қалпына келтіріп жазу. 77-жаттығу Мәтелді оқып жатқа жазу. Көмектес септік жалғауларына назар аудару. Мәтелдің мағынасын түсіндіру. «Кім тапқыр?» ойыны 79-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
- Септіктердің сұрақтарын біледі; - септіктердің жалғауларын біледі; - зат есімнің қай септікте тұрғанын біледі. - Мәтінді мұқият тыңдайды; - мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастырады. - Жұмбақты жатқа айтады; - шешуін табады; - зат есімдерді табады; - қай септікте тұрғанын айтады. - Берілген сөздерді екі түрлі септікке қойып жазады; - берілген сөздердің тиістісін қойып жазады. - Мәтелді түсініп оқиды; - жаттап алады; - қатесіз жазады; - мәтелдің мағынасын түсіндіреді. - Сөздерге тиісті септік жалғауларын жалғайды; - сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. «Ашық микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. - Сабақтан қандай әсер алдыңдар? - Сабақта өзіңе не ұнады? |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау. Бағалау критерийі: мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бағытталған сұрақтар құрастыру. Дескриптор: - Мәтінді мұқият тыңдайды. - Мәтін мазмұны бойынша шешімін табуға бақытталған сұрақтар құрастырады. - Сыныптастары құрастырған сұраққа жауап береді. Бағалау критерийі: Жұмбақты жатқа айтып, шешуін табу. Дескриптор: - Жұмбақты жатқа айтады. - Шешуін сурет түрінде қсынады. - Зат есімдерді табады. - Олардың қай септікте тұрғанын анықтайды. Бағалау критерийі: берілген сөздерді екі түрлі септікте қойып жазу. Дескриптор: - Зат есімді екі түрлі септікте қояды. - Сөздерді қатесіз жазады. - Берілген сөздердің тиістісін таңдайды. ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі Бағалау критерийі: мәтелді оқып жатқа жазу. Дескриптор: - Мәтелді түсініп оқиды. - Мәтелді жаттайды. - Қатесіз жазады. - Мағынасын түсіндіреді. Бағалау критерийі: сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: - Сөздерге тиісті септік жалғауларын жалғайды. - Сөздерді қатесіз көшіріп жазады. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. |
Егер табиғатты қорғамасағ қандай апатты жағдай болуы мүмкін?
Ж.с. Т.с. Б.с. далада, ауылды, қалаға Т.с. Б.с. К.с. қаланы, ауылға, ішекпен А.с. Ж.с. Ж.с. ел, жауында, дауылда. Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару; қолды жуу, қолмен жуу; әнді айту, әнмен айту. Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! Ел жасымен көрікті Т
Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым.
|
|
шағым қалдыра аласыз
















