|
Білім беру ұйымның атауы |
С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін орта мектеп |
||||||
|
Пән: |
Математика |
||||||
|
Бөлімі: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Маханбетова Баян Балгаевна |
||||||
|
Күні: |
22.10.21ж |
|
|||||
|
Сынып: |
2 А |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Центнер.Мен өлшеймін және таразыға тартамын |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.3.3. * * Шамалар мəндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,ц )өлшем бірліктерін салыстыру және амалдарды орындау. |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Массаның (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстырады жəне амалдар орындату 2, Құрама есептің шешу жолын таптыру |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы Ұйымдастыру Өзін –өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Бас иеміз біз. Балалар сендер сабаққа қандай мақсатпен келесіңдер. Мақсатымыз –білім алу Міндетіміміз – еңбектену Еңбек етіп жұмыла 5- ке қолды жеткізу. Өте жақсы осы математика сабағында сендерге сәттілік тілеймін. «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы өткенді еске түсіру жүреді. -82 мен 5-тің қосындысын ата. -34 бірлік пен 4 бірліктің айырмасы нешеге тең? -85 пен 7-нің қосындысын тап. -37 мен 4-тің қосындысын тап. -43 пен 3-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -37 мен 30-дың айырмасы болатын санды ата. Тсс Оқу материалын жариялау ребустар шешу арқылы жүреді.Балалар тақтадағы суреттерге қарайықшы не көріп отырсыңдар.Осы суреттегі затардың бас әрпін алайықшы қандай сөз шықты Центнер дұрыс айтасыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы. (таразы, центнер) -Таразы деген не? -өлшейтін құрал. -Ол не үшін керек? - заттарды өлшеу үшін -Центнер дегенді естулерің бар ма? - Бүгінгі сабағымыздың мақсаты масса( ц) өлшем бірліктерін қолданып,өлшеуді меңгереміз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
1 балл Дескриптор: Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Дескриптор: Ребус шешіп, тақырыпты ашады. (Таразы, Центнер) Дескриптор: -Өлшем бірліктерін қолдануды біледі. -Өлшем бірліктерін салыстырады 2балл |
Оқулық, Дидактикалық суреттер. |
|
|
|
35 минут |
Ортасы Жаңа білім |
(
Суретке қарап, үй жануарларын қай таразыға өлшеуге болатынын анықта. Дәрігер, сатушы, көкөніс қоймасындағы қоймашы қандай таразы пайдаланатынын тап. Өз салмағыңды анықта.
Ә) Дүкенге тор қаппен картоп әкелінді. Картопты суреттегі қай таразыға тартқан дұрыс? Неліктен?
Есте сақта! Бидай, күріш, мақта өнімдерін центнермен өлшейді. 1ц=100кг Сергіту сәті «Көңілді күн» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Сызба және сандық мәліметтер бойынша есеп құрастыр. Оларды шығар.
Дүкенге 1 ц қызанақ және 5 ц картоп әкелінді. Дүкенге барлығы неше ц көкөніс әкелінді? Қ Картоп-5 ц ? ц Дүкенге 80 кг қияр және 100 кг сәбіз әкелді. Дүкенге барлығы неше кг көкөніс әкелді .
Сәбіз-100кг ? кг |
.
. Ш: 1ц+5ц=6ц Ж: барлығы 6 ц көкөніс әкелді. Ш: 80кг+100кг=180 Ж:барлығы 180кг Оқушылар өздері тақтаға орындайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор: Үй жануарларын және картопты өлшеуге болатын таразыны анықтайды. Өз салмағын анықтайды. Дескриптор: -Үй жануарларын және картопты өлшеуге болатын таразыны анықтайды. -Өз салмағын анықтайды.
Дескриптор: - Есеп құрады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады. Есеп құрады. Есептің шешуін, жауабын шығарады ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам суреттер Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4- тапсырма: «Есепте» ӨЖ 71ц+3ц=74ц 98кг-3кг=95кг 54кг+4кг= 58кг 77ц-3ц=74ц 51ц+6ц=56ц 82ц+4ц=86 ц |
Оқушылар дәптерге орындайды. |
Дескриптор: 1. Шамалар мәнін табады; 2. Шамаларды салыстырады; |
|
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Алау» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Ерубаев 2 сынып Ашық сабақ Центнер.Мен өлшеймін және таразыға тартамын
С.Ерубаев 2 сынып Ашық сабақ Центнер.Мен өлшеймін және таразыға тартамын
|
Білім беру ұйымның атауы |
С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін орта мектеп |
||||||
|
Пән: |
Математика |
||||||
|
Бөлімі: |
Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Маханбетова Баян Балгаевна |
||||||
|
Күні: |
22.10.21ж |
|
|||||
|
Сынып: |
2 А |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Центнер.Мен өлшеймін және таразыға тартамын |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.3.3. * * Шамалар мəндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,ц )өлшем бірліктерін салыстыру және амалдарды орындау. |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Массаның (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстырады жəне амалдар орындату 2, Құрама есептің шешу жолын таптыру |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы Ұйымдастыру Өзін –өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Бас иеміз біз. Балалар сендер сабаққа қандай мақсатпен келесіңдер. Мақсатымыз –білім алу Міндетіміміз – еңбектену Еңбек етіп жұмыла 5- ке қолды жеткізу. Өте жақсы осы математика сабағында сендерге сәттілік тілеймін. «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы өткенді еске түсіру жүреді. -82 мен 5-тің қосындысын ата. -34 бірлік пен 4 бірліктің айырмасы нешеге тең? -85 пен 7-нің қосындысын тап. -37 мен 4-тің қосындысын тап. -43 пен 3-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -37 мен 30-дың айырмасы болатын санды ата. Тсс Оқу материалын жариялау ребустар шешу арқылы жүреді.Балалар тақтадағы суреттерге қарайықшы не көріп отырсыңдар.Осы суреттегі затардың бас әрпін алайықшы қандай сөз шықты Центнер дұрыс айтасыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы. (таразы, центнер) -Таразы деген не? -өлшейтін құрал. -Ол не үшін керек? - заттарды өлшеу үшін -Центнер дегенді естулерің бар ма? - Бүгінгі сабағымыздың мақсаты масса( ц) өлшем бірліктерін қолданып,өлшеуді меңгереміз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
1 балл Дескриптор: Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Дескриптор: Ребус шешіп, тақырыпты ашады. (Таразы, Центнер) Дескриптор: -Өлшем бірліктерін қолдануды біледі. -Өлшем бірліктерін салыстырады 2балл |
Оқулық, Дидактикалық суреттер. |
|
|
|
35 минут |
Ортасы Жаңа білім |
(
Суретке қарап, үй жануарларын қай таразыға өлшеуге болатынын анықта. Дәрігер, сатушы, көкөніс қоймасындағы қоймашы қандай таразы пайдаланатынын тап. Өз салмағыңды анықта.
Ә) Дүкенге тор қаппен картоп әкелінді. Картопты суреттегі қай таразыға тартқан дұрыс? Неліктен?
Есте сақта! Бидай, күріш, мақта өнімдерін центнермен өлшейді. 1ц=100кг Сергіту сәті «Көңілді күн» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Сызба және сандық мәліметтер бойынша есеп құрастыр. Оларды шығар.
Дүкенге 1 ц қызанақ және 5 ц картоп әкелінді. Дүкенге барлығы неше ц көкөніс әкелінді? Қ Картоп-5 ц ? ц Дүкенге 80 кг қияр және 100 кг сәбіз әкелді. Дүкенге барлығы неше кг көкөніс әкелді .
Сәбіз-100кг ? кг |
.
. Ш: 1ц+5ц=6ц Ж: барлығы 6 ц көкөніс әкелді. Ш: 80кг+100кг=180 Ж:барлығы 180кг Оқушылар өздері тақтаға орындайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор: Үй жануарларын және картопты өлшеуге болатын таразыны анықтайды. Өз салмағын анықтайды. Дескриптор: -Үй жануарларын және картопты өлшеуге болатын таразыны анықтайды. -Өз салмағын анықтайды.
Дескриптор: - Есеп құрады. - Есептің шешуін, жауабын шығарады. Есеп құрады. Есептің шешуін, жауабын шығарады ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам суреттер Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4- тапсырма: «Есепте» ӨЖ 71ц+3ц=74ц 98кг-3кг=95кг 54кг+4кг= 58кг 77ц-3ц=74ц 51ц+6ц=56ц 82ц+4ц=86 ц |
Оқушылар дәптерге орындайды. |
Дескриптор: 1. Шамалар мәнін табады; 2. Шамаларды салыстырады; |
|
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Алау» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













