Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 52 -сабақ
|
Мектеп |
Жетісу облысы, Алакөл ауданы «Қайнар орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Бөлім |
ӨНЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухаметжанова Кульдар Ангибаевна |
|||||
|
Күні: |
16.01.2024ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№52 Шешеннің сөзі ортақ. Әнет баба өсиеті. Б. Адамбаев
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізе алады. Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде –ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Күлімдеп күн бүгін, Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін, Қарайды саған да. Сәлем деймін достарға, - «Әйтеке бидің шешендігі » шешендік сөздерін оқу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Берілген мақалдардың мағынасын ашыңдар. 1. Жақсы сөз жаныңды жадыратады, Жаман сөз уайымға салындырады. 2. Тауып айтқан сөзге құн жетпейді, Біліп айтқан сөзге мін жетпейді. 3. Жақсы сөз – жарым ырыс. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Әнет бабаның өсиеті» атты шығарманы оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Психологиялық тренингкке қатысады. - Әңгімені мазмұндайды Сұрақтар қойып, жауап береді. Мақал-мәтелдер айтады, мағынасын түсіндіреді. |
Бағалау «Асықтар»
|
Үлестірмелі парақтар |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ 1 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісі Мәтінмен жұмыс. «Әнет бабаның өсиетін» түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. -Әнет бабаның өсиетін Қазыбек би қалай түсінді? Сұрақ-жауап: -Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма - Қазыбек би жайлы білетін мәліметтерді есіңе түсіріп әңгімеле. |
Мәтінді оқиды. Сұрақ қойып, жауап береді.
|
Бағалау критерийі Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізе алады. Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің сөзімен түсіндіреді-2балл. - Мәтін мазмұны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-2балл. |
Оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Топтық жұмыс. «Режиссерлар ойыны» Сызбамен жұмыс: 1. Сызбаға сүйеніп, шешендік сөздер туралы ойыңды қорытып айт. 2. Сызбаға сүйеніп, шешен адамға тән сипаттарды айт. Өзің тағы не қосар едің?
|
Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Шешендік сөздер туралы ойын қорытып айтады -1балл. Шешен адамға тән сипаттарды айтады-2балл. Шешен адамға тән сипаттарға өз пікірін қосып әңгімелейді-2балл. |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Менің көңіл күйім»
Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқу, Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің талдауын жаттап алу. |
Алған балдарын санайды |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шешеннің сөзі ортақ. Әнет баба өсиеті. Б.Адамбаев
Шешеннің сөзі ортақ. Әнет баба өсиеті. Б.Адамбаев
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 52 -сабақ
|
Мектеп |
Жетісу облысы, Алакөл ауданы «Қайнар орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Бөлім |
ӨНЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухаметжанова Кульдар Ангибаевна |
|||||
|
Күні: |
16.01.2024ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№52 Шешеннің сөзі ортақ. Әнет баба өсиеті. Б. Адамбаев
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізе алады. Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде –ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Күлімдеп күн бүгін, Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін, Қарайды саған да. Сәлем деймін достарға, - «Әйтеке бидің шешендігі » шешендік сөздерін оқу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Берілген мақалдардың мағынасын ашыңдар. 1. Жақсы сөз жаныңды жадыратады, Жаман сөз уайымға салындырады. 2. Тауып айтқан сөзге құн жетпейді, Біліп айтқан сөзге мін жетпейді. 3. Жақсы сөз – жарым ырыс. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Әнет бабаның өсиеті» атты шығарманы оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Психологиялық тренингкке қатысады. - Әңгімені мазмұндайды Сұрақтар қойып, жауап береді. Мақал-мәтелдер айтады, мағынасын түсіндіреді. |
Бағалау «Асықтар»
|
Үлестірмелі парақтар |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ 1 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісі Мәтінмен жұмыс. «Әнет бабаның өсиетін» түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. -Әнет бабаның өсиетін Қазыбек би қалай түсінді? Сұрақ-жауап: -Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма - Қазыбек би жайлы білетін мәліметтерді есіңе түсіріп әңгімеле. |
Мәтінді оқиды. Сұрақ қойып, жауап береді.
|
Бағалау критерийі Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізе алады. Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің сөзімен түсіндіреді-2балл. - Мәтін мазмұны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-2балл. |
Оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Топтық жұмыс. «Режиссерлар ойыны» Сызбамен жұмыс: 1. Сызбаға сүйеніп, шешендік сөздер туралы ойыңды қорытып айт. 2. Сызбаға сүйеніп, шешен адамға тән сипаттарды айт. Өзің тағы не қосар едің?
|
Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Шешендік сөздер туралы ойын қорытып айтады -1балл. Шешен адамға тән сипаттарды айтады-2балл. Шешен адамға тән сипаттарға өз пікірін қосып әңгімелейді-2балл. |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Менің көңіл күйім»
Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқу, Әнет бабаның өсиетін Қазыбек бидің талдауын жаттап алу. |
Алған балдарын санайды |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















