|
Мектеп : А.Қарсақбаев атындағы орта мектеп Логика әлемі Мұғалімнің аты – жөні : Сейделбекова М.К Қатысқандар саны : Күні : Қатыспағандар саны : Сынып : 4 «Г» |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қызықты торкөздер |
|
Сабақ мақсаттары |
1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін жетілдіре түсу. Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйрету. |
|
Жетістік критерийлері |
1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін қалыптастырады. 2.Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйренеді. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке,білімділікке баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру сабағымен байланыстыру.Сергіту сәтінде бірнеше спорттық жаттығу жасату. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Алдыңғы білім |
Математикалық сөзжұмбақ |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Оқушыларды сабақтың мақсаттарымен таныстыру. 1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін жетілдіре түсу. Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйрету. 1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін қалыптастырады. 2.Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйренеді. Сұрақтарға жауап береміз. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин
|
2.Амалдар таңбасын және жақша қою. 5 5 5 5 = 25 5 5 5 = 2
3 26 42 33 17 33 24 .Сандық заңдылықты анықтау.
45 ? ? 4. Қызықты торкөздер Өрнектердегі бос торкөздерге сандар қойып, өрнектің мәнін табу.
2 Дескриптор 1.Амалдардардың орындалу тәртібін дұрыс орындайды 2.Сандық заңдылықтарды анықтайды Сергіту сәті Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып. /Б.Бөрiбаев.
5. Қазақ әліпбиінің қандай әріптерінде осьтік симетрия бар. Үлгі бойынша берілген торкөздерге кез келген екі симетриялық әріп жазу.
Ойын «Кім жылдам?» Көбейтуді тиімді тәсілмен тез орындау. 6248*500= 8424*500= 2448*500= 5488*500= 8346*500= 4789*500= 4628*500= 2147*500= 3728*500= 3563*500=
|
Оқулық Дәптер
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
« Жұдызша » кері байланыс Егер саған ұнаса – жасыл Егер сен сабақта белгілі бір қиындық туса- сары |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма : Қызықты торкөздер құрастырып келу. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетеді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сыныпта қабілеті жоғары оқушыларға берілген тапсырмаларды уақытында және дұрыс орындап отыру қажет. |
Оқушыларды әр тапсырма сайын "От шашу", "Бас бармақ", "Бағдаршам" тәсілдері арқылы бағалап отырдым.Әр тапсырманы орындаған сайын қандай мақсатқа жеткенімізді сұрап отырдым. Сабақ соңында « Білім ағашы » кері байланыс жасадым. |
Сабақ ортасында оқушылардың денсаулық сақтауына байланысты сергіту сәті орындалды.
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шифрлеудің маңыздылығы
Шифрлеудің маңыздылығы
|
Мектеп : А.Қарсақбаев атындағы орта мектеп Логика әлемі Мұғалімнің аты – жөні : Сейделбекова М.К Қатысқандар саны : Күні : Қатыспағандар саны : Сынып : 4 «Г» |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қызықты торкөздер |
|
Сабақ мақсаттары |
1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін жетілдіре түсу. Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйрету. |
|
Жетістік критерийлері |
1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін қалыптастырады. 2.Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйренеді. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке,білімділікке баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру сабағымен байланыстыру.Сергіту сәтінде бірнеше спорттық жаттығу жасату. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Алдыңғы білім |
Математикалық сөзжұмбақ |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Оқушыларды сабақтың мақсаттарымен таныстыру. 1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін жетілдіре түсу. Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйрету. 1.Өрнектердегі бос торларды толтыру арқылы амалдардың орындалу тәртібі туралы алған білімдерін қалыптастырады. 2.Өз беттерінше өрнек, теңдік, теңсіздік құрастыра білуге үйренеді. Сұрақтарға жауап береміз. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин
|
2.Амалдар таңбасын және жақша қою. 5 5 5 5 = 25 5 5 5 = 2
3 26 42 33 17 33 24 .Сандық заңдылықты анықтау.
45 ? ? 4. Қызықты торкөздер Өрнектердегі бос торкөздерге сандар қойып, өрнектің мәнін табу.
2 Дескриптор 1.Амалдардардың орындалу тәртібін дұрыс орындайды 2.Сандық заңдылықтарды анықтайды Сергіту сәті Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып. /Б.Бөрiбаев.
5. Қазақ әліпбиінің қандай әріптерінде осьтік симетрия бар. Үлгі бойынша берілген торкөздерге кез келген екі симетриялық әріп жазу.
Ойын «Кім жылдам?» Көбейтуді тиімді тәсілмен тез орындау. 6248*500= 8424*500= 2448*500= 5488*500= 8346*500= 4789*500= 4628*500= 2147*500= 3728*500= 3563*500=
|
Оқулық Дәптер
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
« Жұдызша » кері байланыс Егер саған ұнаса – жасыл Егер сен сабақта белгілі бір қиындық туса- сары |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма : Қызықты торкөздер құрастырып келу. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетеді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сыныпта қабілеті жоғары оқушыларға берілген тапсырмаларды уақытында және дұрыс орындап отыру қажет. |
Оқушыларды әр тапсырма сайын "От шашу", "Бас бармақ", "Бағдаршам" тәсілдері арқылы бағалап отырдым.Әр тапсырманы орындаған сайын қандай мақсатқа жеткенімізді сұрап отырдым. Сабақ соңында « Білім ағашы » кері байланыс жасадым. |
Сабақ ортасында оқушылардың денсаулық сақтауына байланысты сергіту сәті орындалды.
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













