ІІІ оқу тоқсаны
Ежелгі Қазақстан тарихы 5-сынып
|
«Қорғас орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ |
||||||
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманбаева Арай Серікқызы |
|||||
|
Күні: |
14.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар
|
Ұлттық мүдде:Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу; Талап:дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят:Халқына адал қызмет ету; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесіп,назарларын сабаққа аудару. Сыныптысандар арқылы топқа бөлу 1 топ- Шілікті патша қорғандары 2 топ -Бесшатыр патша қорғандары 3 топ -Сақтар «Ой шақыру» Тақырыптың маңыздылығын ашу үшін оқушыларға қорғандардың суреті көрсетіледі
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. . |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мадақтау |
Тақырып тық суреттер |
||
|
Жаңа білім 15 минут Сабақтың ортасы 5 минут |
Зерттеу мен талдау 1 тапсырма Үш топқа оқулық бойынша Шілікті және Бесшатыр қорғандары туралы ВЕНН диаграммасын толтыруға тапсырма беру 1 топ Бесшатыр патша қорғаны 2 топ Шілікті патша қорғаны 3 топ Бесшатыр мен Шілікті патша қорғанының ұқсастығы мен айрмашылығы
5 балл
5 балл
Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан беріледі 2 тапсырма Картамен жұмыс
|
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, қорғандардың ерекшеліктерін анықтайды. Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. 1 топ-Дескриптор: Бесшатыр патша қорғанының орналасқан жерін анықтайды - 1 балл қорғанды зерттеген археологтарды біледі- 1 балл -қорғанның құрылыс көлемін ажыратады - 1 балл -қорғандағы обалар санын анықтайды- 1 балл -табылған олжалардың тізімін жасайды- 1 балл 2 топ-Дескриптор: Шілікті патша қорғанының орналасқан жерін анықтайды - 1 балл қорғанды зерттеген археологтарды біледі- 1 балл -қорғанның құрылыс көлемін ажыратады - 1 балл -қорғандағы обалар санын анықтайды- 1 балл -табылған олжалардың тізімін жасайды- 1 балл 3 топ-Дескриптор: Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарының ұқсастықтарын анықтайды Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарының айырмашылықтарын ажырата алады Әр дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор: Бесшатыр қорымының орналасқан аймағын картадан көрсетеді -1 балл Шілікті қорымының орналасқан аймағын картадан көрсетеді-1 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» Оқушылар критерийлер бойынша бірін-бірі бағалайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
ВЕНН диаграммасы Тақырыптық мәтіндер Сұрақ тар жазыл ған үлестір мелі қағаздар е Кескін карта ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 тапсырма Ой қозғау Берілген суреттер арқылы білетін ақпараттарымен бөліседі
|
Берілген суреттер арқылы түсінген ақпараттарымен бөліседі |
«Алақан-жұдырық» |
Таратпа материалдар |
||
|
Саралау тапсырмасы |
«Тарихи сәйкестік» ойыны ойнатылады. WORD WOLL әдісі арқылы ұяшықтардағы фактілерді бір-бірімен сәйкестендіру қажет. |
Бәрілген ақпараттарды дұрыс жауабымен сәйкестендіреді |
«Ең үздік жауап» |
https://wordwall.net/ru/resource/85105563 |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс 5 минут |
|
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары.
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары.
ІІІ оқу тоқсаны
Ежелгі Қазақстан тарихы 5-сынып
|
«Қорғас орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ |
||||||
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманбаева Арай Серікқызы |
|||||
|
Күні: |
14.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар
|
Ұлттық мүдде:Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу; Талап:дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят:Халқына адал қызмет ету; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесіп,назарларын сабаққа аудару. Сыныптысандар арқылы топқа бөлу 1 топ- Шілікті патша қорғандары 2 топ -Бесшатыр патша қорғандары 3 топ -Сақтар «Ой шақыру» Тақырыптың маңыздылығын ашу үшін оқушыларға қорғандардың суреті көрсетіледі
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. . |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мадақтау |
Тақырып тық суреттер |
||
|
Жаңа білім 15 минут Сабақтың ортасы 5 минут |
Зерттеу мен талдау 1 тапсырма Үш топқа оқулық бойынша Шілікті және Бесшатыр қорғандары туралы ВЕНН диаграммасын толтыруға тапсырма беру 1 топ Бесшатыр патша қорғаны 2 топ Шілікті патша қорғаны 3 топ Бесшатыр мен Шілікті патша қорғанының ұқсастығы мен айрмашылығы
5 балл
5 балл
Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан беріледі 2 тапсырма Картамен жұмыс
|
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, қорғандардың ерекшеліктерін анықтайды. Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. 1 топ-Дескриптор: Бесшатыр патша қорғанының орналасқан жерін анықтайды - 1 балл қорғанды зерттеген археологтарды біледі- 1 балл -қорғанның құрылыс көлемін ажыратады - 1 балл -қорғандағы обалар санын анықтайды- 1 балл -табылған олжалардың тізімін жасайды- 1 балл 2 топ-Дескриптор: Шілікті патша қорғанының орналасқан жерін анықтайды - 1 балл қорғанды зерттеген археологтарды біледі- 1 балл -қорғанның құрылыс көлемін ажыратады - 1 балл -қорғандағы обалар санын анықтайды- 1 балл -табылған олжалардың тізімін жасайды- 1 балл 3 топ-Дескриптор: Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарының ұқсастықтарын анықтайды Шілікті және Бесшатыр патша қорғандарының айырмашылықтарын ажырата алады Әр дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріледі Дескриптор: Бесшатыр қорымының орналасқан аймағын картадан көрсетеді -1 балл Шілікті қорымының орналасқан аймағын картадан көрсетеді-1 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» Оқушылар критерийлер бойынша бірін-бірі бағалайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
ВЕНН диаграммасы Тақырыптық мәтіндер Сұрақ тар жазыл ған үлестір мелі қағаздар е Кескін карта ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 тапсырма Ой қозғау Берілген суреттер арқылы білетін ақпараттарымен бөліседі
|
Берілген суреттер арқылы түсінген ақпараттарымен бөліседі |
«Алақан-жұдырық» |
Таратпа материалдар |
||
|
Саралау тапсырмасы |
«Тарихи сәйкестік» ойыны ойнатылады. WORD WOLL әдісі арқылы ұяшықтардағы фактілерді бір-бірімен сәйкестендіру қажет. |
Бәрілген ақпараттарды дұрыс жауабымен сәйкестендіреді |
«Ең үздік жауап» |
https://wordwall.net/ru/resource/85105563 |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
|
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс 5 минут |
|
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз



















