|
Бөлім 5.3. |
Сақтар |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 5 «А»,«Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22. Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Біртұтас тәрбие бағыты |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап:жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят:Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: Сурет көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар сурет бойынша жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. О Жерлеу ғұрпының сән-салтанатты және қарапайым болып бөлінуі қоғамдағы әлеуметтік теңсіздікті көрсетеді. ба: үлкен, орта, кішіСақ қоғамындағы әлеуметтік топтар: Абыздар, жауынгерлер мен малшылар, егіншілер. Мәтін арқылы жұппен жұмыс. Апта дәйексөзі «Тәртіп-тәрбие бастауы» мағынасын түсіндіріп, оқушыларды тәртіппен тапсырманы орындауға, өзгелердің құқығын құрметтеуге шақыру. «Венн диаграммасы» арқылы Берел мен Шілікті патша қорғандарының ұқсастығы мен айырмашылығын табады.
|
Оқушылар негізгі мәліметті жазады. Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. |
КБ «Сұрақ-жуап»
ҚБ « Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?» |
Оқулық, кесте Таратпа мәтін, слайд |
||||||||||
|
|
Жеке жұмыс. Оқушылар әлеуметтік топтардың қоғамда атқарған рөлін анықтау үшін, төмендегі кестені толтыру тапсырылады.
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд
|
||||||||||
|
Бекіту
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. «Сурет галереясы» әдісі арқылы, суретті 5 мәлімет жазу арқылы сипатта:
1________________________________ 2________________________________ 3________________________________ 4________________________________ 5________________________________ Дескриптор:
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22. Мазмұндау. Рефлексия. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. ҚМЖ №2 сабақ
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. ҚМЖ №2 сабақ
|
Бөлім 5.3. |
Сақтар |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 5 «А»,«Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22. Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Біртұтас тәрбие бағыты |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап:жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят:Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: Сурет көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар сурет бойынша жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. О Жерлеу ғұрпының сән-салтанатты және қарапайым болып бөлінуі қоғамдағы әлеуметтік теңсіздікті көрсетеді. ба: үлкен, орта, кішіСақ қоғамындағы әлеуметтік топтар: Абыздар, жауынгерлер мен малшылар, егіншілер. Мәтін арқылы жұппен жұмыс. Апта дәйексөзі «Тәртіп-тәрбие бастауы» мағынасын түсіндіріп, оқушыларды тәртіппен тапсырманы орындауға, өзгелердің құқығын құрметтеуге шақыру. «Венн диаграммасы» арқылы Берел мен Шілікті патша қорғандарының ұқсастығы мен айырмашылығын табады.
|
Оқушылар негізгі мәліметті жазады. Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. |
КБ «Сұрақ-жуап»
ҚБ « Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?» |
Оқулық, кесте Таратпа мәтін, слайд |
||||||||||
|
|
Жеке жұмыс. Оқушылар әлеуметтік топтардың қоғамда атқарған рөлін анықтау үшін, төмендегі кестені толтыру тапсырылады.
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд
|
||||||||||
|
Бекіту
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. «Сурет галереясы» әдісі арқылы, суретті 5 мәлімет жазу арқылы сипатта:
1________________________________ 2________________________________ 3________________________________ 4________________________________ 5________________________________ Дескриптор:
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22. Мазмұндау. Рефлексия. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
шағым қалдыра аласыз















