Материалдар / Сілтемелер. 6-сынып

Сілтемелер. 6-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: А. Югнаки жом 6.1В – Мәтіндік құжаттардағы сілтемелерді ұйымдастыру Күні: 08.06.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Джунаева Зияда Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы Сілтемелер Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 6.2.2.1. сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: атау, иллюстрация тізімі және қиылыс сілтемелер, мазмұнды баптау туралы біледі Оқушылардың басым бөлігі: атау енгізуді және мазмұнды баптауды қолдана алады Кейбір оқушылар: Білім порталдарын және каталогтарын пайдалану жолдарын үйренеді; Бағалау критерийі - Сілтемелердің қайда қойылатынын түсіне алады; - сілтеменің қай жерде керек екенін, құжатқа мазмұндарды орнатуды және баптауды жасай алады; - құжатта сілтемелерді ұйым
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Сәуір 2024
112
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: А. Югнаки жом

6.1В – Мәтіндік құжаттардағы сілтемелерді

ұйымдастыру

Күні: 08.06.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Джунаева Зияда


Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сілтемелер

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сілтеме)

6.2.2.1. сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: атау, иллюстрация тізімі және қиылыс сілтемелер, мазмұнды баптау туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі: атау енгізуді және мазмұнды баптауды қолдана алады

Кейбір оқушылар: Білім порталдарын және каталогтарын пайдалану жолдарын үйренеді;

Бағалау критерийі


- Сілтемелердің қайда қойылатынын түсіне алады;

- сілтеменің қай жерде керек екенін, құжатқа мазмұндарды орнатуды және баптауды жасай алады;

- құжатта сілтемелерді ұйымдастырады, атау қоя алады;

- қиылыс сілтемелерді ұйымдастыра алады.;

- мазмұнды баптай алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминалогия:

Сілтеме -ссылка – links.

Мазмұн –оглавление- table of contents
Атаулар- названия- titles.
Нысандық көрсеткіш-предметный указатель- Subject index
Түсіндірмелер-сноски- Ғооtnote

Құндылықтарға баулу

  • жұптық, топтық жұмыстарда өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау.

  • жауапкершілік


Пəнаралық байланыс

Ағылшын тілінде терминдерді кіргізу және қысқа мәтіндермен жұмыс. Графиктер құру арқылы математикалық білімдерін пайдаланады.

Алдыңғы білім

Компьютер және мен.









Сабақтың барысы.


Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

3 мин












2 мин

Ұйымдастыру.

Сәлемдесу

Жағымды психологиялық ахуал туғызу;

Оқушыларды топқа бөлу, топ ережесін құру;

«Гүлмен тілек»

(сергіту және топқа біріктіру)

Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

1-топ. Монитор

2-топ. Процессор.

Оқушылардан үй тапсырмасын «Серпілген сауал» әдісін пайдалану арқылы пысықтау.

  1. Компьютер деген не?

  2. Компьютердің негізгі құрылғылары.

  3. Операциялық жүйе деген не?

  4. Қандай операциялық жүйелерді білесін?

  5. Желі дегеніміз не?

  6. Желінің қандай түрлерін білесіңдер ?

  7. Wi-Fi дегеніміз не ?

  8. Сымсыз технология түрлерін ата.


Слайд-4












Слайд-5


Сабақтың ортасы


3 мин




12 мин























3 мин


















4 мин




























5мин

























3 мин


Мұғалімнің түсіндіруі: Сабақ мақсатымен, тапсырмалармен және критерийлерімен танысу.


Электрон оқулықтан сілтемелер туралы видеобейне көрсету.


«Үштік» әдіс» (Ойлан, жұптас, бөліс) әдісі арқылы жаңа ақпаратпен танысады. Топтар кітаптағы оқу материалымен жұмыс жасайды.

  1. Монитор (сілтеме, түсіндірмелер, нысандық көрсеткіштер).


  1. Процессор (мазмұн, атау, сілтемелер кестесі).


Топтар тақырыпты постер арқылы қорғайды.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Дескриптор. Сілтемелер бөліміндегі басқару элементтерінің тобы туралы оқиды, түсінеді.

Қ.Б. Топтар өзара бағалау жасайды.


«Түртіп алу» стратегиясы. Дәптермен жұмыс.

Термин сөздерді интерактивті тақта арқылы шығарып таныстырамын. Жаңа тақырыптағы термин сөздердің орысша ағылшын тілінде аудармасымен танысады, қайталайды.


Пәнге қатысты лексика мен терминалогия:

Сілтеме -ссылка – links.

Мазмұн –оглавление- table of contents
Атаулар- названия- titles.
Нысандық көрсеткіш-предметный указатель- Subject index
Түсіндірмелер-сноски- Ғооtnote

Компьютермен жұмыс.

1-тапсырма

Оқушылар оқулықтағы 4- практикалық тапсырманы А4 парағында орындайды.

Сілтемелер бөлімінің топтары мен олардың атқаратын қызметтері. Сәйкестендіру кестесін толдыру.

Слайд ---

Элементтер тобы

Атқаратын қызметі

Сілтеме

Мәтіндік құжатта заңдарға, үлгілі істерге және басқа да заңды құжаттарға қойылатын сілтемелер тізімін жасау.

Түсіндірмелер

Мәтінде сурет немесе кесте атауларына сілтеме жасау

Нысандық көрсеткіштер

Құжатқа мазмұн қосуға мүмкіндік беретін элемент

Мазмұн

Ғылыми еңбектер негізделетін әдебиеттер тізімін басқаруға, қандайда бір ақпарат көзіне сілтеме қою.

Атау

Қарапайым және шеткі түсіндірмелерді қою, баптау

Сілтемелер кестесі

Нысандық көрсеткіштер құру, баптау

Дескриптор.

Мәтіндік редакторда қойылатын сілтемелердің қызметтерін біледі, қолдана алады.

Қ.Б. Оқушылар өзін-өзі бағалайды



2-тапсырма. Компьютермен жұмыс.

Оқулықтағы 5-тапсырманы компьютерде орындайды.

Слайд

Сілтемелермен жұмыс.

  1. Мәтіндік редакторды ашыңдар.

  2. Үлестірме қағазындағы мәтінді енгізіңдер.

  3. Түсіндірме сілтемесі ретінде өлендің авторын жазыңдар.

Дескриптор, Компьютерде M.S.Word-та (ССылки бөліміндегі) мазмұн, атау, түсіндірмелерді, нысандық көрсеткішті және қиылысқан сілтемелерді пайдаланып құжат құрады.

Қ.Б. Оқушылар өзін-өзі бағалайды



Сергіту: көз жаттығулар жасау.

«Ия-жоқ» әдісі. Монитор компьютердің негізгі құрылғысына жатады.

  1. Алгоритм 3 түрде болады.

  2. Пернетақта арқылы енгізілген ақпараттарды көруге болады.

  3. Wi-Fi сымсыз желі түріне жатады.

Дескриптор.

Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады, жылдам ой түйіндейді.

Қ.Б. Оқушылар өзін-өзі бағалайды





Презентация, слайд1-3




Электрон оқулық

Слайд-6

Информатика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық. / Г.И.Салғараева, Г.Б.Илиясова, А.С.Маханова. – Астана: «Арман-ПВ» баспасы, 2018.

138-142 беттер.

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер.

Мен түсіндім

Мен түсінгендеймін

Мен түсінбедім



Слайд-7
















Слайд-8,9







Оқулық. 4-тапсырма

(141-бет.)

үлестірме қағаздар


стикерлер.

Мен түсіндім

Мен түсінгендеймін

Мен түсінбедім











Слайд-10





стикерлер.

Оқулық.5-тапсырма (142бет)

Компьютер

Мен түсіндім

Мен түсінгендеймін

Мен түсінбедім





Слайд -11

Мен түсіндім

250 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ