|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Утепова Ж.Д |
|
|
Күні: 12.05.2023 |
|
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Симметриялы фигуралар. Бекіту (пысықтау) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.4 симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды бір бірінен ажырату және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал бүгінгі сабағымызда симметриялы фигуралар салуды жалғастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Жаттығу жасайды. Тапсырма тексертеді. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 14 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Зерттеу жүргізіңдер. Сауалнама жүргізіп, диаграмма құрыңдар. 2) Дәптерге торкөз бойынша симметриялы пішіндер сызыңдар. 3) Тапсырманы орындаңдар. Тік бұрышқа іргелес жатқан қабырғаларының ұзындығы 6см,4см болатын тікбұрышты үшбұрыш сызыңдар. Атауын жазыңдар. Қалған бұрыштарын өлшеп, олардың градустық өлшемін жазыңдар. <A=90 <B =550 <C=350 (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Фигуралардың ауданын есептеңдер. А)Ш: S1=3*(4-2)=6см2 S2=2*5=10см2 S= S1 +S2=6+10=16см2 Ж: ауданы 16см2. Ә) Ш: S1=2*11=22см2 S2=2*7=14см2 S= S1 +S2=22+14=36см2 Ж: ауданы 36см2. 5) Есепті шығарыңдар. Ш: V1=72:3=24орын/саг t2=3*2=6саг V2=72:6=12орын/сағ V=V1+V2=24+12=36 t=A:V=144:36=4сағ Ж: екеуі бірге 144 оқушы орнын 4 сағатта жабдықтайды. (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6) Егер Арман өрнекті амалдардың орындалу реті бойынша жазған болса, онда оның қандай өрнекті есептегенін табыңдар. 142987-42*6935:15=123569 (180540:306)*(456+989)=852550 7а) Сөздерді оқып көріңдер. Кейбір әріптердің симметрия осі бар. Көк, жөн, көз, сөз.
7 Т Ш А А А Н П Ш А Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 114-бет №8. |
Тапсырмаларды орындайды. Тапсырма орындай ды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Сауалнама жүргізіп, диаграмма құрады -1балл. Симметриялы пішіндер сызады-1балл.. Тікбұрышты үшбұрыш сызады, атауын жазады-1балл. Бұрыштарын өлшеп, олардың градустық өлшемін жазады-1балл. Фигуралардың ауданын есептейді-1балл.
Есептің шешуін, жауабын табады-1балл.
Арманның қандай өрнекті есептегенін табады-2балл.
Сөздерді оқиды-1балл. Симметриялы әріптерді анықтайды, сөз жазады-1балл. |
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 114-бет №9. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Симметриялы фигуралар
Симметриялы фигуралар
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат Үшбұрыш. Симметрия |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Утепова Ж.Д |
|
|
Күні: 12.05.2023 |
|
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Симметриялы фигуралар. Бекіту (пысықтау) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.4 симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды бір бірінен ажырату және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал бүгінгі сабағымызда симметриялы фигуралар салуды жалғастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Жаттығу жасайды. Тапсырма тексертеді. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 14 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Зерттеу жүргізіңдер. Сауалнама жүргізіп, диаграмма құрыңдар. 2) Дәптерге торкөз бойынша симметриялы пішіндер сызыңдар. 3) Тапсырманы орындаңдар. Тік бұрышқа іргелес жатқан қабырғаларының ұзындығы 6см,4см болатын тікбұрышты үшбұрыш сызыңдар. Атауын жазыңдар. Қалған бұрыштарын өлшеп, олардың градустық өлшемін жазыңдар. <A=90 <B =550 <C=350 (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Фигуралардың ауданын есептеңдер. А)Ш: S1=3*(4-2)=6см2 S2=2*5=10см2 S= S1 +S2=6+10=16см2 Ж: ауданы 16см2. Ә) Ш: S1=2*11=22см2 S2=2*7=14см2 S= S1 +S2=22+14=36см2 Ж: ауданы 36см2. 5) Есепті шығарыңдар. Ш: V1=72:3=24орын/саг t2=3*2=6саг V2=72:6=12орын/сағ V=V1+V2=24+12=36 t=A:V=144:36=4сағ Ж: екеуі бірге 144 оқушы орнын 4 сағатта жабдықтайды. (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6) Егер Арман өрнекті амалдардың орындалу реті бойынша жазған болса, онда оның қандай өрнекті есептегенін табыңдар. 142987-42*6935:15=123569 (180540:306)*(456+989)=852550 7а) Сөздерді оқып көріңдер. Кейбір әріптердің симметрия осі бар. Көк, жөн, көз, сөз.
7 Т Ш А А А Н П Ш А Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 114-бет №8. |
Тапсырмаларды орындайды. Тапсырма орындай ды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Сауалнама жүргізіп, диаграмма құрады -1балл. Симметриялы пішіндер сызады-1балл.. Тікбұрышты үшбұрыш сызады, атауын жазады-1балл. Бұрыштарын өлшеп, олардың градустық өлшемін жазады-1балл. Фигуралардың ауданын есептейді-1балл.
Есептің шешуін, жауабын табады-1балл.
Арманның қандай өрнекті есептегенін табады-2балл.
Сөздерді оқиды-1балл. Симметриялы әріптерді анықтайды, сөз жазады-1балл. |
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 114-бет №9. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













