Күтілетін нәтиже
|
|
Білімдік
|
Жаңа
білім
|
Программа
құру ережесін есіне түсіреді.
|
|
Жаңа түсінік
|
Символдық
мәліметтермен жұмыс істеуде операторлардың қолданылуын
түсінеді.
|
|
Құзырлылық
|
Қолданым әрекеті
|
Операторларды программалауда қолданады.
|
|
Талдау
әрекеті
|
Алгоритмге негізделген тапсырмаларды программалауды
талдайды.
|
|
Шығармашылық әрекет
|
Математикадағы білімін пайдаланып есесп шешімінің
программасын түсіндіреді.
|
|
Құндылық
|
Бағамдау
әрекеті
|
Символдық
мәліметтерді программалау жайлы білімін
түйіндейді.
|
|
Оқыту
әдіс -тәсілдері
|
Әдісі: Түсіндірмелі-иллюстративтік, репродуктивті, топтық,
жұптық
|
Тәсілдері: Топтастыру, Insert,
джигсо стратегиялары
|
|
Модульдің кіріктірілуі
|
1. Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер
2. Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету
3. Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау
4. Оқытудағы басқару
және көшбасшылық
5. Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту
|
|
Сабақ
типі:
|
Сабақта
жаңа білімді игеру
|
|
Негізгі дерек
көздер
(көрнекті құралдар)
|
ДК
суреттері, көңілді смайликтер, тапсырмалар, стикерлер, А4 парағы,
маркерлер, бағалау парағы
|
|
Негізгі ұғымдар мен терминдермен
жұмыс:
|
-
Program
- программа - бағдарлама
-
Variable - переменная-
айнымалы
-
Begin – начать -
бастау
-
Write - записывать -
жазу
-
Read - читать -
оқу
-
End - конец -
аяғы
-
Character – символ –
символ
|
|
Оқушыда дағды қалыптастыру:
|
-Жаңа өткен тақырыпты толық
игеру
-Қажет болған жағдайда
мұғалімнен көмек сұрау
-Өтілген тақырыпты бекіту
мақсатында үй жұмысын, деңгейлік тапсырмаларды толығымен өз бетімен
орындау
|
|
Мұғалім іс-әрекетінің тәсілі:
|
-Жаңа терминологиямен
таныстыру
-Тапсырмаларды
орындауда көмектесетін нақты мысалдарды көрсету
-Оқушыларға тапсырманы
өз бетімен орындап көруге мүмкіндік беру.
-Өз
бетімен орындауда нәтижелер оң болмаған жағдайда, нұсқаулар
беру
|
|
Ақпарат көздері
|
1. Е.А.
Вьюшева,Н.В.Параскун Б.А.Бекетауов Информатика "Арман -ПВ"
2015
2. С.Т.Мұхамбетжанова,
Д.С.Момбекбаев, Е.Бұлтұлы, М.Е.Сағымбаев Компьютерлік
дизайн. Ақпарат
көзі:
3.
Информатика негіздері
журналдары. Ақпарат
көзі:
4. С.
Яковлев. Что такое
алгоритм.... Ақпарат
көзі: http://school10-rasskazovo.narod.ru/INFO/site-alg/algoritm.htm
|
|
Ұйымдастыру
кезеңі
( 2
мин)
|
Оқушылар
гүлдердің түрлері арқылы топ құрайды. Топ ережесін сақтауға
ұмтылады. Шаттық шеңберін құрады.
|
|
Ойлауды Б.Блум
бойынша
жіктеу
|
Тапсырма
түрлері
|
Бағалау
|
|
Үй жұмысын
тексеру
(7 мин)
|
-
"Гүлдесте жасау"
(ауызша сұрақтарға жауап беру)
-
Тапсырмамен жұмыс
(жазбаша)
-
Алгоритм сөзі қай
ғалымның есімімен байланысты?
-
Паскаль тілін ұсынған
ғалым кім?
-
Алғашқы программист
кім?
-
Компьютердің атасы деп
кімді атаймыз?
-
Таңдау операторларын
жаз:
-
Қайталану операторларын
жаз:
-
Операторлар бөлімі қандай түйінді сөзбен
басталады?
|
Жеке
жұмыс
(Әр жауапқа 1 ұпай)
-10ұпай
Топ
басшылар бағалау парағын толтырады
|
|
Ой
толғау
(2 мин)
|
"4 сурет
бір жауап"
|
Сұрақ-
жауап арқылы сабақтың тақырыбын ашу
|
|
Жаңа
тақырып
(7
мин)
|
-
Жаңа оператормен
таныстыру
-
Программа жасауды
көрсету
-
ASCII кодының қолданылуын
түсіндіру
|
|
|
Шығармашылық
қалыптастыру
(5
мин.)
|
Топтық
жұмыс.
Берілген тапсырманы
орындау
1-топ
тапсырмасы: Операторларды
жазады
2-топ
тапсырмасы: Алгоритмдерді
жазады
|
Топтық
жұмыс
Тапсырманың мазмұнымен
танысады. Постерге жазады.Топ басшылар бағалау парағын толтырады.
(3 баллдық шкала)- 3
ұпай
Топ бірін бірі
бағалайды
|
|
Құзырлылық
қалыптастыру (10 мин.)
|
Тапсырмалар
|
Жеке жұмыс
- 3 ұпай
Топ басшы
бағалау парағын толтырады
|
|
Бекіту (3мин)
|
Жаңа тақырып бойынша сұрақтар қою
|
Жеке жұмыс
- 8 ұпай
Топ басшы бағалау парағын толтырады
|
|
Бағалау
(2 мин)
|
Жүйелеп нақты
бағалаймын
18-
15 - "5"
14
-10
-
"4"
9
- 5 -
"3"
4
-0 -
"2"
|
Топ басшылар бағалау
парағын толтырып мұғалімге тапсырады
(
жинақтау бағалау)
|
|
Бағамдау -
бағалау Рефлексия
(1 мин)
|
Білім
ағашы Не білдім? Не білгім
келеді?
|
|
Үй
тапсырмасы
(1 мин)
|
• Келесі сабаққа дайындық
тапсырмасы
|
|
• Бонус-балл
тапсырмасы
Өз
бетіңмен Интернет желісінен тақырыпқа байланысты қосымша ақпарат
қарастыру.
|
|