Информатика пәнінің мұғалімі: Изанов Азамат
|
Сабақтың тақырыбы |
Символдық операторлар |
Методикалық түсініктеме |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік Мәтіндік ақпараттарды өңдеу амалдарын түсіндіру, length concat, copy функциялары мен delete, insert процедуралары туралы мағлұмат беру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Топтық жұмыс, блум таксономиясы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа материалды өту сабағы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Программалық жабдық |
Turbo Pascal программасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Ұйымдастыру. Оқушыларды тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. Сергіту сәтін ұйымдастыру. Оқушыларды топқа бөлу. Сынып оқушыларына бағалау парақшасын тарату. |
Оқушылардың назарын аударып, психологиялық дайындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Блоб ағашы |
Формативті бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерийін құру |
келтіре алады
|
Оқушылармен бірге табыс критерийін құрады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімді жан-жақты тексеру |
К
|
Кроссвордты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ Тірек сызбамен жұмыс
Компьютер-мен жұмыс. |
Жаңа сабағымыздың тақырыбы «Графикалық операторлар» деп аталады.
Білу, түсіну. Семантикалық картамен жұмыс. І топ.
ІІ топ.
ІІІ топ
Қолдану, талдау І топ. Мектеп және оқушысы сөздерінен мектеп оқушысы сөзін құрастыру программасын жаз. ІІ топ. Информатика сөзінен форма сөзін қиып алу программасын жаз. ІІІ топ. Информатика сөзінен р әрпінің тұрған орнын анықтайтын программа жаз. Жинақтау, бағалау І топ Символдық операторларды топтастыру.
Символдық операторлар
ІІ топ Венн диаграммасы
Графикалық режим Мәтіндік режим
ІІІ топ. Программалаудың өмірдегі маңызы
|
Оқулықтан символдық операторлардың жазылуын, қолдану жолдарын оқып, талдайды. Білу, түсіну сатысындағы тапсырмаларды орындайды
Қолдану, талдау сатысындағы тапсырмаларды орындау. Кеспе қағаздағы есепті компьютерге енгізіп жауабын алу. Жинақтау, бағалау сатысындағы тапсырмаларды орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
«Қарлы кесек»
|
Допты бір-біріне лақтыру арқылы бір-біріне сұрақтар қояды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Блоб ағашы |
Формативті бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқуды бағалау |
Бағалау парағы
|
Бағалау парақшасы топбасшы қалған оқушыларды бағалайды. Қорытынды бағаны мұғалім қояды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
90 бет №5, 6 (а, ә)
|
Үй тапсырмасы түсіндіріліп, оқушылар материал жинақтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Эссе.
|
Стикерге жазып постерге іледі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Символдық операторлар
Символдық операторлар
Информатика пәнінің мұғалімі: Изанов Азамат
|
Сабақтың тақырыбы |
Символдық операторлар |
Методикалық түсініктеме |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік Мәтіндік ақпараттарды өңдеу амалдарын түсіндіру, length concat, copy функциялары мен delete, insert процедуралары туралы мағлұмат беру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Топтық жұмыс, блум таксономиясы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа материалды өту сабағы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Программалық жабдық |
Turbo Pascal программасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Ұйымдастыру. Оқушыларды тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау. Сергіту сәтін ұйымдастыру. Оқушыларды топқа бөлу. Сынып оқушыларына бағалау парақшасын тарату. |
Оқушылардың назарын аударып, психологиялық дайындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Блоб ағашы |
Формативті бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерийін құру |
келтіре алады
|
Оқушылармен бірге табыс критерийін құрады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімді жан-жақты тексеру |
К
|
Кроссвордты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ Тірек сызбамен жұмыс
Компьютер-мен жұмыс. |
Жаңа сабағымыздың тақырыбы «Графикалық операторлар» деп аталады.
Білу, түсіну. Семантикалық картамен жұмыс. І топ.
ІІ топ.
ІІІ топ
Қолдану, талдау І топ. Мектеп және оқушысы сөздерінен мектеп оқушысы сөзін құрастыру программасын жаз. ІІ топ. Информатика сөзінен форма сөзін қиып алу программасын жаз. ІІІ топ. Информатика сөзінен р әрпінің тұрған орнын анықтайтын программа жаз. Жинақтау, бағалау І топ Символдық операторларды топтастыру.
Символдық операторлар
ІІ топ Венн диаграммасы
Графикалық режим Мәтіндік режим
ІІІ топ. Программалаудың өмірдегі маңызы
|
Оқулықтан символдық операторлардың жазылуын, қолдану жолдарын оқып, талдайды. Білу, түсіну сатысындағы тапсырмаларды орындайды
Қолдану, талдау сатысындағы тапсырмаларды орындау. Кеспе қағаздағы есепті компьютерге енгізіп жауабын алу. Жинақтау, бағалау сатысындағы тапсырмаларды орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
«Қарлы кесек»
|
Допты бір-біріне лақтыру арқылы бір-біріне сұрақтар қояды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Блоб ағашы |
Формативті бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқуды бағалау |
Бағалау парағы
|
Бағалау парақшасы топбасшы қалған оқушыларды бағалайды. Қорытынды бағаны мұғалім қояды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
90 бет №5, 6 (а, ә)
|
Үй тапсырмасы түсіндіріліп, оқушылар материал жинақтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Эссе.
|
Стикерге жазып постерге іледі |
шағым қалдыра аласыз
















