Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиет оқуы
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жеңісқызы Мерей |
|
|
Күні: |
11.10.23 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Синтексис әлеміне саяхат. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.1 тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану. 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 10 мин |
Амандасу -Сәлеметсіңдер ме,оқушылар! Бүгінгі сабақтарыңа сәттілік тілеймін. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: -Синтаксис деген не білесіңдер ме ? Оқушылар біз бүгін синтаксис сөзіне толық анықтама береміз. Тақырып: Синтексис әлеміне саяхат. Синтаксис-гректің «құрау, біріктіру, рет» деген мағынадағы сөзі. Ал енді Али мен Мерейдің арасындағы диалогты оқып көрикші.
|
Амандасу Сұраққа жауап береді. Диалогты оқиды.Синтаксиске анықтама алады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Сабақ ортасы. 5 минут 5 минут 7 мин |
1-тапсырма А) Мәтінді оқып, не туралы екенін анықта. Ә) Мәтінді көшіріп жаз
2-тапсырма Сызбаға қарап қандай қортынды жасауға болады?
- Сызбадағы синтаксистің қай тақырыптары саған таныс ? - Қай тақырыптар таныс емес ?өз ойыңды ортаға сал. 3-тапсырма -Жай сөйлемдерді сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетін түрлерімен сәйкестендір
Берілген сойлемдерді жалаң және жайылмаға ажырат. Жалаң сөйлемдерді жайылма сөйлемдерге айналдырып жаз. Кұраған сөйлемдеріңді сөйлем мүшелеріне талда. |
- Тапсырма орындайды.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. Тапсырманы орындап,сәйкестендіреді.Жалаң және жайылма сөйлемдерді ажыратып,жалаң сөйлемді жайылма сөйлемге айналдырады. |
Дескриптор: -Мәтінді ұқыпты көшіріп жазады 1 бал. -Сызбаға қарап қортынды жасайды 1 бал, -Өз ойын білдіреді 1 бал. -Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай сәйкестендіреді 3 бал, -Жалаң сөйлемдерді жайылма сөйлемдерге айналдырып жазады 4 бал. |
«Қазақ тілі» оқулығы 4 сынып 2019ж |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Үй тапсырмасы: 42 жаттығу, 56 бет |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
Қортынды баға қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Синтексис әлеміне саяхат.
Синтексис әлеміне саяхат.
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиет оқуы
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жеңісқызы Мерей |
|
|
Күні: |
11.10.23 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Синтексис әлеміне саяхат. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.1 тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану. 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 10 мин |
Амандасу -Сәлеметсіңдер ме,оқушылар! Бүгінгі сабақтарыңа сәттілік тілеймін. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: -Синтаксис деген не білесіңдер ме ? Оқушылар біз бүгін синтаксис сөзіне толық анықтама береміз. Тақырып: Синтексис әлеміне саяхат. Синтаксис-гректің «құрау, біріктіру, рет» деген мағынадағы сөзі. Ал енді Али мен Мерейдің арасындағы диалогты оқып көрикші.
|
Амандасу Сұраққа жауап береді. Диалогты оқиды.Синтаксиске анықтама алады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Сабақ ортасы. 5 минут 5 минут 7 мин |
1-тапсырма А) Мәтінді оқып, не туралы екенін анықта. Ә) Мәтінді көшіріп жаз
2-тапсырма Сызбаға қарап қандай қортынды жасауға болады?
- Сызбадағы синтаксистің қай тақырыптары саған таныс ? - Қай тақырыптар таныс емес ?өз ойыңды ортаға сал. 3-тапсырма -Жай сөйлемдерді сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетін түрлерімен сәйкестендір
Берілген сойлемдерді жалаң және жайылмаға ажырат. Жалаң сөйлемдерді жайылма сөйлемдерге айналдырып жаз. Кұраған сөйлемдеріңді сөйлем мүшелеріне талда. |
- Тапсырма орындайды.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. Тапсырманы орындап,сәйкестендіреді.Жалаң және жайылма сөйлемдерді ажыратып,жалаң сөйлемді жайылма сөйлемге айналдырады. |
Дескриптор: -Мәтінді ұқыпты көшіріп жазады 1 бал. -Сызбаға қарап қортынды жасайды 1 бал, -Өз ойын білдіреді 1 бал. -Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай сәйкестендіреді 3 бал, -Жалаң сөйлемдерді жайылма сөйлемдерге айналдырып жазады 4 бал. |
«Қазақ тілі» оқулығы 4 сынып 2019ж |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Үй тапсырмасы: 42 жаттығу, 56 бет |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
Қортынды баға қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















