ШЖМ-дегі сабақ жоспары
|
Тақырыбы: |
Бояулар сыры |
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Калменова Марха |
|||||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
1, 3 |
|||||||
|
Қатысқандар: 1-сынып: 3-сынып: |
Қатыспағандар саны: 1-сынып: 3-сынып: |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар бояудың сан алуан түрімен танысады; Негізгі және қосымша түстерді ажырата алады; Түстермен дұрыс жұмыс жасауды үйренеді. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Бейнелеу,дүниетану, ана тілі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Басы 5 минут |
Сәлемдесу! 3-сынып оқиды, 1-сынып қайталайжы Психологиялық ахуал Бояуларды әрқашан, Достарым деп білемін Татулықты ешқашан, Басқадан кем көрмедім. |
1-сынып: |
3-сынып: |
Мақтау, мадақтау |
|
|||
|
Мұғаліммен амандасады; 3 сынып соңынан қайталайды |
Мұғаліммен амандасады; Берілген өлеңді оқиды |
|||||||
|
Сұрақтар: |
1-сынып: |
3-сынып: |
||||||
|
1-сынып: |
3-сынып: |
|||||||
|
1)Кемпірқосақтың неше түсі бар? Оларды ата (қызыл,қызғылтсары, сары,жасыл,ашық көк, қою көк, күлгін) 2)Оны ағаш басынан ізде, Түрлі түске боянады күзде. Ол не? (Жапырақ) 3) Табиғатта қолданылатын көбінесе қандай түстер деп ойлайсыңдар? |
1)Адам келбетін бейнелейтін жанр қалай аталады? (Портрет) 2)Суға тез еритін бояу түрі? (Акварель) 3)Жеміс деймін шіркін, Іші қызыл тәтті Сырты жасыл қатты (қарбыз) |
Кемпірқосақтың қанша түсі барын айтады; Жұмбақтың шешімін табады; Табиғатта көп қолданылатын түстерді атайды. (3) |
Адам келбетін бейнелейтін жанрды айтады; Суға тез еритін бояу түрін анықтайды; Жұмбақтың шешімін табады. (3) |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Ортасы 25минут |
Жаңа тақырыптарды ашу (слайдтағы бояуларды көрсету)
Жаңа тақырып: Бояулар сыры |
1-сынып: |
3-сынып: |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы |
|
|||
|
Слайдпен жұмыстанады; Жаңа тақырыпты ашады. (1) (1) |
||||||||
|
|
|
|
|
|
слайд |
|||
|
1-сынып: |
3-сынып: |
|||||||
|
|
1-тапсырма. Кемпірқосақты өз түсеріне қарай боя.
|
|
|
|
||||
|
Кемпірқосақты өз түсеріне қарай дұрыс бояиды.
|
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
||||||
|
|
Сергіту сәті |
1-сынып: |
3-сынып: |
|
|
|||
|
|
1-сынып: Айтылған түстерді көрсетіңдер |
3-сынып: Сөздерден түс шығарыңдар 1)Лызық (қызыл) 2)Арқа (қара) 3)Дөгірлік (көгілдір) 4)Ырқоң (қоңыр) 5)Гүлкін (күлгін) 6)Лызықрасы (қызылсары) |
Жұптаса көрсетеді; Түстерді дұрыс ретімен көрсетеді. (2) |
Жұптаса орындайды; Шатасқан сөздерден түс шығарады. (2) |
|
|
||
|
|
2-тапсырма. «Көгершіннен хат» әдісі |
1-сынып: |
3-сынып: |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
|||
|
|
1-сынып: «Бауырсақ» ертегісі. Балалар барлығымыз бауырсақ ертегісін білеміз бе? Бауырсақты соңында қай жануар жейді? (түлкі) Ендеше осы қағазда берілген кейіпкерлерді өз қиялымызша бояиық. |
3-сынып: Таулардан өзен ағар сарқыраған, Айнадай сәуле беріп жарқыраған. Жел соқса, ыстық соқса бір қалыпта, Аралап тау мен тасты арқыраған. Бұл өленнің авторын білеміз бе? (Ы. Алтынсарин) Ендеше осы өлең бойынша бейнеленген пейзажды қағаз бетіне, өз қиялымызбен түсірейік. |
Бауырсақ ертегісін еске түсіреді; Бауырсақты жеген жануарды табады; Берілген суретті бояиды. (3) |
Өлеңді оқиды; Авторын еске түсіреді; Оны қағаз бетіне түсіреді. (3) |
|
|||
|
Соңы 10 минут |
Кері байланыс. «Пішіндер» әдісі
|
Сабақты пішіндер арқылы бағалайды. |
Мақтау, мадақтау |
|
||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|||||
|
|
Рефлексия. «Телефон әдісі» Сұрақтар: Жылы түстерді ата? Жасыл қандай түстердің қосындысы?(көк пен сары) Сары түсін үш тілде айт: (Желтый- yellow) Қызылсары қандай түстердің қосындысы? |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
||||
|
|
Үй жұмысы: |
Үй жұмысын орындайды. |
|
|
||||
|
|
1-сынып: Жылы түстерді пайдаланып таңның атуын бейнелеу |
3-сынып: Суық түстерді пайдаланып күннің батуын бейнелеу |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ШЖМ сабақ жоспары 1-3сынып
ШЖМ сабақ жоспары 1-3сынып
ШЖМ-дегі сабақ жоспары
|
Тақырыбы: |
Бояулар сыры |
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Калменова Марха |
|||||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
1, 3 |
|||||||
|
Қатысқандар: 1-сынып: 3-сынып: |
Қатыспағандар саны: 1-сынып: 3-сынып: |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар бояудың сан алуан түрімен танысады; Негізгі және қосымша түстерді ажырата алады; Түстермен дұрыс жұмыс жасауды үйренеді. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Бейнелеу,дүниетану, ана тілі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Басы 5 минут |
Сәлемдесу! 3-сынып оқиды, 1-сынып қайталайжы Психологиялық ахуал Бояуларды әрқашан, Достарым деп білемін Татулықты ешқашан, Басқадан кем көрмедім. |
1-сынып: |
3-сынып: |
Мақтау, мадақтау |
|
|||
|
Мұғаліммен амандасады; 3 сынып соңынан қайталайды |
Мұғаліммен амандасады; Берілген өлеңді оқиды |
|||||||
|
Сұрақтар: |
1-сынып: |
3-сынып: |
||||||
|
1-сынып: |
3-сынып: |
|||||||
|
1)Кемпірқосақтың неше түсі бар? Оларды ата (қызыл,қызғылтсары, сары,жасыл,ашық көк, қою көк, күлгін) 2)Оны ағаш басынан ізде, Түрлі түске боянады күзде. Ол не? (Жапырақ) 3) Табиғатта қолданылатын көбінесе қандай түстер деп ойлайсыңдар? |
1)Адам келбетін бейнелейтін жанр қалай аталады? (Портрет) 2)Суға тез еритін бояу түрі? (Акварель) 3)Жеміс деймін шіркін, Іші қызыл тәтті Сырты жасыл қатты (қарбыз) |
Кемпірқосақтың қанша түсі барын айтады; Жұмбақтың шешімін табады; Табиғатта көп қолданылатын түстерді атайды. (3) |
Адам келбетін бейнелейтін жанрды айтады; Суға тез еритін бояу түрін анықтайды; Жұмбақтың шешімін табады. (3) |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Ортасы 25минут |
Жаңа тақырыптарды ашу (слайдтағы бояуларды көрсету)
Жаңа тақырып: Бояулар сыры |
1-сынып: |
3-сынып: |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы |
|
|||
|
Слайдпен жұмыстанады; Жаңа тақырыпты ашады. (1) (1) |
||||||||
|
|
|
|
|
|
слайд |
|||
|
1-сынып: |
3-сынып: |
|||||||
|
|
1-тапсырма. Кемпірқосақты өз түсеріне қарай боя.
|
|
|
|
||||
|
Кемпірқосақты өз түсеріне қарай дұрыс бояиды.
|
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
||||||
|
|
Сергіту сәті |
1-сынып: |
3-сынып: |
|
|
|||
|
|
1-сынып: Айтылған түстерді көрсетіңдер |
3-сынып: Сөздерден түс шығарыңдар 1)Лызық (қызыл) 2)Арқа (қара) 3)Дөгірлік (көгілдір) 4)Ырқоң (қоңыр) 5)Гүлкін (күлгін) 6)Лызықрасы (қызылсары) |
Жұптаса көрсетеді; Түстерді дұрыс ретімен көрсетеді. (2) |
Жұптаса орындайды; Шатасқан сөздерден түс шығарады. (2) |
|
|
||
|
|
2-тапсырма. «Көгершіннен хат» әдісі |
1-сынып: |
3-сынып: |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
|||
|
|
1-сынып: «Бауырсақ» ертегісі. Балалар барлығымыз бауырсақ ертегісін білеміз бе? Бауырсақты соңында қай жануар жейді? (түлкі) Ендеше осы қағазда берілген кейіпкерлерді өз қиялымызша бояиық. |
3-сынып: Таулардан өзен ағар сарқыраған, Айнадай сәуле беріп жарқыраған. Жел соқса, ыстық соқса бір қалыпта, Аралап тау мен тасты арқыраған. Бұл өленнің авторын білеміз бе? (Ы. Алтынсарин) Ендеше осы өлең бойынша бейнеленген пейзажды қағаз бетіне, өз қиялымызбен түсірейік. |
Бауырсақ ертегісін еске түсіреді; Бауырсақты жеген жануарды табады; Берілген суретті бояиды. (3) |
Өлеңді оқиды; Авторын еске түсіреді; Оны қағаз бетіне түсіреді. (3) |
|
|||
|
Соңы 10 минут |
Кері байланыс. «Пішіндер» әдісі
|
Сабақты пішіндер арқылы бағалайды. |
Мақтау, мадақтау |
|
||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|||||
|
|
Рефлексия. «Телефон әдісі» Сұрақтар: Жылы түстерді ата? Жасыл қандай түстердің қосындысы?(көк пен сары) Сары түсін үш тілде айт: (Желтый- yellow) Қызылсары қандай түстердің қосындысы? |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
ҚБ: (1-10б) Түстер арқылы Қызыл-жарайсың Жасыл-жақсы Сары-талпын |
|
||||
|
|
Үй жұмысы: |
Үй жұмысын орындайды. |
|
|
||||
|
|
1-сынып: Жылы түстерді пайдаланып таңның атуын бейнелеу |
3-сынып: Суық түстерді пайдаланып күннің батуын бейнелеу |
||||||
шағым қалдыра аласыз




















