Сабақтың тақырыбы: § 4.12. СКРИПТЕРДІ ҚОЛДАНУ
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
28.02.2024 ж. |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 4.12. СКРИПТЕРДІ ҚОЛДАНУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.3 web-беттерді жасауда скриптерді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Скрипт және скрипт түрлерін анықтайды Көпшілік оқушы: Скриптерді құжатта қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу «Тұрғындар мен үйшік» ойыны Екі оқушы бір-бірінің қолдарын жоғары көтеріп ұстап, үйшік болып тұрады. Үйшіктің ішінде бір оқушы тұрғын болып тұрады. Мұғалім «Үйшіктер ауысады», - дегенде, «үйшіктер» қолдарын жібермей ауысады. «Тұрғындар ауысады», - дегенде, «тұрғындар» ауысады, үйшік орнында қалады. Қателесіп ауысқан үйшік немесе тұрғындар ойыннан шығарылады. Топқа біріктіру: смайлдер арқылы топтарға біріктіру
Өткен сабақты пысықтау Оқушылар өткен тақырып бойынша берілген тапсырмалардың жауабын топта талдайды, өзара бағалайды. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау «Миға шабуыл» әдісі
Оқулықпен жұмыс Мұғалім тақырыпты бейнежазба немесе слайд материалы арқылы көрсетеді. Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғаліммен бірлесіп талдайды. Ауызша мадақтау, ынталандыру
Компьютермен жұмыс Практикалық тапсырма ретінде Блокнот |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды |
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды |
АКт Интернет желісі Ватцап |
|
|
программасында 1-ші және 2-суреттерде берілген броузер жұмысына арналған кодтардыжазып, «index.html» атымен сақта. Қазақ қаріптері веб- беттер дұрыс көріну үшін сақтау терезесінде Кодировкада «Юникод»-ты таңдау керек. HTML коды дұрыс енгізілгенде 1, 2-суреттердегі веб- терезелер пайда болады. Дескриптор: Html тілінде веб-бет жасайды. |
|
|
|
|
|
2-тапсырма. Бұл әдіс document нысанымен ұсынылады. Анықталған параметрлері көрсетілген document.write әдісін шақырғанда, броузер терезесінде мәтін пайда болады (3-сурет). 1-мысал <html> <body> <SCRIPT LANGUAGE="javascript"> document.write ("<FONT COLOR='RED'>Бұлқызылтүстімәтін</FONT>") </SCRIPT> </body> </html> Дескриптор Компьютерде html тіліндеброузергемәтіненгізеді. |
|
|
|
|
|
Жұптықжұмыс Скриптерді қолданудың қажеттілігін анықтап, жұптаталдаңдар. Дескриптор Скрипттерді қолданудың қажеттілігін тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары аты-жөндері жазылған кесте ұяшықтарын бояу арқылы бағаланады (қызыл, сары, жасыл). |
|
|
|
|
|
Тест тапсырмасын алу Оқушылар тест жұмысын орындайды.
Бір-бірін бағалайды
Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі Оқушылар тақырып туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Скриптерді қолдану 10 сынып ҚМЖ
Скриптерді қолдану 10 сынып ҚМЖ
Сабақтың тақырыбы: § 4.12. СКРИПТЕРДІ ҚОЛДАНУ
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Туткабаева С. |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
28.02.2024 ж. |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 4.12. СКРИПТЕРДІ ҚОЛДАНУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.3 web-беттерді жасауда скриптерді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Скрипт және скрипт түрлерін анықтайды Көпшілік оқушы: Скриптерді құжатта қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу «Тұрғындар мен үйшік» ойыны Екі оқушы бір-бірінің қолдарын жоғары көтеріп ұстап, үйшік болып тұрады. Үйшіктің ішінде бір оқушы тұрғын болып тұрады. Мұғалім «Үйшіктер ауысады», - дегенде, «үйшіктер» қолдарын жібермей ауысады. «Тұрғындар ауысады», - дегенде, «тұрғындар» ауысады, үйшік орнында қалады. Қателесіп ауысқан үйшік немесе тұрғындар ойыннан шығарылады. Топқа біріктіру: смайлдер арқылы топтарға біріктіру
Өткен сабақты пысықтау Оқушылар өткен тақырып бойынша берілген тапсырмалардың жауабын топта талдайды, өзара бағалайды. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау «Миға шабуыл» әдісі
Оқулықпен жұмыс Мұғалім тақырыпты бейнежазба немесе слайд материалы арқылы көрсетеді. Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғаліммен бірлесіп талдайды. Ауызша мадақтау, ынталандыру
Компьютермен жұмыс Практикалық тапсырма ретінде Блокнот |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды |
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды |
АКт Интернет желісі Ватцап |
|
|
программасында 1-ші және 2-суреттерде берілген броузер жұмысына арналған кодтардыжазып, «index.html» атымен сақта. Қазақ қаріптері веб- беттер дұрыс көріну үшін сақтау терезесінде Кодировкада «Юникод»-ты таңдау керек. HTML коды дұрыс енгізілгенде 1, 2-суреттердегі веб- терезелер пайда болады. Дескриптор: Html тілінде веб-бет жасайды. |
|
|
|
|
|
2-тапсырма. Бұл әдіс document нысанымен ұсынылады. Анықталған параметрлері көрсетілген document.write әдісін шақырғанда, броузер терезесінде мәтін пайда болады (3-сурет). 1-мысал <html> <body> <SCRIPT LANGUAGE="javascript"> document.write ("<FONT COLOR='RED'>Бұлқызылтүстімәтін</FONT>") </SCRIPT> </body> </html> Дескриптор Компьютерде html тіліндеброузергемәтіненгізеді. |
|
|
|
|
|
Жұптықжұмыс Скриптерді қолданудың қажеттілігін анықтап, жұптаталдаңдар. Дескриптор Скрипттерді қолданудың қажеттілігін тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары аты-жөндері жазылған кесте ұяшықтарын бояу арқылы бағаланады (қызыл, сары, жасыл). |
|
|
|
|
|
Тест тапсырмасын алу Оқушылар тест жұмысын орындайды.
Бір-бірін бағалайды
Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі Оқушылар тақырып туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













